IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Топ место за секс
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Топ место за секс

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
Прашање: OMILENO MESTO ZA SEX
Одговор Гласови Статистика
6 [7,41%]
1 [1,23%]
5 [6,17%]
15 [18,52%]
7 [8,64%]
6 [7,41%]
1 [1,23%]
2 [2,47%]
3 [3,70%]
11 [13,58%]
5 [6,17%]
2 [2,47%]
10 [12,35%]
4 [4,94%]
3 [3,70%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
SlavicaT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2009
Локација: Greece
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SlavicaT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:00
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

<table width="100%" cellpadding="0" height="100%"><t><tr><td valign="top" align="center"><table width="98%" align="center" cellpadding="0" height="100%"><t><tr><td ="newsContent" valign="top"><div ="newsContentIn" align="left">Секс во вода.....

Водата ја неутрализира влажноста на жената, така да сексот под вода за
понежниот пол ,може да се претвори во болно искуство. Бидете спремни,
па покрај себе имајте лубрикант кој е на база на силикон, бидејќи тој е
отпорен на вода.
Еден од непрактичните проблеми врзан за секс под вода е заштитата. Ако
веќе долго време сте пар, и вашата девојка користи пилули, тогаш нема
проблем. Меѓутоа ако користите кондоми, имајте на ум дека морате да го
ставите пред да влезете во вода. Тоа е логично – инаку како би ставиле
кондом под вода? Друг проблем е што кондомите не поднесуваат баш
најдобро вода. Одредени хемикалии како на пример хлорот можат да го
оштетат кондомот. Исто така е зголемена опасноста кондомот поради
лизгавоста едноставно да се извади. Кога би се позанимавале со
практичните работи потребно е да се одбере место.
Можеби навистина звучи возбудливо но секс во базен и не е најдобра
опција. Причината за тоа е хлорот, не само што го оштетува кондомот,
туку може и да доведе до вагинални инфекции. Едноставна опција е орален
секс.
Када или туш кабина е често место во домаќинството кое го користиме за
секс. Полесна варијанта е секако туш кабината каде што е помала
опасноста за влез на повеќе вода во вагината, а исто така нуди и разни
можности за испробување на сексуални пози. Припазите само да имате каде
да се фатите за да не дојде до паѓање.............хи,%20хи...
Отворени води, како на пример море, река или езеро не се најдобриот
пријател на жената. Посебно солената вода може да го надразни женскиот
полов орган и да го претвори сексот во болно искуство. Но тоа не значи
дека треба да се откажете од секс на море. .............голема%20насмевка</td>
      </tr>
    </t></table>
     </td>
</tr>
<tr>
     <td ="newsContentIn" valign="top" align="center">
     </td>
</tr>
<tr>
     <td height="20"></td></tr></t></table>

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:16
....Посебно солената вода може да го надразни женскиот
полов орган и да го претвори сексот во болно искуство.
 
....газење%20од%20смеење,a ja im vikam od alatot e..do majstorot!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 11:21
glasam za lift.. nema kade da se bega... ama da ima i 1-2 sisenca so voda... голема%20насмевка
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 16:26

                      Image result for sex on the roof   

Немам ништо против секс на отворено...........голема%20насмевка
но сепак треба да се мисли на приватноста............губитник
Повеќето од дечкиве овде на фотографииве не би се согласиле со мене.......
еве една фото сесија од 12 слики на апла секс на отворено......хипнотизиран
што не оди не оди ........жими се...изненадување


Изменето од bijonse1 - 17.Февруари.2017 во 22:39
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 16:29
2.)ај сеа  на покрив пред толку народ??????изненадување


Изменето од bijonse1 - 17.Февруари.2017 во 22:40
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 16:31

3.) и ова до зид некаде покрај некој кеј ..............збунетостИзменето од bijonse1 - 17.Февруари.2017 во 22:40
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 16:32

   Image result for sex on the beach

4.) на отворено среде бел ден на плажа ......хипнотизиранИзменето од bijonse1 - 17.Февруари.2017 во 22:57
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 16:33

   Image result for sex on the park

5.) и ова не иде...изненадување    додека чекаат да се отвори библиотеката ....сред бел ден во парк ?Изменето од bijonse1 - 17.Февруари.2017 во 22:52
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 16:35

   Image result for sex on the sea

6.) не знам кому е понезгодно на актерите или гледачите.....не%20знам

што не оди не оди .......Изменето од bijonse1 - 17.Февруари.2017 во 22:49
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 16:36

    Image result for sex on the sea

7.) добро како топ место е плажата но не вака изненадување   не пред сите сред бел ден ...Изменето од bijonse1 - 17.Февруари.2017 во 22:50
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 16:37

Related image   Related image

8.) ова се вика храброст ....плазење не знам која казна ке биде само ........газење%20од%20смеењеИзменето од bijonse1 - 17.Февруари.2017 во 22:55
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 16:38

            Image result for sex on the train stations

9.)добро што возот иде само по одредените шини.....иначе отидесмеењеИзменето од bijonse1 - 17.Февруари.2017 во 23:05
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 16:40

           Related image  

10.) бре бре.....барем на подлабоко да беше не на 3 метри од плажа сред бел ден..цц ццц  ццц грицкање%20ноктиИзменето од bijonse1 - 17.Февруари.2017 во 22:48
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 16:41

    Image result for sex on the roof

11.) на тераса воздух свеж да си поземеш и што
ќе видиш.....што не оди не оди...изненадувањеИзменето од bijonse1 - 17.Февруари.2017 во 22:41
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.