IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Најубава македонка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најубава македонка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 05:29

Гостиварчанката Анета Стојковска е прогласена за Мис на Македонија.  

miss.jpg-500

Титулата ја доби синоќа на изборот кој се одржа во скопскиот ресторан „Јана“.

Анета има 20 години. Таа ќе биде претставник на Македонија на овогодинешниот „Мис на светот“.

misss.jpg-500

missss.jpg-500

 

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2012 во 21:32
Катарина Ивановска среќа
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2012 во 17:15

Елена Смилевска


Елена Смилеска секогаш се стреми кон тоа да направи нешто повеќе од она што веќе до сега го направила. Оваа амбициозна убавица не прави диета, се храни што е можно поздраво и не јаде количински многу. Салатите и овошјето се неизбежен дел од нејзината исхрана и како што вели без нив не може да си го замисли денот.

„Не можеме да негираме дека убавината игра доста важна улога за да се биде модел, но секако не е и пресудна. Ставот кој секој модел треба да го има е исто така доста важен, што јас го викам „персоналити“. Ова се два доста важни фактори кои не можат едно без друго за да се постигне тоа што навистина се бара и очекува“, вели Елена Смилевска.

Елена не применува некои посебни препарати за нега, се негува на природен начин, а мајката природа си игра важна улога – вели, но затоа е многу дисциплинирана. Козметички салони посетува кога има потреба од тоа, понекогаш за нега, а понекогаш само за релаксација.

А еве што забележува најпрво таа кај спортивниот пол.

„Прво што забележува човечкото око е изгледот. Физичкиот изглед е тоа што го забележуваме на прв поглед, се разбира ако е во прашање нешто повеќе тука дефинитивно духот и карактерот го земаат првото место.“, вели Елена.

Убавата форма на телото ја одржува со фитнес  и јога. „Без тоа не можам затоа што навистина ми е важен изгледот на телото. Хоби? Сонување“.

Би живеела во Мајами, каде што и момнетално престојува. За неа да се има стил значи да се има единствен изглед, кој ќе биде својствен и кој ќе ја опишува таа личност. А тој стил треба да биде во согласност со карактерот и физиономијата, и така да се негува.Изменето од емил - 04.Август.2012 во 17:15
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2013 во 05:43

Кои се Македонките со најубаво лице? 

1.Катарина Ивановска

 

2.Елена Ристеска

 

3.Викторија Лоба

 

4.Маријана Станојковска

 

5.Каролина Гочева


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2013 во 07:07
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 23:29

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7017
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 23:38


Изменето од Schatzii7 - 22.Септември.2013 во 23:42
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2014 во 23:41

Сара Самарџиска е девојчето кое сосема случајно заталка во модниот свет. Нејзиното совршено тело, специфичен лик и прекрасна насмевка е убавината која гарантира успешна модна иднина.

Sara500

Оваа несекојдневна убавица ја гледаме во многу рекламни и музички спотови, фотосесии, едиторијали, ревии и речиси на сите наши модни моменти.

Започнува на свои 14 години како учесник на македонскиот избор Мис Тин каде ја освојува титулата Мис фотогеничност за потоа да плени на страниците на најпознатите списанија.

1sara500

Таа е модерна млада дама која точно знае како се прави модна комбинација со парчиња кои и прилегаат фантастично.

17 годишната Сара е дел од модната агенција „Моделс Ин“, а оттаму за неа велат дека е мошне професионална и генетски предодредена да биде убава.

8sara500

- За да бидеш успешен во оваа работа треба професионално да се однесуваш кон задачите кои ти се зададени. А тоа значи точност, одговорност, доследност, прецизност и уште многу други важни елементи. Мојот став во животот е дека човекот ја работи најдобро работата што вистински ја сака. Ако се работи со љубов резултатот и успехот се неизбежни, вели Сара за Курир.

2sara500

Сара менекенството го работи со љубов. Смета дека не е важна само надворешната убавина. Она што се крие внатре не може, а да не зрачи однадвор.

3sara500

За нејзиниот волшебен изглед наоѓа време да му се посвети, ја сака природноста, здраво се храни и живее во здрав дух.

4sara500

5sara500

6sara500

7sara500

9sara500

10sara500

11sara500

12sara500

13sara500

14sara500

15sara500

16sara500

Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2014 во 02:33
I just wanna feel real love.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2015 во 23:38
po onaa Duna-F-ka Trifunovska....Makedoniiiiijaaaaaaa....!!!!
za nekoj den ke imame novaaaa....


Emil-i-ja Rozmaaaannn.....FIRO Macedonijaaaaa..газење од смеење


...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2015 во 09:11
Sexy... a duri i na emisijava mu upagat ponekogas hehe

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16508
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2017 во 22:42
 

Елена Ристеска љубов


Изменето од bijonse1 - 13.Февруари.2017 во 22:45
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.