IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Свадба?! Што е најважно за вашата свадба?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свадба?! Што е најважно за вашата свадба?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
picky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај picky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Свадба?! Што е најважно за вашата свадба?
    Испратена: 11.Ноември.2009 во 12:09
Здраво, размислував за тоа на што ќе дадеме приоритет коа ќе правиме свадба бидејќи финансиите не кочат да имаме свадба како од филмовите лакомост. Сепак мислам дека мене најбитно ми е ресторанот да изгледа свадбарски :) свечено и да ми е украсен по желба.
Сакам да знам што ви е вам најбитно за вашата свадба, освен изборот на правиот партнер :)
избрете некоја комбинација: :)
- местото каде ќе биде свадбата,
- музиката
- цените на мениата
- изгледот на ресторанот,
- украсувањето,
- храната која ќе се послужува,
- услугата
- невестинската торта
- нешто друго?!


Изменето од picky - 11.Ноември.2009 во 12:09
No expectations, no disappointments!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 12:16
Za mene e najbitno prvo maz da si najdamсреќаголема%20насмевка
pa posle ke mu ja mislam za svadbataне%20знам

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 17:19
Mislam deka treba dve svadbi. Prvata da bide samo imitacija i po pet godini zaednicko ziveenje da bide vistinskata.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 17:28
хмм... мислам дека темава повеќе ќе одговара во семејство
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 20:35
Свадба?!
не дека не сум размислувала... ама се повеќе доаѓам до заклучок дека не сакам да правам традиционална свадба... најубаво да сме само ние двајца, кумот како сведок и тој што не венчава (матичар, поп, сеедно)...
што ќе ми е свадба од која без слики и снимки нема ни да паметам ништо....
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 21:24
Originally posted by picky picky напиша:

Здраво, размислував за тоа на што ќе дадеме приоритет коа ќе правиме свадба бидејќи финансиите не кочат да имаме свадба како од филмовите лакомост. Сепак мислам дека мене најбитно ми е ресторанот да изгледа свадбарски :) свечено и да ми е украсен по желба.
Сакам да знам што ви е вам најбитно за вашата свадба, освен изборот на правиот партнер :)
избрете некоја комбинација: :)
- местото каде ќе биде свадбата,
- музиката
- цените на мениата
- изгледот на ресторанот,
- украсувањето,
- храната која ќе се послужува,
- услугата
- невестинската торта
- нешто друго?!
Да не е свадба. ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ВЕНЧАЊЕ?
После венчање:
 Идат сите присутни у прв локал. Сите со младенци терат некое весеље, а потоа младенци ги напуштат и идат на медени месец........а останати се пијанчат........
То е савремена свадба.........
Се остало е у стилот: ,,ТОА СУМ ЈАС/НИЕ,,
...али тоа е веќе надживеано...
ова е вистинсјиот рецепт. Правозадоволство, пробајте.........Изменето од orlov - 12.Ноември.2009 во 18:59
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 22:20
свадба?
никако
би си го зела дечко ми...ранецот ...и две авионски  карти за Париз со парите планирани за свадба...10 дена низ Франција...ммммммм...ќе ги памтам цел живот...а опа-иха ќе помине за 6 саати и нема да сакам веќе да се сеќавам на свадбата...на едните не им се погодила масата,на другите им била мала порцијата,третите се сликале 100 пати па ја сеа треба да им платам,четвртите биле многу блиску до музиката,на петтите не им се погодила музикатахипнотизиран...а сме потрошиле еден куп пари...
има поубави начини да се одбележи почетокот на заедничкиот живот...бар за мене
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 01:11
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

свадба?никакоби си го зела дечко ми...ранецот ...и две авионски  карти за Париз со парите планирани за свадба...10 дена низ Франција...ммммммм...ќе ги памтам цел живот...а опа-иха ќе помине за 6 саати и нема да сакам веќе да се сеќавам на свадбата...на едните не им се погодила масата,на другите им била мала порцијата,третите се сликале 100 пати па ја сеа треба да им платам,четвртите биле многу блиску до музиката,на петтите не им се погодила музикатахипнотизиран...а сме потрошиле еден куп пари...има поубави начини да се одбележи почетокот на заедничкиот живот...бар за мене

и јас сум за оваа варијанта
Париз,Милано,Виена,Рим,Барселона
многу би сакала да отидам
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 12:12

Mojata ne e son veke se planira uveliko

Vencavka od Vladika
kratka verzija , drugar mi od detsvo a na site tuka koj ne bile vo Pravoslavna crkva ke mue dozvivuvanje.
Lokal , sreden ukrasen od cvekara .
90 gosti , dve zivi muziki edna so Makedonska muzika ,edna poveke cover i Svedska .
Jadenje pienje do daska
Torta na 5 sprata mnogu slatka bev si ja birav sam i vkus i preliv , i izgled . Kohsta poveke od fustanot ama jebiga ednas se mazi coek , taka?:)
A da fali fustan , frizura i nakit , sve drugo e pod konec . Znam sekogas se stavam posledna hihih.
Meden mesec , ne bas ama 4 dena odmor vo Pariz:)))


Изменето од Biolica - 12.Ноември.2009 во 12:13
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 13:09
1. Вистинскиот/вистинската личност со која смен решиле да го минеме остатокот од животот.

2. Одбрани, драги луѓе на прво место, не битен квантитет како што некои прават туку квалитетен избор на гостите.
Свадбата не е претстава за широките народни маси каде не се знае кој гостин од чија страна е.
Тоа е прославување на започнувањето заеднички живот кој сакаме да си го поделиме со најдрагите.

3. Потоа музиката. Речиси еднакво важна како и изборот на гостите. Какви гости-такво расположение и соодветна музика. Ништо од типот на “кад би био рањен крви бих ти дала“болен

4. Убаво избрано мени.

5.Расположение, умереност, да не се чувствува притисок особено кај младоженците дека мора да исполнат нечии очекувања, да се однесуваат вака ил онака.Релаксираност.МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 14:54
Da ne se ide bez . . r na svadba 
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 15:23
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Mojata ne e son veke se planira uveliko

Vencavka od Vladika
kratka verzija , drugar mi od detsvo a na site tuka koj ne bile vo Pravoslavna crkva ke mue dozvivuvanje.
Lokal , sreden ukrasen od cvekara .
90 gosti , dve zivi muziki edna so Makedonska muzika ,edna poveke cover i Svedska .
Jadenje pienje do daska
Torta na 5 sprata mnogu slatka bev si ja birav sam i vkus i preliv , i izgled . Kohsta poveke od fustanot ama jebiga ednas se mazi coek , taka?:)
A da fali fustan , frizura i nakit , sve drugo e pod konec . Znam sekogas se stavam posledna hihih.
Meden mesec , ne bas ama 4 dena odmor vo Pariz:)))
....ha--a-a-aa-a-a-.......газење%20од%20смеење..kakov Vladika ma....od iskustvo moe...od taa ceremonija ,brakot pobrzo se raspaga...смеење
...samo eden pop..kolku da se bacam so deverusata...газење%20од%20смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 15:25
kakva svadba!?збунетост.......a da mnogumina pravat i srebrena!голема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 15:26
...polu-srebrena..so edno dete...голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.