IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Најубава македонка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најубава македонка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2010 во 00:58
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

па сега...вкусови се во прашање,а за вкусови не се разговаратрепкање


De gustibus non disputandum... да преведеме на латински
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2010 во 05:59
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Кои се овие Емил???
 
во Фејсбук има цела група за најубавите македонки.Од там ги постирав теа слики среќа
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2010 во 16:12
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 01:52

Македонка победи на изборот Мис адриатик во Хрватска

 
Извор: Макфакс
 

Прилепчанката Лилјана Илиевска победи на изборот Мiss Adriatic Europe 2010,  што во неделата се одржал во Рогозоница, во близината на Сплит, Хрватска.

Во конк*ренција од 15 девојки од Србија, Хрватска, БиХ, Чешка, Италија и Полска нашата девојка била прогласена за најубава. Оваа титула и ја доделиле познатите хрватски убавици Сара Ќосиќ, Катарина Баниќ и Дарија Цвитковиќ.

„На изборот ме пријави минатогодишната победничка на истиот овој избор Даниејла Мијатовиќ. Понесов две титули Мин марина фрапа и Мис адриатик. Победата на овој избор ќе ми овозможи на 1 септември да се натпреварувам за Мис интернешнал медитеран во Италија. Добив вредни награди меѓу кои златен ѓердан со брилијанти во вредност од илјада евра, веспа, козметика, телефон.,“ изјави за „Макфакс“ Лилјана Илиевска која ја контактиравме во Хрватска.

Илиевска неколку години се бави со манекенство, моментно не е дел од ниту една модна агенција, иако има соработувано со повеќе од нив. Минатата година во Бугарија ја освои титулата Мис самар интернешнал, прва придружничка.

По завршување на средното училиште, годинава се запиша на Економскиот факултет во Прилеп.

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13742
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 15:31
...Јованка  Житарова .....среќа 
 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 15:34
mozebi teloto i e "izvajano"  ama ,..liceto ne mi e bash ...po merak,..

...ne sakam ovalni lica...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13742
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 15:43
..И телото и лицето и се убави  и затоа  ја вбројуваат  во најубавите
Македонки.....намигнување
 
А ти  брза ...верувам дека ....  го  имаш ..тоа што го  сакаш ....плазење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 15:54
....a i prezimeto,...ne i "stoi",...ama bash ich !изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 22:28
премногу се, за да можеш да избереш една!
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 20:15
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

премногу се, за да можеш да избереш една!


Navistina
Кон врв
darkwoods Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај darkwoods Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 11:10
Сите македонки најубави!
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 15:45
Катарина Ивановска е една од убавите
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 16:48
Бојана Васиќсреќа 


Изменето од LiDivio - 25.Август.2010 во 15:40
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 16:56
http://www.ringeraja.mk/lokalni/slike/clanki/elena_bio.jpg

Има ли некоја поубава од Хелен љубовљубовљубовљубовљубовљубов
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.