IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - "Татко, прости им..."
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

"Татко, прости им..."

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
Dzingis Kan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dzingis Kan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 21:30
Originally posted by spiros spiros напиша:

Originally posted by Dzingis Kan Dzingis Kan напиша:

Originally posted by spiros spiros напиша:




Не се фали со Христовиот Ислам, побратиме!   




Не,воопшто! Јас се фалам со Аллаховиот/Божјиот Ислам.



СОВРШЕНИОТ БОГ и Совршениот Ислам се лично во Исус, Кој никого немал потреба да убие бидејќи во Него била и е СОВРШЕНАТА ЉУБОВ, за разлика од многу други верзии кои очајнички пробувале и пробуваат да му се доближат!

Не заборави дека само ТОЈ БОГ Сéдржател во Прачистиот Исус Христос Кој ни ја престави Совршената Вера (Совршениот Ислам) е моќен да го победи сето зло во безкрајниот универзум!   



Да де, и јас тоа велам.Има голема разлика Исусовиот Ислам со денешните следбеници Христови. Впрочем, подотвори ги очите и тоа ќе го видиш насекаде.Не треба само празни реторики да се пишуваат.

Тоа, "Татко, прости им....", одамна го нема. Го попала маца. Ашш....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 21:30
Обвиткај се со љубов и шири ја...само љубовта и грипот не можат да се сопрат.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 21:49
Originally posted by Dzingis Kan Dzingis Kan напиша:

   Да де, и јас тоа велам.Има голема разлика Исусовиот Ислам со денешните следбеници Христови. Впрочем, подотвори ги очите и тоа ќе го видиш насекаде.Не треба само празни реторики да се пишуваат.

Тоа, "Татко, прости им....", одамна го нема. Го попала маца. Ашш....


Е поради вакви слепости, вакви зборови и неблагодарноста на неверниците и кривоверниците, се случуваат гнасотиите кои се случуваат!

Те молам поради неверниците и кривоверците не фрлај со прлавштини по СОВРШЕНАТА ВЕРА и СОВРШЕНИОТ СВЕШТЕНИК на таа вера!

О.К.?


Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 22:49
Imalo mnogu prosvetleni lugje i mnogu profeti, no samo eden e onoj koj shto ja razdeli chovekovata istorija.

Istorijata se podeli do Isus i posle nego... Isus ja podeli kako shto go podeli Bog moreto pred Mojseja.

Isus e granicata, megjata od koja pochnuvat da se oddeluvaat onie koi ja pochustvuvale Bozhjata svetlina kako patovodec kon posvetla duhovnost.

Taa megja gi podeli lugjeto na onie koi go Ljubat Isusa i onie koi go mrazat , na onie koi odat po nego i na onie koi odat protiv nego.

Oti koga chovek stoi prosto pred nego nema druga opcija osven da odbere edna od tie dve neshta. Chovek nemozhe nikogash da ostane ramnodushen... nemozhe zatoa shto znae deka Toj donesuva neshto shto e nadvor od ovoj svet...

...Onie koi sakaat da stignat otade svetot poagjat po nego, a onie koi se plashat od toa mu go svrtuvaat grbot i go raspnuvaat sekoj den... odnovo i odnovo, nebare taka kje ja zatvorat portata kon Nebesata.

Za site nim Isus upati edna molba: "Татко, прости им..."




Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 23:42
Едноставно...Би рекол...

Татко прости ни, не знаме што правиме.молитва
Кон врв
Rita.MD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rita.MD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 23:55
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Imalo mnogu prosvetleni lugje i mnogu profeti, no samo eden e onoj koj shto ja razdeli chovekovata istorija.

Istorijata se podeli do Isus i posle nego... Isus ja podeli kako shto go podeli Bog moreto pred Mojseja.

Isus e granicata, megjata od koja pochnuvat da se oddeluvaat onie koi ja pochustvuvale Bozhjata svetlina kako patovodec kon posvetla duhovnost.

Taa megja gi podeli lugjeto na onie koi go Ljubat Isusa i onie koi go mrazat , na onie koi odat po nego i na onie koi odat protiv nego.

Oti koga chovek stoi prosto pred nego nema druga opcija osven da odbere edna od tie dve neshta. Chovek nemozhe nikogash da ostane ramnodushen... nemozhe zatoa shto znae deka Toj donesuva neshto shto e nadvor od ovoj svet...

...Onie koi sakaat da stignat otade svetot poagjat po nego, a onie koi se plashat od toa mu go svrtuvaat grbot i go raspnuvaat sekoj den... odnovo i odnovo, nebare taka kje ja zatvorat portata kon Nebesata.

Za site nim Isus upati edna molba: "Татко, прости им..."






Wow Меси, стварно ме трогна.

Амин!
A religion that gives nothing, costs nothing, and suffers nothing, is worth nothing. - M. Luther
Кон врв
Rita.MD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rita.MD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2009 во 21:06
A religion that gives nothing, costs nothing, and suffers nothing, is worth nothing. - M. Luther
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.