IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНИЈА...и се е можно!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНИЈА...и се е можно!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5960616263>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2016 во 10:55
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

И левицата и десницата и центарот се понашаат како државата да им е оставштина па сега ке го делат тестаментот ....на кој поголем дел ке му припадни.
Затоа нема оптимизам,а голем процент од населението иднината ја гледа надвор од државата.



Околу твоево кокодакање везден и насекаде ...за селидба на луѓето надвор од Македонија.
Во 1964-68 година се има иселено 1/2 (НАЈМАЛКУ) од работоспособното и НЕвработено население..во тогашната т.н ЗАПАДНА Европа.
И да се „прикрие„ тој масовен Егзодус како ФИЈАСКО на тогашната економска политика на комунистите ..тогаш морале да се викаат дека се само „ПРИВРЕМЕНО„...иселени.
До ден денешен привремените НЕ дојдоа во МК а и нивните потомци.
Денес ...ќарот е што НЕ мораат да се нарекуваат Привремено одселени...туку онака како што и порано мислеле..дека идат во ПОарен живот....за СТАЛНО.
Македонија БИЛА и е иселеничка земја и Народ.

намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2016 во 11:02
Во тоа време не се отселија само од Македонија лица, голем процент заминаа и од Хрватска ,Србија,Босна...
Со тоа бившите комунисти чиј деца се во парламентите и денес ,ја намалија невработеноста и довлечкаа девизи.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2016 во 13:36

Novace, јас колку што знам кокодакаат кокошките. Луѓето зборуваат.
Малку почит кон членовите на форумов и без лични препукувања, ќе ве молам.

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2016 во 09:20
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2016 во 16:42
Србските фрази на мквката од Карпош во масмедиите имаат значение како тоалетхартија после извршена нужда.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2016 во 22:34
недвојбено верувам дека .... никој друг не ги знае детално тајните на опозиционериве како нивниот камарад Стефчо...и само чекам денот кога тој ќе си пропее ....доброволно разбирасе.
Односно ....или како „одговор„ на нечија провокација од поранешните му камаради!
А ќе има ....и што да се чуе а и види....само треба време и трпение.
кул

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2016 во 00:46
Ретко гледам телевизија, ама кога и да го вклучам телевизорот
да видам што има по каналиве, на собранискиот канал некој
зборува на говорницата, а позади него тие гуските
редовно мирцаат на тоа телефоните.

Абе нели е и гревота и срамота бе.....



Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2016 во 09:01
За мене пак ...греота и срамота се министриве наши-ваши...„технички„ наречени де!?
Жива имитација во се се на постоечките .....а кои се со јасен и даден мандат од гласачите.
Чиј мандат е насилно и вон уставно прекинат по желба на „меѓународната„!?.
Аха ....и на неговата Екселенција каубојот и другарот Амбасадор на УСА.
Заедничко-то кај другиве технички им е...тоа е моделот на опанокот кој го не така дамна носеле...доаѓајки овде...и бегајќи од мотиката...
Е тоа ни е судбината на Македонците...да бидат „вејка„ на ветрот.
Од државо-растурачите ...кои никако да му „објаснат„ на македонскиот гласач , дека тие му се до-судени!?.
збунетост
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2016 во 13:32
http://off.net.mk/izjava/ostana-li-nekoj-normalen-pisma-na-chitateli

Нема лабаво за криминалот во безимената дупка....
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2016 во 01:51
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

http://off.net.mk/izjava/ostana-li-nekoj-normalen-pisma-na-chitateli

Нема лабаво за криминалот во безимената дупка....

Кога го прочитав ова ми идеше да се откажам од македонсково државјанство..
Го допревме дното, се срамам на моменти што сум македонкалутина

Ако државава се погрижеше малку подобро за населението, можеби баш тој човек немаше да мора да продава коприви за да преживее...
Аман веќе од мршојадциве!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2016 во 12:52
Originally posted by novace novace напиша:

Недвојбено верувам дека .... никој друг не ги знае детално тајните на опозиционериве како нивниот камарад Стефчо...и само чекам денот кога тој ќе си пропее ....доброволно разбирасе.
Односно ....или како „одговор„ на нечија провокација од поранешните му камаради!
А ќе има ....и што да се чуе а и види....само треба време и трпение.
кул


Моите предвидувања беа точни...затоа сега ЗАЈКО : сркај чорба (или супа) ...сркај...
голема насмевка

Градоначалникот Јакимовски објави нов скандал: Заев на ливче му барал 250.000 евра!


задолжително погледајте го клипот овде ...каде некои или повеќето нејаснотии ќе ви станат веднаш ПОјасни.трепкање

намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2016 во 00:15
СТАВ НА ЦВЕТИН ЧИЛИМАНОВ
[url=http://vecer.mk/makedonija/do-ambasadite-ne-ni-e-maka-shto-ne-lazhete-tuku-shto-mislite-deka-sme-glupavi-da-vi]

Не ни е мака што не лажете, туку што мислите дека сме глупави да ви веруваме

 [url]
да
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2016 во 17:36
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2016 во 18:23
Такви револуционерки ги има позади МТВ.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5960616263>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.