IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Форумски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Имам ситуација - дај твоја опција!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Имам ситуација - дај твоја опција!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Имам ситуација - дај твоја опција!
    Испратена: 07.Ноември.2009 во 22:06
Игрица за развивање на фантазијата , за смешни,духовити ама и двосмислени одговори.....
Значи првиот член ја дава ситуацијата во која не може да се одлучи како да постапи......
следниот член му одговара со опција ......дали духовита , реална , двосмислена негов избор.....

и дава друга негова ситуација......
и.т.н.

секогаш да се пишува буквата С-ситуација
                                                           О-опција

да не дојде до збрка

пример...
првиот..............С.-Да му се јавам јас прва на телефон или не ??

вториот........... О.-Не !!чекај тој да се јави....
                         С.-Дали да вечерам или да ја прескочам вечерата??

третиот.............О.-Да!! редно е да се ослабне....
                          С.- Утре да ја посетам другарка ми??

четвртиот........  О.-Не , седи учи или расчисти низ домче ептен се улежа!!

И.Т.Н

Некогаш можеби ќе биде и корисна игрицата ако вистински прашаме .
за нешто што се двоумиме или не знаеме која опција....


еве ќе почнам јас...

С- (ситуација)   Дали да одам на чат идивиди или да останам на форумов???


Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 22:10
о-оди може ќе сретнеш некоја личност,пријател/ка...

с-да си легнам ли

Изменето од sanja-a - 07.Ноември.2009 во 22:11
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 22:28
Odi ama bez mene газење%20од%20смеење
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 22:30
О-не си легнувај рано енамигнување
С-да пишувам во политика или да не пишувамголема%20насмевка
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 22:32
o-nemoj ke te banirat

S-da se isklucam ili da ne se isklucam od forumot
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 22:46
O.................... ne be sediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sega ke bide zurkata голема%20насмевка

S....................Dali sega da se izbanjam ili utre ???размислување

Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 22:51
О-утре...сега седи на форумов да играме играванамигнување
С-Да одам и на кајгана и да пишувам паралелно или само овде да пишувам?
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 22:55
O- ne maaaaaaaa daj ovde samo , pishi neshto vo nauka kaj DDarko podtema biologijaнамигнување

S- ako dojde vecer perun ...da mu  se javam so LP ili ne??размислување
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 22:57
nemoj cekaj gulabot da ti se vrati sega e nekade nad kumanovo

dali da se isklucam oti ima box
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 23:01
не се исклучувај бе каков бокс ајде бирај помеѓу траги-комична драма и бокс што ќе избереш?смеење

Да излезам вечерва или не?


Изменето од ВАЖНА - 07.Ноември.2009 во 23:02
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 23:11
O-  a) ako imash dechko da izlezesh...
      b.) ako nemash dechko pak da izlezesh za da fatish
      v.) ako si mazena pak da izlezesh da se izluftirash.........голема%20насмевка


S-  Dali da mu recham na anakin da se zapoznaeme???голема%20насмевка
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 23:13
(имам дечко а и самата планирав да излезамнамигнување-сеа уште 15-тина минута и отидов јас...голема%20насмевка)

О-кажи мунамигнувањеголема%20насмевка

С-Немам ситуација што да правам?голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 23:15
O - vidi prirachnikot na vmro sho veli pri takvi nesituaciiiгазење%20од%20смеење

S - Dali vecer ide seks ili podobro utre ??плазење
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 23:19
хахахаххагазење%20од%20смеење

О-За тебе прашуваш? Ако е за тебе тогаш најдобро ти си знаеш...

С-Ми текна нова форумска игра...да ја пишам тука или на кајгана?
(имајќи предвид дека тука редовно ми ги бришат а на кајгана не!?)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.