IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - 5ти Октомври-Последниот концерт на Тоше
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

5ти Октомври-Последниот концерт на Тоше

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
TAMARA_CRESA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TAMARA_CRESA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: 5ти Октомври-Последниот концерт на Тоше
    Испратена: 07.Октомври.2009 во 17:17
NIKOJ NE GO ORGANIZIRASE TOA NIKOJ NE VLOZIL NISTO BAREM DA IMASE NEKOJA HUMANITARNA AKCIJA JA NEMASE NI NEGOVATA PRODUCENTSKA KUKA NI MENAGERKATA NI NIKOJ NE E FER TOA:(
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 15:51
Originally posted by TAMARA_CRESA TAMARA_CRESA напиша:

NIKOJ NE GO ORGANIZIRASE TOA NIKOJ NE VLOZIL NISTO BAREM DA IMASE NEKOJA HUMANITARNA AKCIJA JA NEMASE NI NEGOVATA PRODUCENTSKA KUKA NI MENAGERKATA NI NIKOJ NE E FER TOA:(

соочисе животот не е фер
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
an-na Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај an-na Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2012 во 23:30
https://www.facebook.com/events/261321390637733/

Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2013 во 14:44
Бев на неговиот последен концерт, никогаш нема да го заборавам...
после неговата смрт не сум била на ниеден друг концерт што се организираше на истиот датум,
едноставно што и да направат, кој и да поканат
никогаш нема да биде ТОЈ на бина со целата негова енергија.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2013 во 14:54
Бев и јас на последниот концерт. Колку гужва само имаше. Најдобро памтам колку лошо ги пречекаа претставниците на УСАИД. Мислам и Миловановиќ беше, е тоа само по лошо го памтам.
И сите концерти после тоа ми беа некако без врска. Не чувствував потреба да одам, можам и на Youtube или на ајподот да уживам во неговите дела. 

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2013 во 17:22
Најискрено, не сум бил на ниту еден концерт од Тоше бидејќи едноставно не слуша(в)м таква музика (Тоше заслужуваше многу подобри песни)... инаку многу го ценев заради неговиот музички талент и неговата хуманитарна работа. Само тој можеше да ги спои сите народи од ЕХ СФРЈ...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.