IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Против кого се бори премиерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Против кого се бори премиерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 17:39
да ........ овој си го трасира патот да замине ........ голема%20насмевка
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 18:00
Па не верувам дека си толку наивен и веруваш дека било кој политичар би трасирал пат за заминувањенамигнување
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 18:02
Против самиот себе нешто ванѓа насон му излезе
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 07:32
Осудата кон напишаното писмо сеуште ја  бранува јавноста, со разноразни осуди, инсинуации дека некаде веднаш се преминало ’’од зборови на дело’’. Ова од коллумната на проф. Фрчковски во Дневник Миртал македонска
го прочитав неколку пати ама не го разбрав, во суштина последниот делзбунетост
Би било патетично, да не е трагично за сите нас и за нашата демократија! Оваа власт веќе долго стимулира хакерски харанги кои вознемируваат и се закануваат, тепаат деца и НВО-активисти. Целта им е да предизвикаат молк и страв. Тоа се дрипци и голубари кои се потпишуваат како Миртал Македонска или Александар Македонски и слични порно-звезди!Изменето од mamamd - 24.Ноември.2009 во 07:33
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 08:32

заремсега ти стана јасно за хакерските харанги кои во името на “ патриотизмот “ се закануваат и навредуваат неистомисленици збунетост.......зарем сега ти стана јасно за субвенциите кои се одвојуваат за плаќање на нивните адсл линии ? ......

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 08:49
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

заремсега ти стана јасно за хакерските харанги кои во името на “ патриотизмот “ се закануваат и навредуваат неистомисленици збунетост.......зарем сега ти стана јасно за субвенциите кои се одвојуваат за плаќање на нивните адсл линии ? ......


Мојата дилема е во ова Миртал Македонска или Александар Македонски и слични порно-звезди!
посебно ова и слични порно звезди. Можеби поинаку би звучело кога би стоело скриени зад името збунетост
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 16:59
Gruevski se bori protiv sekoj koj ne misli kako nego i ne go podrzuva, t.e se bori protiv polovinata od svojot narod. Se bori i protiv dekokratijata i site demokratski principi i osnovni slobodi i prava na covekot. Zalno ali vistinito
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:32
Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ

Изменето од Boogie - 24.Ноември.2009 во 21:33
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:41
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ


Ок и така да е, каде е тука демократијата? Дали демократијата подразбира едноумие? И 99.9 посто од граѓаните да гласале за Груевски, што треба да се случи со оние 0.1 посто? Јавно да ги линчуваме само затоа што не мислат исто како и премиерот? Тие 0.1 посто не треба да живеат и да имаат права?
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:46
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ


Нема врска дека се бори против “транзициони“ политичари кога сеуште сме земја во транзиција... нема логика таква “борба“.
Се повикува членство? а воедно сака обединување на нацијата? Што со останатите кој не се дел на тоа членство? Како ке се почуствуваат, како граѓани од втор ред, или 13-то прасе?

Каква демагогија и контрадикторност!Изменето од Buggyman - 24.Ноември.2009 во 21:46
Homo homini lupus est...
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:46
Ако оние политичари кои ни ја уништија иднината и живеевме во мрак од осамостојувањето мислиш дека эаслужуваат било што освен Идриэово или си еден од тие или неэнам како може да не видиш дека е време да се расчисти со нив
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:47
против оние кои не мислат како него .......
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:50
А кој не мисли како него?

Оние што ја ништеа Македонија толку години нанаэад
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:58
Жалосно е тоа што Груевски е премиер само за неговите истомисленици, а другите сака да ги ништи. Пази молим те диктатор невиден,како не му е срам после тоа писмо да зборува за демократија. А неговите истомисленици јасно ми е дека ке го бранат, кај смејат да му се спротивстават на новиот диктатор?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.