IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Вистинскиот маж никогаш не удира жена!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вистинскиот маж никогаш не удира жена!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
Автор
Порака
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2015 во 12:57
среќа

Изменето од ZeZnAtA - 12.Јануари.2015 во 12:51
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6938
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2015 во 20:11
Originally posted by zagor zagor напиша:

...па нормално,којк е толку глуп да дигне рака на вака ..до заби вооружени т.н.риби..
види фото

 


 
...она,првата..""убија"" и со поглед..

bogami nekoj da krene raka na vakva treba da e stvarno glup
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2015 во 19:44
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2015 во 23:28
mazzissta да
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2015 во 01:35
Originally posted by Орка Орка напиша:

Италијаните направиле интересна кампања на темава...Со најискрените мажи.
И добра е.
додека сите се импресионирани од видеово, јас приметив голема грешка
кампањите треба да се против насилство воопшто, да не креваш рака на било кој кој не ти направил ништо лошо, уште помалку кон некој беспомошен кој не може да го возврати ударот
самото тоа што се учиме дека на жените не се крева рака само затоа што не се жени е погрешно
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2015 во 09:44
Така де, на местото на девојчето да беше машко не верувам дека некое од децата би го удрил.
Треба да се обрне внимание на насилството воопшто, не само против жените.

А на тие Италијаните добро би им било да направат една кампања против МЕСТЕЊЕ НА УТАКМИЦИ.......

Изменето од LiDivio - 12.Јануари.2015 во 09:47
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2015 во 12:56
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2015 во 18:31
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Орка Орка напиша:

Италијаните направиле интересна кампања на темава...Со најискрените мажи.
И добра е.
додека сите се импресионирани од видеово, јас приметив голема грешка
кампањите треба да се против насилство воопшто, да не креваш рака на било кој кој не ти направил ништо лошо, уште помалку кон некој беспомошен кој не може да го возврати ударот
самото тоа што се учиме дека на жените не се крева рака само затоа што не се жени е погрешно

Види сега дека си во право си за тоа оти насилствто како такво цело и секаде треба да се осуди.
Но треба ли тогаш во еден кош да се стават
да речеме и ракот,сидата,еве поново еболата
кога се прави кампања за превенција заштита
и подигање на свеста во општеството како целина.
По некоја случајност тие се некоја (претпоставувам)
невладина организација која убаво се досетила
да на тој начин го доближи проблемот до другите.
И мене секако ме допре на начин што ме врати во тие
денови кога светот навистина беше многу поедноставен,
лагата си е лага,лошото си е лошо и без лицемерие
со гримаса на лицето што на ум тоа на друм ќе си кажев.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2015 во 23:04
Originally posted by Орка Орка напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Орка Орка напиша:

Италијаните направиле интересна кампања на темава...Со најискрените мажи.
И добра е.
додека сите се импресионирани од видеово, јас приметив голема грешка
кампањите треба да се против насилство воопшто, да не креваш рака на било кој кој не ти направил ништо лошо, уште помалку кон некој беспомошен кој не може да го возврати ударот
самото тоа што се учиме дека на жените не се крева рака само затоа што не се жени е погрешно

Види сега дека си во право си за тоа оти насилствто како такво цело и секаде треба да се осуди.
Но треба ли тогаш во еден кош да се стават
да речеме и ракот,сидата,еве поново еболата
кога се прави кампања за превенција заштита
и подигање на свеста во општеството како целина.
По некоја случајност тие се некоја (претпоставувам)
невладина организација која убаво се досетила
да на тој начин го доближи проблемот до другите.
И мене секако ме допре на начин што ме врати во тие
денови кога светот навистина беше многу поедноставен,
лагата си е лага,лошото си е лошо и без лицемерие
со гримаса на лицето што на ум тоа на друм ќе си кажев.
па не треба во ист кош да се ставаат, ама па не треба во корист на едното да се заборава другото
во исто време се врши кампања за сите болести... а еве и таму гледам секогаш најсилна е онаа против рак на дојката (ма да, никој не им брани да се најактивни ако другиве спијат, нормално), а за сидата да има кампањи не е веќе толку кул како што беше пред 10 години и повеќе... малце срамота е што кампањите се поптираат на трендови, кога проблемите се очигледни, се повторуваат и бараат подеднакво внимание

назад на насилството... сметам дека е погрешно да се води кампања „не треба да удираш жена“... не треба да се жените некој специјален центар на внимание навистина... погрешно е да удриш било кој, па дури и да ти згрешил нешто
кога ќе удриш жена или маж, се работи за истото насилство, не е тоа различно, како што е различно кај болестите ...а и нема различна кампања за сида кај мажи и сида кај жени, нели?
или па што ако жена удри жена? ...преголема е концентрацијата спрема половите, наместо спрема реалниот проблем
можеби имам малку фрустрација према феминацистите (интернет жаргон), ама тоа е
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2015 во 02:07
Жената е најчеста жртва кога станува збор за семејно насилство.
Пред се поради тоа што е послаба од мажот, секоја чест на исклучоци.
Ми се допадна кампањава, затоа што како што рекле старите кај нас, теле се учи, вол не. 
Во превод, ако не научат од мали дека насилството е лошо, дека жената не треба да се удира, утре нивните жени се потенцијални жртви.
Јас знам дека има жени што душата им ја вадат на мажите, ги тепаат со сукала, маваат со чинии, прават чудни работи, но тие се ретки случаи.
Секоја кампања е добра (освен партискатахи, хи...), без разлика дали се однесува на насилството, сидата, ракот на дојка, спб или нешто сосема друго. 
Италијанците се малку поцивилизирана нација, ама за нас балканците било каква кампања е добра, за подигање на свеста.
Иако тешко дека било каква кампања ќе влијае врз (на пример) 50 годишен маж, кој што секој ден за добро утро и добра ноќ ја тепа жена му.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2015 во 22:48
Protiv toa sum normalno treba da se ima pocit i da ne se tera inat. I osnovno mozok.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.