IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Преговори за името
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Преговори за името

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 180181182183184>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2014 во 08:59
http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=FF78CC4A939BF542BA1B40B5720B29AF

Но треба да биде најдено компромисно решение. Признавам дека овие луѓе треба да добијат идентитет. Да бидат нешто. Да не заборавиме дека се Бугари. Не постои македонски јазик - изјавил Бутарис.


како бе непостои!!! jас на што пишувам овде!!!
old d4b3
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2015 во 06:38
Политичка група или поединец со право и бонитет за преговори за име на своја нација и држава?



Ова мора да е прв таков обид во историјата.(се надевам со неуспешен исход)
Хммм...како да го наречеме?

Најблиску нешто што ми падна на мисла е ... "НационалПишманизам".

“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2015 во 11:15
Originally posted by Mazak Mazak напиша:


Најблиску нешто што ми падна на мисла е ... "НационалПишманизам".

А на мене ете пак ми „падна„ ...нешто како:
Киро Укакал „Работата„!?.
Сакаш (ли) само со АКРОНИМ пишано , или цели зборови (само)....за да разбереш ем побрзо ем поточно...разбирасеизненадување
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
TAleksandrov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TAleksandrov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2015 во 00:51
Сметам дека никој нема право да преговара, а уште помалку да одлучи за промена на името, тоа право го немаат ни граѓаните на Македонија преку референдум, дури ни кога граѓаните би биле „македонскиот народ“, а не се
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2015 во 14:43
http://nm.com.mk/NewsDetal.asp?vest=71315934595&id=13&prilog=0&setIzdanie=

А спорот за името може да се надмине единствено со вистински лева влада - друга опција не гледам.     
     
Автор: Билјана Ванковска
old d4b3
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2015 во 15:31
Originally posted by д4  б3 д4 б3 напиша:

http://nm.com.mk/NewsDetal.asp?vest=71315934595&id=13&prilog=0&setIzdanie=

А спорот за името може да се надмине единствено со вистински лева влада - друга опција не гледам.     
     
Автор: Билјана Ванковска

АМА ...на сите досегашни Избори (девет беа на број) , Македонците си ГЛАСАА(т) за ДЕСНА ВЛАДА.
Без исклучок..товариш б`лгарчета.збунетост
Ова и како одговор на оваа другарка „професорка„ ...ПИШМАН-аџикаголема насмевка

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2015 во 16:49
мислев дека професорката мисли на грцка лева влада бе
old d4b3
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2015 во 17:11
Originally posted by д4  б3 д4 б3 напиша:

мислев дека професорката мисли на грцка лева влада бе

Наместо да (си) „мислиш„ (как б`лгарчета) ...овде е сепак и сеуште МАКЕДОНСКИ Форум!.
И  ете АКО поинаку ТИ мислиш ...од останатите овде..
Ти МОРАШ тоа ЈАСНО и НЕДВОСМИСЛЕНО да (си) го пишеш овде ...тавариш б`лгарче
пс
Чинам дека и кај вас има ..поговорка каде се вели :
Едно е да мислиш со главата другар В`чко?
А друго е ....да береш полско ЦВЕЌЕ
Во шума...разбирасеголема насмевка
намигнување

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2015 во 17:13
се уште е форум

Членови онлајн: novace, д4 б3, Messenger

Изменето од д4 б3 - 13.Јули.2015 во 17:15
old d4b3
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2015 во 17:17
Originally posted by д4  б3 д4 б3 напиша:

се уште е форум

Тешко...насекаде  В`ци хехезбунетост
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2015 во 15:53
you can ignore the world
then the world will ignore you
old d4b3
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2015 во 16:06
Originally posted by д4  б3 д4 б3 напиша:

you can ignore the world
then the world will ignore you

Кај вас  обикновено В`ци немате изгледа ...хехе
А имате ли ...ж`ти д`ги в`ци а?голема насмевка
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2015 во 16:10
ъхъ
имаме
old d4b3
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2015 во 11:22
-Треба после 20 и кусур години и на магаре да му стане јасно дека:
 -Име на една држава и еден народ не може никој да смени со сила, ултиматуми, или било каква друга присилна репресивна мерка, за такво нешто потребни се векуви, а можеби и милениуми не би биле доволно, едноставно понекогаш тоа е невозможно, особено доколку идентитетот на еден народ е сплотен со самото име на државата, како кај нас МАКЕДОНЦИТЕ во МАКЕДОНИЈА.
-Финтата е во тоа што и Грците тоа добро го знаат, само го актуелизираат налудничавиот проблем со цел што е можно подолго и повеќе да профитираат со нашето одложено членство во НАТО и ЕУ.Парите и можностите што ги даваат овие институции на нивните членки, сега наместо во Македонија се слеваат во Грција.Се разбира дека за таквата состојба што подолго да опстои, Грците добро ги плаќаат дури и политичките лидери на одредени земји, членки во овие евроатлански институции, но и кај нас, без разлика дали се во власта или опозицијата.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 180181182183184>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,238 секунди.