IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Авиони, бродови, воена технологија
  Активни теми Активни теми RSS - ЈАХТИ(НАДВОРЕШНОСТ И ВНАТРЕШНОСТ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЈАХТИ(НАДВОРЕШНОСТ И ВНАТРЕШНОСТ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 11:32
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Wally колку сакам да имам едно вакво, јахта, глисер и стел чамец истовремено голема%20насмевка
само не знам која е улогата на стелтот, па да му се невиди нема да одам во војна со него
(не е мала не се секирајте голема%20насмевка)

.................................................

ova e WALLYPOWER......jahta na idninata...ima forma na boen brod,..ama brzina na patrolen chamec....ima  tri turbinski motori koi razvivale brzina od 60 chvora( povekje od sto kilometri!изненадување)...inache, odnadvor nema nishto vidlivo da shtrchi shto bi mu ja poprechuvala aerodinamichnosta ama, zatoa pak,..koga ke se ukotvi nekade,..se rasklopuva ( mnogu brzo- so pritiskanje na edno dugme збунетост) i ja pokazuva seta svoja raskosh i komfor!....inache...stvarno e "malechka"  ..... 55 metri  dugachka!......a i ne koshta bash...mnogu...."samo" okolu 24 000 000 $....a be,prava sitnica!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 19:40
рената, јахтиве се за едно богато журче забава супер се
но јас сеуште си останувам верен фан на Wally јахтите
Wallypower 70

Vaka kje napravime ZABEGAN.....ti kje kupish od taa lazno voena  jahta,jas  kako onaa od posledniot moj post ,pa kje napravime sporedba chija e podobraне%20зборувам
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 21:44
...ovie tvoite se "razbacani" na prv pogled! ...ovoj "bojniov brod"...svojata ubavina ja pokazuva tek koga ke se "nasuka" vo nekoe pristanishte.

a i tvoite ne mozat ni da mu se priblizat...ako vekje zemat da se ...trkaat!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 21:57
Brza ,jas nesakam jahta za trki....плазење
Jahtata e luksuz bre ,sluzi za uzivanje....da ne gi pomesha  ti rabotite?голема%20насмевка


Изменето од renatax - 24.Ноември.2009 во 21:31
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 22:12
pa, toa ..bre голема%20насмевка..i ti kazuvam..."nashava" ima mozebi i pogolem luxuz,..samo shto e skrien dodeka ne stigne na mestoto za uzivanje,..se sfakjash bukvalnoизненадување.

.

.brzinata ne i e da se trka naokolu ...tuku za da bide pomobilen ...na primer...koga nenadejno ke te zafati nekoj ...uragan...aj da te vidam ti so tvojata pepelashka kaj ke begash ako si daleku na ...puchinata?.изненадување.,...shto pojak motor imash ,..posiguren se chuvstvuvash ...vo bilo koja situacija...zarem i cenata od 24 000 000 $ nishto ne ti kazuva?збунетост

a , ako za tebe luxuz pretstavuvaat samo zlatni slavini i sholja vo wc...i kozni shankovi ...i sl "sitnici"...mozebi i e bolje da si  kupish takva nekoja kakva shto vikash.намигнувањеголема%20насмевка




Изменето од brza - 23.Ноември.2009 во 22:22
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 23:43
Wally јахтите имаат да речеме скромен луксуз, јас сум скромен, се што ми треба е едно сепаренце, палуба, купатило и кујна
другиве јахти располагаат со доста непотребен простор од кој половина нема никогаш да го употребиш и како што кажа маршалот, златни чешми, кожни шанкови и т.н.

овие ѕахти пак, имаат многу елегантен стил, онака, софистициран, а под хаубата кријат млазен мотор, а инаку палубата на Wally power 118 ми е многу романтична кога е отворена голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:37


Samo koga se otvoreni tie jahti ,doznavash deka  vsushnost   se jahti,onaka na prv pogled mi lichat na nekoe voeno ,plovno  telo.....
No rekovme za vkusovi nema da  raspravame,znaete deka nie  zenskite pagjame na ubav dizajn,ubav enterier itn....
I shto mi se nafrlivte  i dvajcata,ionaka nema da se  vozam na vashiot ''voen brod''плазење


Изменето од renatax - 24.Ноември.2009 во 21:40
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 11:42
Еве глеј шо е убаво голема%20насмевка

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 11:44
ако иде со типката ок голема%20насмевка

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 16:50



Изменето од bijonse1 - 25.Ноември.2009 во 16:50
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 21:04

Погледнете ја најлуксузната супер јахта..........хипнотизиран


Луксузната супер јахта WHY (Wally Hermes Yachts) ја редефинира уметноста на животот на море.Луксузот е таков како да се наоѓате на свој приватен остров, а уживањето во пловењето доаѓа како бонус.
Wally Hermes јахтата е резултат на заедничкиот потфат меѓу Hermes, францускиот бренд кој е синоним за луксуз и произведувачот на јахти Wally со седиште во Монако.


Да се дизајнира брод со еден нов концепт не е баш утопија, но овој брод нуди пространост, трајност и сета сила на технологијата вградена во себе, и како таков го претставува најлуксузното од луксузното.


Имено Хермес беше вклучен во секој чекор од производниот процес, од почетниот концепт до реализацијата – внатрешноста и надворешноста и секој дел од јахтата е внимателно дизајниран. На пример, целиот ентерериер е обложен со водоотпорна кожа од бизон.


Јахтата ја движи погон на дизел електричен мотор, а централниот компјутер се грижи за различните извори на напојување. На пример на јахтата има 900 квадратни метри површина на соларни панели кои генерираат доволно енергија за задоволување на сите потреби на бродот.
Јахтата е долга 58, а широка 38 метри. Цената засега не е позната.











Изменето од bijonse1 - 28.Ноември.2009 во 21:05
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 18:16
повторно еден од феномените на Wally, закон е фирмата, ама сепак сеуште ми е омилена Wallypower 118
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 22:21

You live only ONCE!
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 22:03
абе поубави јахти од они на wallypower нема, ама затоа се и многу скапиизненадување
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.