IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Против кого се бори премиерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Против кого се бори премиерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 16:09
Originally posted by трендафил трендафил напиша:


1. Судот понекогаш е спречен да ја докаже вината. Како во случајот со Зоран Заев на пример.
2. Веројатно поради овие приватизации ВМРО сега има друг лидер.
3. Ова е клевета. Затоа што државните органи го испитуваа овој случај и тоа во време кога СДСМ беше на власт и не најдоа никаков криминал. Иначе не ми јасно од кога тоа детето одговара за постапките на мајката. Дури и да имаше криминал.


1. И ова е клевета, презумпција на невиност веројатно ништо не ти значи, а некој мораше да ги спречи монтирани процеси за неистомислениците (зошто ли од 2006та навака ми личи на едно поранешно време, кое одамна заврши)
2. Иако лидерот е друг 90% луѓето се исти и партијата е иста ДПМНЕ...
BTW сегашниов премиер беше во истата таа партија а и покрај другото, министер за финансии
3. Многу добро знаеме од каде дојдоа парите и чии беа
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 16:13
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

кога веќе треба да гледаме кон иднината ...

Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

За чија иднина зборуваме?глупчо За иднината на државата Република Македонија или за некоја друга држава? нека%20ти%20е%20срам размислување

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

за нашата иднина ...... иднината на сите граѓани .... како за чива збунетост

Дали навистина не ми ја сфати алузијата (во што се сомневам) или ја сфати, ама ... несакаш да одговориш?
Да, треба да гледаме во иднината на сите граѓани на државата ... но на која држава? Ако се работи за државата Република Македонија - да, треба!
Мислам (значи не сум 100% сигурен да тврдам во негово име) дека Премиерот (покрај другото) се бори против тие кои некогаш, но и сега се залагаат за иднината на граѓаните на/во некоја друга држава...!размислување
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 16:32
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:


Мислам (значи не сум 100% сигурен да тврдам во негово име) дека Премиерот (покрај другото) се бори против тие кои некогаш, но и сега се залагаат за иднината на граѓаните на/во некоја друга држава...!размислување


Јас сум сигурен дека ова е заблуда која тој лично сака да не убеди. ДПМНЕ со кој и да е лидер на чело, НИКОГАШ нема да работи за доброто на Македонија.
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 17:14
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:


Мислам (значи не сум 100% сигурен да тврдам во негово име) дека Премиерот (покрај другото) се бори против тие кои некогаш, но и сега се залагаат за иднината на граѓаните на/во некоја друга држава...!размислување


Јас сум сигурен дека ова е заблуда која тој лично сака да не убеди. ДПМНЕ со кој и да е лидер на чело, НИКОГАШ нема да работи за доброто на Македонија.

смеење Така е колега Атеист!
Не ми е криво што ме лаже, криво ми е што мисли дека му верувам!
Да, малку смешна испаѓа работава (иако е трагично) што СДСМ успеа да наметне една таква филозофија, едно такво размислување кај народов, каде секој кој ќе ги осуди нив (иако и другите не се некое цвеќе за мирисање), по автоматизам се оквалификува како ДПМНЕ-овец. Така еве испаѓа и со мене. Во намерата да кажам дека некој (во случајов Премиерот) ќе се бори против тие кои не’ доведоа до оваа ситуација (на економски и политички план, алудирајќи повеќе на името) ќе бидам сфатен дека јас сум за него. Наизглед испаѓа така, бидејќи секој кој работи нешто поинаку од СДСМ, мора (или би морало) да е подобро, бидејќи мислам дека полошо и неможе да биде!
Сега засега човекот поинаку работи (повторно алудирам на темата за името) иако и за тоа има аргументи плус и минус, ама се е тоа во рамките на шпекулации, бидејќи на виделина (сеуште) нема ништо, како што беше со знамето, уставот, привременото име  ... за тоа како ќе испадне на 7-ми Декември, за некоја година, до крајот на мандатот ... ќе видиме. Ни’ останува да се надеваме (дека нема да се повтори истата песна со Љ. Ѓеорѓиевски)!мечтаење
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 18:27
смешна работа ........ секој кој размислува поинаку од возљубениот веднаш се доведува во врска со сдсм ....... зарем е толку  тешко да се свати дека постојат и такви кои размислуваат со своја глава и не читаат писма од челникот на партијата на која припаѓаат во кои писма им се даваат директиви и смерници за делување во реалниот но и виртуелниот свет збунетост ........ работата е смешна а луѓето се жалосни голема%20насмевка

Изменето од МАРШАЛ - 20.Ноември.2009 во 18:28
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 20:27
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

смешна работа ........ секој кој размислува поинаку од возљубениот веднаш се доведува во врска со сдсм ....... зарем е толку  тешко да се свати дека постојат и такви кои размислуваат со своја глава и не читаат писма од челникот на партијата на која припаѓаат во кои писма им се даваат директиви и смерници за делување во реалниот но и виртуелниот свет збунетост ........ работата е смешна а луѓето се жалосни голема%20насмевка


Homo homini lupus est...
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 13:34
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

... секој кој ќе ги осуди нив (СДСМ), по автоматизам се оквалификува како ДПМНЕ-овец....

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

... секој кој размислува поинаку од возљубениот веднаш се доведува во врска со сдсм ....

Токму поради овие парадокси кои ги кажуваме, тешко дека нешто ќе биде од нас!губитник
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 13:53
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

смешна работа ........ секој кој размислува поинаку од возљубениот веднаш се доведува во врска со сдсм ....... зарем е толку  тешко да се свати дека постојат и такви кои размислуваат со своја глава и не читаат писма од челникот на партијата на која припаѓаат во кои писма им се даваат директиви и смерници за делување во реалниот но и виртуелниот свет збунетост ........ работата е смешна а луѓето се жалосни голема%20насмевка
за жал во право си, и навистина е жалосно што народот не умее да расудува во време на таканаречена демократија и ефтино се продава


Изменето од zabegan - 21.Ноември.2009 во 13:53
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 14:49
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

смешна работа ........ секој кој размислува поинаку од возљубениот веднаш се доведува во врска со сдсм ....... зарем е толку  тешко да се свати дека постојат и такви кои размислуваат со своја глава и не читаат писма од челникот на партијата на која припаѓаат во кои писма им се даваат директиви и смерници за делување во реалниот но и виртуелниот свет збунетост ........ работата е смешна а луѓето се жалосни голема%20насмевка

смешна работа е што е и обратно, кога некој ке го одобри однесувањето на премиерот или некои постапки на владата се смета за вмровец. Излегува дека поинаку не можеме да функционираме, мора да сме поделени. Веројатно така полесно се владее.тага
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 20:07
retki se...mnogu retki tie...rabotite shto im gi odobruvaat na vmr-ovcite,....a da ne se ...nivni ovci !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 14:20
Во ерата на доминација на образованието како водечка сила на едно општество во светски размери, во време кога на домашно тло се повеќе се потенцира потребата од високо образование, Премиерот треба да се бори и против вакви појави каде за директор на Јавно претпријатие се бара лице со ССС (Средна Стручна Спрема)!.

Знаењето е сила, знаењето е моќ ... знаењето е само за една ноќ! 
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 14:44
Јас па мислам дека тие што требаа да сватат сватија за останатите е воена тајна,нели кога станува збор за финално чистење(транзицијата мора да заврши)намигнување
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 17:01
само со себе .......... поголеми му се желбите од реалните можности . греотичка тага
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 17:23
Па не би кажал - транзиционите политичари се повеке и повеке испаруваатголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.