IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Писатели
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писатели

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2013 во 01:46
Ерих ФридР. Тагоре 
Кон врв
Miss.Independent Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2013
Локација: In my Dreamland
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miss.Independent Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2013 во 22:24
Од наши-Горјан Петревски а од странски-Сидни Шелдон,Сесилија Ахерн,Никола Спаркс,Мерилин Кеј..
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6961
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2019 во 18:14
Засега Ирвин Д. Јалом. Сите книги што ги имам прочитано од него ме ставиле во длабока мисла. Ирвин е психијатар, егзистенцијалист и инспириран прилично многу од филозофијата и тоа е очигледно затоа што 3 од книгите му се насловени Лекување со Шопенхауер, Кога Ниче плачеше, Проблемот Спиноза.

Друг писател со кој се опседнав, најверојатно затоа што и имав прилика да го сретнам на Bookstar фестивалов оваа година е Кадер Абдолах. Можеби го засакав затоа што книгата што ја прочитав од него е според вистински настани за време на револуцијата во Иран и што се случува со неговото семејство. Сега ја читам втората книга од него и се надевам дека во иднина ќе преведат уште книги од него.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6961
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2020 во 22:11
Имам прочитано само една книга од Нил Гејман и го имам гледано анимираниот филм Coraline кој е базиран на неговата истоимена книга.... неодамна го најдов неговиот мастерклас за пишување книги... и неговата креативност буквално ме плени. Неговата смиреност...Едноставно човекот ме воодушевува и инспирира. Јас имам пребрз ум и раштркан на сите страни и секогаш кога го слушам како зборува полека и смирено ме потсетува дека не морам ама баш никаде да трчам. Боље од медитација мечтаење

Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.