IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Проблем со пенис!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблем со пенис!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2014 во 17:09

pelarosa, ќе може некако да го објасниш проблемот, без сликиве?
Кон врв
pelarosa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pelarosa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2014 во 17:14
Pa rastat mali mozolcinja okolu penisot ponekogas gi snemuva ne me cesaat ne me bolat ne gi osekjam koga ke masturbiram poveke pati se javuvaat sum cital deka se javuvale koga penisot e vlazen.. Isto i od zadnata strana imam 3 beli mozolki kako da se vgradeni vo kozata i se mali
Кон врв
Devran Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devran Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2015 во 11:12
Zdravo imam problem so penisot koga imam odnos ili drkanje pred da mi dojde spermata me zaboluva malce glavata a koga ke mi pocne da tece me boli mnogu moze li nekoj da mi pomogne..
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2015 во 12:31
Infekcija nekoja..vo kanalot
Chaj od baba Rada pobaraj ili pravec na doktor.
Mnogu znaeme nie shto ti e, bez da vidime..

Изменето од evangeline - 06.Јануари.2015 во 12:31
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Devran Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devran Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2015 во 16:48
Sakam da kazam oti me boli glavata ama ne na penisot koga mi ide spermata me boli okoto mislam mozokot kemi isprsni I za 2 3min mi pominuva..
Кон врв
Devran Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devran Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2015 во 19:36
Zdravo jas sum drugar na devran imam I jas problem so penisot na jajcata mi izleva topce kako sa imam 3jajca mise due a nekogas go snemuva sto moze da e toa mozeli nekoj da mi objasni ...
Кон врв
marko7752 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marko7752 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 15:36
znachi imam eden mal problem.. se e vo red so mojot penis i za vreme na odnosi i za vreme na isfrlanje na urinata, no imam zabelezano deka negovoto "glavce" nikako ne ispagja nadvor od kozinkata (nitu za vreme na erekcija neli kako sto e normalno).. i zatoa sega razmisluvam dali da se posovetuvam so doktor sto e rabotava ili da go ostavam taka???
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 15:52
Читајќи шо ќе пишат новите членови случајно влегов во медицина, многу НЕСЕРИОЗНО од луѓе кои се неупатени во медицина, дали за камен во колено, дали за трол:
Првиот вистина има проблем, често се случува посебно кај помладите да при ејакулација имат силна главобока која минува брзо, цел проблем ке мине со тек на време или кога ќе имаш повеќе и поредовен секс.
Вториот, како трето јајце, УШТЕ ПО НЕСЕРИОЗНО од вас
Епидедирмит, воспаление на канали, вероватно кога ти е баш најлошо го осеќаш како еднит тестис да ти е скршен па се два, секако појавата е доста комплицирана и честа, вероватно и имаш малку потемнета сперма, најважно, Бактерија, најчесто туберколозната,  се лечи лесно или неколку инекции, или тубоцин (рифамипицин)
 Жал ми е што прочитав толку несериозни одговори посебно од луѓе кои би требало  ако не знаат барем да кажат : Дечко посети лекар
Не слушајте совети од тие  шо немат  МУДА(знае  на кој се однесува)газење од смеење


Изменето од konan - 28.Јануари.2015 во 16:54
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
Aleksandar0256 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Март.2015
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aleksandar0256 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2015 во 21:15
здраво јас сум 16 години и пенисот во ерекција ми е 11cm а во опуштена состојба 7cm дали ке ми порасне или ке биде мал?
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2015 во 19:15
Те видов вклучен на форумов Aleksandar0256 па се подсетив на прашањето.

Да не бидам груб инаку, да не ме разбереш погрешно.

Машко се развива и максимален раст достигнува до некаде 25 година од живот и толку.
Сега дали пенисот расте и тој до 25 година појма немам, од причина што сум немал такви размислувања во однос на должинава што ја имам кога ме дрецкаше од земја пубертет на 14 години, па ни потоа до кај 16 години некаде.

Искрено не сакам да ти зборам во однос на тоа дали се малку или многу тие твои 11 cm во ерекција, некои жени може ќе се најдат задоволни, некои не, ама најмногу ќе зависи од тебе, од целиот пакет шо се вика.

Мој совет ти е, немој да добиваш комплекс од тоа, оти може да ти се случи страшен кикс при првиот секс, ако си го нема до сега.

Скокотливо прашање е ова.


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Aleksandar0256 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Март.2015
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aleksandar0256 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2015 во 12:03
ok ti blagodaram :)
Кон врв
No1. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај No1. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 15:29
Zdravo. Da si potprasam jas nesto pred da si go prosetam po bolnicine... moze i nema da ima potreba. Kje ve zamolam koj se razbira da mi dade odgovor seriozen da ne se rebrame.. Imam problem so cesanje Na penis. Nema crvenilo. Cesanjeto e lokalizirano vo korenot na penisot t.e od dolnata strana kaj testisite. Dali e zilata ili kanalot ne znam no znam deka istata reflektira do glavata na poloviot organ. Pri vozenje na velosiped isto taka cuvstvuvam cesanje... pri uriniranje nekogas cuvstvuvam peckanje. Moze e smesno ama da dodadam na prasanjevo uste edno objasnuvanje. Koga kje ja zadrzam kozichkata i urinata kje se zadrzi vo nea isto taka imam cesanje do bolka no znaete ina kiga kje se cesas ubavo ti e... da napomenam imam redoven sex. Bez zastita so ista partnerka. Kaj nea nema nikakovi simptomi. Da ne preteram ama ne e redoven preredoven. Moze i preteruvam so aktivnosti... vo erekcija ne osekjam nikakva maka ni cesanje... ne e falenje imam problem pa da si kazam ZNACI SERIOZEN SUM nemojte zafrkancii kje ve zamolam koj se razbira da mi kaze sto kako. Blagodaram
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 15:32
Тука никој не разбира и не е лекар.

Одма трк на уролог
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
karamba sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamba sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2015 во 00:50
Imam problem so penisot ponekogas mi se poavuva crvenilo na glavata i ima belo zolt sekret koj mirisa odvratno .Dali se raboti za kandina ?i nacin na prevencija i lekuvanje
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.