IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Преговори за името
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Преговори за името

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 182183184
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2018 во 14:38
Originally posted by novace novace напиша:

Само да бевме троа ПОумни...гледано како Нација во целина.
Требаше само...веднаш и на КЛОЦИ да ги ПРОтера(в)ме разно-разните фиромољубиви „мудреци„ кои веднаш скокнаа за да ни „помогнат„ со името македонско.
Инаку ....името нема врска со економската моќ на билокоја нација покрај нас...НО и пошироко гледано.
пс
Останавме како нација УНИКАТна во досега знаениот свет ...кои сами и доброволно дозволија некој си , кој воопшто не живеел тука...да ни стане предводник во „спасување„ на името...а потоа МОЛК...одкако ја укака(л) работата.
МУДРА политика почнаа одтогаш сите да „водат„!!!
Странциве ...а кои така настојчиво нам ни кажуваат , дека е време да си го прифатиме она што им е (изгледа) ветено...дека е време да се реализира даденото...изгледа ако не може милум...тогаш и со сила...изгледа!?.
Ќе видиме сите и тоа ...наскоро?.
не


Се надевам дека во иднина ќе ги исчистат "античките" опинчари... да не ја направат грешката што претходните ја направија... и тоа што поскоро!!
Homo homini lupus est...
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13770
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2018 во 08:21
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Originally posted by novace novace напиша:

Само да бевме троа ПОумни...гледано како Нација во целина.
Требаше само...веднаш и на КЛОЦИ да ги ПРОтера(в)ме разно-разните фиромољубиви „мудреци„ кои веднаш скокнаа за да ни „помогнат„ со името македонско.
Инаку ....името нема врска со економската моќ на билокоја нација покрај нас...НО и пошироко гледано.
пс
Останавме како нација УНИКАТна во досега знаениот свет ...кои сами и доброволно дозволија некој си , кој воопшто не живеел тука...да ни стане предводник во „спасување„ на името...а потоа МОЛК...одкако ја укака(л) работата.
МУДРА политика почнаа одтогаш сите да „водат„!!!
Странциве ...а кои така настојчиво нам ни кажуваат , дека е време да си го прифатиме она што им е (изгледа) ветено...дека е време да се реализира даденото...изгледа ако не може милум...тогаш и со сила...изгледа!?.
Ќе видиме сите и тоа ...наскоро?.
не


Се надевам дека во иднина ќе ги исчистат "античките" опинчари... да не ја направат грешката што претходните ја направија... и тоа што поскоро!!


,,,samo onaka informativno,dali ovoj bugimen iskochil na referendumskoto izjasnuvanje,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2018 во 12:50
Originally posted by pajser pajser напиша:

Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Originally posted by novace novace напиша:

Само да бевме троа ПОумни...гледано како Нација во целина.
Требаше само...веднаш и на КЛОЦИ да ги ПРОтера(в)ме разно-разните фиромољубиви „мудреци„ кои веднаш скокнаа за да ни „помогнат„ со името македонско.
Инаку ....името нема врска со економската моќ на билокоја нација покрај нас...НО и пошироко гледано.
пс
Останавме како нација УНИКАТна во досега знаениот свет ...кои сами и доброволно дозволија некој си , кој воопшто не живеел тука...да ни стане предводник во „спасување„ на името...а потоа МОЛК...одкако ја укака(л) работата.
МУДРА политика почнаа одтогаш сите да „водат„!!!
Странциве ...а кои така настојчиво нам ни кажуваат , дека е време да си го прифатиме она што им е (изгледа) ветено...дека е време да се реализира даденото...изгледа ако не може милум...тогаш и со сила...изгледа!?.
Ќе видиме сите и тоа ...наскоро?.
не


Се надевам дека во иднина ќе ги исчистат "античките" опинчари... да не ја направат грешката што претходните ја направија... и тоа што поскоро!!


,,,samo onaka informativno,dali ovoj bugimen iskochil na referendumskoto izjasnuvanje,,


Гласањето во принцип е тајно, во цивилизирани земји ниту се прашува ниту помислува да се праша. Но за твоја љубопитност (секако нецивилизирана) ќе ти одговорам. ДА, излегов и гласав ЗА. Има ли некаков проблем со тоа дека имам сопствен став?
Homo homini lupus est...
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13770
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2018 во 13:06
,,,tipichno za tvojot primitiven vokabular,,,no neise toa,,,
,,,tiki necivilizirano e da odgovorish na takvo prashanje,,,Moe pravo da prasham a tvoja civiliziranost da cenish za tvojot odgovorish,,,,nazdravje,,

,,,PS,,,I ne si go precenuvaj tvojot stav oti i ne ti e neshto poseben vo tekot nanazad I vremenski i po iznesenite stavovi,,,nee problem dali imash stav tuku kakov e,,,I za na kraj sam da si gi cenish stavovite,,,ajt nazdravje,,,

Изменето од pajser - 19.Октомври.2018 во 13:14
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44536
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2018 во 20:44
Искрено изјавата на Кили во моментот кога ја даде делуваше недолично.
Али чоеков на овие збиднувања со молам,пазарот за името.-Треба изјавата
да му се врами у рангот на семе синапово.
Некаде пишав низ форумов,изгубивме со птицата па увото ред е сега со бомбиве
да се самоуништиме.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 182183184
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.