IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Проблем со пенис!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблем со пенис!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 13:42
газење%20од%20смеење   Hematospermia ....
..ма%20ајде,kako da ne..go "utepal" od mavanje ,pa sega hematospermija...
 
 
..sega ke otvori nova tema ..Problem so rakataKLIKAJTE I POMOGNETE.....a nie ke pocneme..reuma,isialgia...ova-ona...лутина..a ke e vsusnost..."zorloma".смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 17:46

Брат, ти  да не го празниш по 10 пати дневнозбунетост

Имаше еден случај пред година-две во градов. Некое „бате“ дваесет и еднашка го „обработило рачно“ во еден ден, и кутриот заврши на болницаглупчо Му забраниле да го допри 2 месеци , а што беше најлошо и цел град разбрамафтање Е...ај сеа?
Кон врв
Veles boy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Veles boy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 20:49
Gluposti,toa ne e hematospermija,nikakva bolest ne e nitu kamce od bubregot ako bilo malecko,pa trgnalo da izleze nadvor po patot po mocnata cevka,zasto sigurno ne bi bilo edinstvenoto kamce i i ponatamu ke imal bolki.Ne e ni od premnogu drkanje.Kolku pati i da go drkas,ne moze krv da potece,tuku samo crvenilo nadvoresno na penisot.Koga bre lugje ke i poglednete vo oci na vistinata,eh bre Makedonci,maliot dodeka go drkal vo istovreme masturbiral i so predmet vo oblik na penis(a ocigledno ne mu e prvat,zasto silno go pravel toa,pa zatoa poteklo krv)i povredil nekoi sitni kapilari stom imalo malku krv.Ha,ne e vena.Samo nikoe mashko nikogas nema da go priznae toa,a skoro site probale.Zensko ne priznava,a ne pa mashko!!
Кон врв
ANOXER Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANOXER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 17:35
imam crvenilo na penisot potocno na glavata i na kozickata koja ja stiti glavata i mnogu cesa(srbe)...i posle sekoj sexsualen odnos...toa crvenilo se javuva ponekogas go snema... i posle nekoe vreme se pojavuva povtorno no vo glaavno sekogas e prisutno proveriv na nekoj strani na internet pa najveke mi izgleda deka e BALANOPOSTIT ili vospalenie
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 17:48
Originally posted by ANOXER ANOXER напиша:

imam crvenilo na penisot potocno na glavata i na kozickata koja ja stiti glavata i mnogu cesa(srbe)...i posle sekoj sexsualen odnos...toa crvenilo se javuva ponekogas go snema... i posle nekoe vreme se pojavuva povtorno no vo glaavno sekogas e prisutno proveriv na nekoj strani na internet pa najveke mi izgleda deka e BALANOPOSTIT ili vospalenie
 
 
не чекај.Побарај лекарска помош подитно....
Кон врв
ANOXER Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANOXER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 18:22
Kandidata kako so znam se javuva samo kaj zenskiot polov organ
p.s imam imano seks koga icezne kako sto rekov ponekogas go snema amma retko e toa...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 14:28
ANOXER,темата што ја постави беше дуплирана веќе има отворена ваква тема,па твоето прашање го додадов овде.

Инаку ти испратив и одговор на ЛП.
Поздрав!
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2011 во 12:31
Kandidata kako so znam se javuva samo kaj zenskiot polov organ..

Мхм, да... точно е дека Candida се јавува само кај жените ама не затоа што не може да се појави и кај мажите,туку затоа што мажот најчесто ги отфрла симптомите,одбива да побара стручна помош ...подобро ќе си живее со нив отколку да зборува за тоа и да побара помош... па тоа не е мачо бре луѓе,аман голема%20насмевка

Candida Albicans , заедно со другите микроорганизми, нормално се наоѓа во организмот. Престојува во интестиналниот тракт, устата,грлото и гениталиите. Проблемот настанува кога се нарушува нормалната микрорамнотежа,кога енормно се размножува и ги преовладува другите здрави  микроорганизми. Преку интестиналниот тракт, навлегува во крвотокот и така си прави пат до сите органи во организмот. Штом навлезе во организмот, прави ршум и е иницијатор на многу симптоми,синдроми, состојби и болести..
Некои од најчестите симптоми:

- надуеност на абдоменот
-гасови
-главоболка
-прекумерна замор
-анксиозност
-неможност за концентрација
-промени во расположението
-пролив
-ректален сврбеж
-болно грло
-мускулна слабост
-пад на либидото
-итн...

Зборот ми беше... ја има и кај мажите среќа

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2011 во 13:29
Originally posted by ANOXER ANOXER напиша:

imam crvenilo na penisot potocno na glavata i na kozickata koja ja stiti glavata i mnogu cesa(srbe)...i posle sekoj sexsualen odnos...toa crvenilo se javuva ponekogas go snema... i posle nekoe vreme se pojavuva povtorno no vo glaavno sekogas e prisutno proveriv na nekoj strani na internet pa najveke mi izgleda deka e BALANOPOSTIT ili vospalenie


Ако имаш и црвени точки од страна кои се сушат имаш активна Кандида (секс исклучиво со кондом брат).
Ако сврби и се појавуваат груби траги од страната на кожата си закачил HPV. Не се лечи никогаш, но за маж нема некоја сериозна последица освен брадавици што може да се појават ама тие се третираат лесно.
Совет: Под хитно да престанеш да пушиш.
Внесувај најмалку 500 мг Витамин Ц
6 месеци измивај го пенисот со Бетадин
Многу овошје и зеленчук
Многу одмор
Намалување на стресот
и најважно од се
ПРЕСТАНИ ДА ПУШИШ ЦИГАРИ
Кон врв
anonimen12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anonimen12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2012 во 23:59
НА НЕКОЛКу ДЕНА УСТВАРИ во СОН КОГА СПИЈАМ ЕДНО ВРЕМЕ ЦУСТВУВАМ НЕСТО КАКО ДА СЕ МОЧАМ И ПОТОА КОГА КЕ СЕ РАЗБУДАМ СПЕРМА ВО ГАШТИ ?! КАЖЕЈТЕ НЕШТО НЕКОЈ ЛЕК ОТИ ОВА НЕ СЕ ТРПИ НЕ МИ СЕ ИМА ДЕШЕНО ЕДНАШ!
Кон врв
anonimen12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anonimen12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2012 во 00:00
чУСТВУВАМ *** НЕШТО***
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2012 во 00:41
..a da si go izdraksh ...odvreme na vreme?збунетост

pretpostavuvam deka  ne si na...''priroden'' nachin ?голема насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2012 во 11:15
Originally posted by brza brza напиша:

..a da si go ******* ...odvreme na vreme?збунетост

pretpostavuvam deka  ne si na...''priroden'' nachin ?голема насмевкаБрза,малку те искорегирав,верувам ќе го рабере твојот совет новиот член.голема насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
anonimen12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anonimen12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2012 во 12:15
abe kako da kazam ova kako da e aftomacki na eden nacin !ama cim si go dr*** poveke poveke na son isfrlat . DAli ova ke zavarsi ednas se nadevam deka nema da e ova cel zivot.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.