IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Писатели
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писатели

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Писатели
    Испратена: 13.Ноември.2005 во 00:06

jas vekje si kazav koj mi e omilen...:)

a vas? koj vi e omilen pisatel?.........

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Nate Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 481
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2005 во 00:31
Helen Filding,Mandino i drugi ali ne mi teknuvaat vo momentov
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2005 во 00:46
Браќата Грим се добри писатели - море најдобрите!!!!!!!!!!!!!

Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2005 во 19:10
Мандино,Хеј,Куељо,..и слични на нив!
 
 
 
Кон врв
Grim Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2005 во 13:23

J.K. Rowling - прекрасна писателка

Кон врв
Merlinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 800
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Merlinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2005 во 13:35
Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

Kafka,Frojd...Dostoevski mi e kao droga ...Bodler Kueljo Darvin Turgenev i mn drugi ...ne mozma da izdvojam omilen ..zaso site imaat po nesto edinstveno  vo nivnite knigi :))`nemam omilen pisatel :)))site mi se:)))))


за писателите мозеби не но се слозувам соте*е за тоа дека не мозам да одвојам омилен писател/ка
mErLiNka & KeNeDi
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2005 во 17:47

megju najdobrite pisatelibi go stavila i Viktor Igo.....prvata kniga so se sekjavam deka sum ja procitala bese Kuklata na Kozeta - ako ne se lazam taka se vikase i sodrzinata od taa kniga sekogas kje mi bide vo sekjavanje....

podocna ja procitav i Bogorodicnata crkva vo Pariz - nenormalno dobra kniga....

 

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 19:55
ne sum bas bas nacitana,ama obozavam realisti, so obrabotvet opstestveni temi
Точачиња.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 15:44
тешко е да се каже еден ,но, еве еден од нив на пример ,ХЕСЕ
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 19:00

od nice baram nesto, mi go preporacaa ama nisto ne mozam da najdam....:/

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 23:52
ne znam ti preporacaj mi nesto....pa kje se dogovorime nekako....:)))
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 18:27
zavisi kakva literatura ve interesira za filozofija bi vi go preporacal Spinoza bilo sto od nego procitajte i kje vidite samo mnogu e slozen covekot i tezok e a mene od ovie popopularnite pisateli na denesninata mi se omileni i bi vi gi preporacal Paolo Kueljo i Og MAndino
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 18:23

Antoni de Melo!!!!

lele tipov pocnav da go mrazam od ko pocnav da ja citam Budenje....pred nekoj den ja zedov Patot na ljubovta.....i za knigava nemam zborovi.....

od ko kje ja procitam planiram pak da ja pocnam Budenje....

tipov e......ludnica....mnogu mi se svigja....

i eden sovet!!!! ako nekoja kniga od nekoj pisatel ne vi se svigja zemete nekoja druga od nego pa togas sudete kakov e.... 

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 19:48
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Antoni de Melo!!!!

lele tipov pocnav da go mrazam od ko pocnav da ja citam Budenje....pred nekoj den ja zedov Patot na ljubovta.....i za knigava nemam zborovi.....

od ko kje ja procitam planiram pak da ja pocnam Budenje....

tipov e......ludnica....mnogu mi se svigja....

i eden sovet!!!! ako nekoja kniga od nekoj pisatel ne vi se svigja zemete nekoja druga od nego pa togas sudete kakov e.... 

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.