IDIVIDI forum ¬еб саЉт
почетна страница почетна страница > “ехнологиЉа > јвиони, бродови, воена технологиЉа
  јктивни теми јктивни теми RSS - £ј’“»(Ќјƒ¬ќ–≈ЎЌќ—“ » ¬Ќј“–≈ЎЌќ—“)
  наЉчести прашаЬа наЉчести прашаЬа  ѕребаруваЉ форум   Ќастани   –егистрираЉте се –егистрираЉте се  ¬лез ¬лез

£ј’“»(Ќјƒ¬ќ–≈ЎЌќ—“ » ¬Ќј“–≈ЎЌќ—“)

 ¬неси реплика ¬неси реплика страница  <1 2345>
јвтор
ѕорака
Marko Polo 1  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)
venecijaner

–егистриран: 20.Ќоември.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 9693
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Marko Polo 1 ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 15.‘евруари.2012 во 14:17
drugput da barate dozvola koga kje mi ja slikate jahtata...
Incredible Blue
 он врв
Renatax  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)

–егистриран: 27.ƒекември.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 11613
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Renatax ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 17.‘евруари.2012 во 09:32
ƒобро де ћарко,само Ља рентаме Љахтата...пак ти си во Эар.намигнуваЬе
ћирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имаЉЭи на ум каков мир постои во тишината.

 он врв
brza  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)

–егистриран: 06.‘евруари.2006
ЋокациЉа: vidiFOTOupotpis
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 34534
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ brza ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 07.јприл.2012 во 16:05


Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
 он врв
zabegan  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)
ƒругарот на ћона Ћиза

–егистриран: 06.јприл.2007
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 9774
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ zabegan ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 14.јприл.2012 во 21:43
немоЉ, во ¬ардар Эе ни стаат ваква...
размисли пред да напишеш глупост
 он врв
brza  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)

–егистриран: 06.‘евруари.2006
ЋокациЉа: vidiFOTOupotpis
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 34534
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ brza ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 17.јприл.2012 во 14:51
...pa i treba vakvo da (im) stavat:

...3 in one,

...plaza...bazen....i ''splav '!да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
 он врв
brza  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)

–егистриран: 06.‘евруари.2006
ЋокациЉа: vidiFOTOupotpis
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 34534
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ brza ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 13.‘евруари.2013 во 00:12
sailing boat, ship, sea
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105588
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 16.ƒекември.2013 во 22:04

» додека некои се задоволуваат со егзотични дестинации и острови, оние со астрономски цифри на сметката веЭе го започнаа своето лето на неколку уникатно дизаЉнирани Љахти.

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-01

ѕогледнете ги 4те наЉскапи и наЉлуксузни Љахти кои сите ги посакуваат, а ретко коЉ успеал да си ги дозволи.

1. Bamboo Yacht

ѕрва на оваа листа е Љахтата коЉа се издвоЉува од сите останати со своЉот изглед и е изграден исклучиво од наЉквалитетно дрво. ѕокраЉ неЉзиниот дизаЉн, внатрешноста е вистинска фантазиЉа.

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-02

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-03

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-04

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-05

2. Yacht Island

£ахтата-остров е втората наЉлуксузна во светот. ѕокраЉ ексклузивните простории како што се библиотеката, теретаната, базенот, киното и барот, Љахтата содржи и прекрасен водопад коЉ тече од вулкан.

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-06

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-07

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-08

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-09

3. Oculus

ќваа футуристичка Љахта е направена во облик на гигантска риба. ћоже да собере 12 луГе сместени во наЉлуксузни апартмани. ѕокраЉ другото, содржи лифт, базен и спа соби.

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-10

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-11

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-12

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-13

4. Floating home

ѕоследна на листата е Љахтата-куЭа долга 20, а широка 6,7 метри. √орниот дел содржи дневна соба, куЉна и трпезариЉа, а во потпалубата се наоГа спална соба со пространа баЬа. ќдличен споЉ на дрво и метал со светли тонови кои даваат изглед на современ и урбан дом.

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-14

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-15

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-16

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-17»зменето од Valerija - 25.£ули.2018 во 12:24
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105588
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 25.‘евруари.2014 во 10:48
&amp;#208;&nbsp;&amp;#208;µ&amp;#208;Ј&amp;#209;&amp;#131;&amp;#208;ї&amp;#209;&amp;#130;&amp;#208;∞&amp;#209;&amp;#130; &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;&amp;#190; &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;ї&amp;#208;&amp;#184;&amp;#208;&amp;#186;&amp;#208;∞ &amp;#208;Ј&amp;#208;∞ &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;ї&amp;#208;&amp;#184;&amp;#208;&amp;#186;&amp;#208;&amp;#184; &amp;#208;&amp;#190;&amp;#208;&amp;#180; &amp;#208;ї&amp;#209;&amp;#131;&amp;#208;&amp;#186;&amp;#209;&amp;#129;&amp;#209;&amp;#131;&amp;#208;Ј&amp;#208;&amp;#189;&amp;#208;&amp;#184; &amp;#209;Ш&amp;#208;∞&amp;#209;&amp;#133;&amp;#209;&amp;#130;&amp;#208;&amp;#184;


»зменето од Valerija - 25.£ули.2018 во 12:25
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105588
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 24.јприл.2015 во 08:34
ќва се едни од наЉскапите Љахти на светот

£ахтите на —тефано ѕаштрович имаат свои мобилни острови, гаражи со спортски автомобили и подморници, па дури и свои градови на море. —е чини дека небото е граница, но само ако имате доволно пари.

—уперЉахтите се популарни сега повеЭе од било кога за да се задоволат потребите на ултра богатите. ѕродажбата на мегаЉахтите и повеЭе од двократна во изминатите пет години а само во 2014 година се продадени 412 од нив. —о производство на овие мегаЉахти се занимава —тефано ѕаштрович од Пенова.

» додека богатите стануваат уште побогати, дизаЉнот на овие гигантски бродови станува се` пософистициран. £ахтите на ѕаштрович имаат ѕаштрович имаат свои мобилни острови, гаражи со спортски автомобили и подморници, па дури и свои градови на море. —е чини дека небото е граница, но само ако имате доволно пари.

—о луксузната понуда, коЉа вклучува брод вреден 342 милиони евра коЉ е дизаЉниран како реплика на градот и држава ћонако во природна големина, а коЉ има отстранливи базени чиЉа раздалеченост може да се прилагодува, изгледа дека нема граници во дизаЉнот на суперЉахтите.

ќва се некои од луксузните модели кои ги дизаЉнирал тимот на ѕаштрович.

УBeach ClubФ


ќние кои бараат Љахта инспирирана од остров, без сомнение Эе го обожуваат овоЉ модел на Љахта долга 92 метри. √лавниот дек има шест палми кои го окружуваат базенот и лежалките. ƒве тераси имаат поглед на мала тропска оаза, а многуте софи можат да угостат голем броЉ на луГе.


¬натре дизаЉнот е рустикален, со многу ленени завеси кои благо ги вее морскиот ветер, удобни бели софи и плетен мебел. Ќа терасата на третиот дел, столчиЬа го окружуваат каминот, а се` неодоливо потсетува на плажа сред океан.


УLa BelleФ


ѕрва од ваков вид, оваа суперЉахта е дизаЉнирана само за жени.

ќваа 80 метри долга дама има лустери од —варовски кристали, богати златни мозаици и смрзнати фонтани и го претставува женскиот глас во досега машкиот свет на луксузни Љахти.


”красена со крзна, цвеЭиЬа и други женски детали, атмосферата коЉа Ља создава е топла и романтична.

¬о шестте де-лукс кабини, кои се украсени со боЉа на слонова коска и златни тонови, можат да спиЉат 12 луГе, но главната кабина е наЉлуксузна.


¬о неа се наоГа голем кружен кревет со балдахин, но и одвоена приватна тераса. ћасивната Љахта има и своЉ спа со базен за хидромасажа и инфрацрвена сауна, како и салон за убавина, диско клуб, кино и неколку барови.


УX R-EvolutionФ

ќвоЉ врвен модел е инспириран од пловечките вили на ћалдивите. ќвоЉ 77 метри долг модел има две платформи кои се поврзани и пловат зад самата Љахта.


¬о случаЉ гостите да сакаат малку повеЭе приватност, постои можност пловечкиот базен да се одвои од бродот и да се закотви во близина на брегот.


ќвоЉ пловечки хотел всушност е неколку приватни вили, дизаЉнирани да примат 40 членови на екипажот. —епак, со специЉалните можности кои ги има во понудата, можно е никогаш да не ги сретнете.


»зменето од Valerija - 25.£ули.2018 во 12:24
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105588
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 23.£уни.2015 во 16:41

Ћуксузна Љахта за уживаЬе: Monte Carlo Yachts MC6


Ќа почетокот на сезоната Monte Carlo Yachts Ља престави новата моторна, луксузна 20 метарска Љахта, под назив MC6. ¬печатливиот дизаЉн, заводливиот комфорт и иновативните решениЉа се препознатливите карактеристики на светски познатата италиЉанска компаниЉа. MC6 коЉа е на средината помеГу малата класа Љахти и средната класа. 


’армониЉата е присутна на сите страни. ќрганизациЉата на просторот во комбинациЉа со квалитетните материЉали и прифатливата цена Ља прават Љахтата уште попривлечна за потенциЉалните клиенти. 

¬о централниот дел можат да се сместат 12 особи. ‘актот дека оваа Љахта сеуште не е на пазарот, е причината поради коЉа не се достапни сите информации, но сигурно е дека должината на Љахтата Эе изнесува 18.25 метри, широка Эе е 4.91 метар, длабочина на телото од 1.55 метар. ¬купна тежина на телото, изработено од дрво, кевлар, стаклена волна и карбонски влакна, 19.450 кг.

£ахтата Эе биде придвижувана од два Cummins QSC Zeus 8.3 дизел мотори со снага од вкупно 1200 коЬски сили.  апацитетот на резервоарот за гориво Эе биде 2.200 литри, а резервоарот за вода за пиеЬе 800 литри.

£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105588
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 12.јвгуст.2015 во 21:37
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105588
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 21.—ептември.2015 во 17:35

 ога јбрамович полни гориво - —тави за милионче! 

–ускиот милиЉардер –оман јбрамовиЭ веЭе десет години со своЉата Љахта плови по £адранот. ¬о саботата, убавицата Eclipse пристигна во ƒубровник за да наточи гориво.


»наку Љахтата на јбрамович е долга 163,5 метри и вреди над 800 милиони долари. “очеЬето го извршиле 40 цистерни, а сметката за гориво била еден милион долари.

£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105588
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 22.—ептември.2015 во 16:25


£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
zabegan  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)
ƒругарот на ћона Ћиза

–егистриран: 06.јприл.2007
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 9774
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ zabegan ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 22.—ептември.2015 во 19:34
wow што е ова застрашувачко чудо?
размисли пред да напишеш глупост
 он врв
 ¬неси реплика ¬неси реплика страница  <1 2345>
  —подели тема   

—кок до ќвластуваЬа  ликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

—траницата е генерирана за 0,250 секунди.