IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицови за политичари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицови за политичари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
Автор
Порака
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 18:07
-Најнов закон на грујо???
-Да се избрише Р од азбуката


Која е омилена секс поза на Груевски?
- 69 + ддв


Зошто Гордана Јанкуловска не ја бричи брадата?
- Сака да биде Чак Норис.


Изменето од renatax - 06.Ноември.2009 во 18:10
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 21:04
Фатил бучко се качил на дрво. Иде од таму Груевски и му вика:-Абе ајде слези срамота е. Овој не бре брате неќе да слезе. После иде шеќерка и му вика ајде бе бучко слегувај срамота е вака на дрво качен. Овој не па не. Иде од таму бранко дрво пијан и му вика слегувај бе магаре едно и бучко одма за 30 секунди доле. И Груевски и шеќерка се чудат и му викаат како бе буле ние те молевме да се симнеш неќеше ти свика бранко и одма се симна? И бучко вика абе од ПИЈАНИОТ бега и БУДАЛИОТгазење%20од%20смеење
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 21:29
Што ќе се случи ако Никола Груевски се пресели во Босна?
Нивото на интелигенција ќе порасне во двете држави.

Што значи СДСМ?
СОЦИЈАЛЕН ДЕГЕНСКИ СОЈУЗ НА МАЈМУНИТЕ

Застанал еден просјак пред сдсм и му се моли на Господ да му прати 100 евра. И се моли се моли и на сдсм-овците им здодеало да го слушаат и се договориле тие да му дадат пари. И испратиле еден службеник и тој му дава 50 евра. А просјакот вика о Господе зашто ми ги прати парите по овие арамии одма ми украле пола!

Како се поздравуваат во сдсм
Сранко се врати
-навистина се врати
Изменето од ВАЖНА - 16.Ноември.2009 во 17:22
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 21:37
Разговараат Црвенковски и Бучковски:
- Бучко, шо мислиш? Шо е подобро, да бидеш глупак, или ќелав?
- Подобро е глупак. Не се забележува толку многу.

Отишол Макрадули во некое село.
И така се поздравувал со селаните.
Еден му приоѓа и го прашува:
-Од која партија си ти дете? Многу интересно си ми ќељав!
- Од СДСМ
- А како те викаат у СДСМ?
- МаКРАДУли
- Краду, краду, маму им ебем-одговорил селанецот


Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 22:15
Кога Господ го создадил светот, одлучил на секој народ да му подари по две особини.
- Така Швајцарците ги направил да бидат прецизни и послушни.
- Јапонците работни и стрпливи...

- Италијанците весели и романтични.
- Французите културни и рафинирани.
- Шпанците темпераментни и ритмични.
Кога стигнал до Македонците му рекол на ангелот: Македонците ќе ги направам паметни, добри и врвни политичари.
После завршената работа ангелот му рекол на Господ:
- Господе, на сите им даде по две особини а на Македонците три.
- Хммм, имаш право. Но проблемот е во тоа што не можам да им одземам особина кога еднаш сум ја дал. Вака ќе направам, секој македонец ќе може да користи само по две особини:
- Кој е добар и врвен политичар, не може да биде паметена личност.
- Кој е паметен и врвен политичар, не може да биде добра личност.
- Кој е добар и паметен, не може да биде врвен политичар.

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 22:17
Представникот на лекарите од Велика Британија известува:
Најдовме човек без 'рбет, му пресадивме 'рбет.
И сега, после само седум дена поминати во болница, а благодарејќи на откритијата на британските научници, тој човек одлично се чувствува, веќе е надвор од болница и бара работа.
Представникот на лекарите од Франција известува:
Ние во Франција направивме многу по значајна работа!
Земавме човек кој немаше ниту едно белодробно крило, му пресадивме едно белодробно крило и само после три дена пациентот одлично се чувствува, веќе е надвор од болница и бара работа!

Представникот на лекарите од Италија известува:
Ние зедовме два пациента без срце, им пресадивме на секој од нив по половина здраво срце и после само два дена, двајцата одлични се чувствуваат, веќе се надвор од болница и бараат работа.

Представникот на лекарите од Македонија известува:
Нас сепак никој неможе да не стигне. Ние зедовме тројца луѓе без нималку мозок, ги поставивме на чело на нашата држава и во рекордно време повеќе од половина од работоспособното население е надвор и бара работа!!!
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 09:26
Се возеле во авион бУЧКо,бранко и фрчко во авион. Авионот се срушил и кој се спасил?
- НАРОДОТ!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 19:44
Зошто Грујо се равел од првата жена?
Зашто кога отишол не гости кај баба му која требела ориз,сакајки да се покаже како добар зет и рекол:
-Дај малку да тебам и јас.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 19:56
Originally posted by ВАЖНА ВАЖНА напиша:

Се возел  samobendisaniot во авион. Авионот се срушил( fala mu na gospod!среќазадоволство) и кој се спасил?
- НАРОДОТ!
аплауз

Изменето од brza - 07.Ноември.2009 во 19:57
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 02:33
Што е заедничко помеѓу оној што краде и оној што лаже?
- И двајцата ќе земат пратеничка плата!
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 03:43
Дочек на новата година во една скопска кафеана. На една маса се собрани лидерите на сите политички парти. На втората се нивните портпароли. На третата маса се заедно високи црковни лица - попови и оџи. Сите се добро расположни, весели и насмеани. Во кафеаната влегуваат Трпе и Цветко. После неколку секунди испитување на атмосферата, Цветко вели: -Очигледно сме залутале... ние двајцата не сме дел од овој виц!
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 03:44
Како се вика заштитникот на политичарите?
- Свети Пинокио.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 03:46
Како се викала Југославија после Тито?
- Титаник.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 03:47
Како ќе препознаете дека политичар лаже?
- Едноставно, кога му се мрда устата и од неа излегува глас.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.