IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Стипендија за луѓе со Зелена Карта во САД
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стипендија за луѓе со Зелена Карта во САД

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Стипендија за луѓе со Зелена Карта во САД
    Испратена: 29.Октомври.2009 во 01:52
Можеби ќе биде корисно за некој - стипендија добитници на Зелена Карта:
http://www.pdsoros.org/

Не знам повеќе детали, ако некој е заинтересиран има на линкот.

Со среќа.


Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
igorcence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igorcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2009 во 22:23
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Можеби ќе биде корисно за некој - стипендија добитници на Зелена Карта:
http://www.pdsoros.org/

Не знам повеќе детали, ако некој е заинтересиран има на линкот.

Со среќа.


     A dali go znaes sajtot na koj moze da se aplicira za zelena karta?pozdrav
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 02:04
сајт за апликација---(го има и во друга тема)


www.dvlottery.state.gov/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.