IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Армагедон..што всушност значи Армагедон?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Армагедон..што всушност значи Армагедон?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
el_kevser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 832
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај el_kevser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 18:52
kako ne ti pisav aj pogledni pogore ,
za da se bide musliman e uslov da se veruva i vo musa i vo ibrahim i vo davud i vo isa site tie se iskreni verovesnici koi propovedele edna religija da se bide pokoren na eden i edinstven bog koj nema drugar koj nema sinovi koj ne rodil nikogo i on nee roden ,

verata e samo edna   pokoronost kan ediniot bog 'islam ' i site verovesnici toa go propovedale
kazuvajte ja vistinata kolku i da im e gorcliva na lugeto
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2009 во 18:17
Прифаќате за вистинити лица кои ги шират религиските учења, а сепак сте
- различни од нивизненадување
- против нив
- со намера меѓусебно да се уништите, наметнувајќи го сопственото верување
збунетостизненадување

Заклучок:
Покрај вакви верски учења, навистина ќе биде чудно да не дојде до апокалипсата!
Којзнае, можеби сите религии кон тоа и се стремат, да се исполни „божјото“ пророштво т.е. Армагедонот, со што ќе се докаже дека ете тоа во што ТИЕ верувале, навистина се исполнило !глупчо
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.