IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - НАШАТА ПОЛИЦИЈА ГИ ШТИТИ КРИМИНАЛЦИТЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НАШАТА ПОЛИЦИЈА ГИ ШТИТИ КРИМИНАЛЦИТЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 10:08
toa e uvek taka ne e slucaj samo kaj nas
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 10:32
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

e zatoa draga moja taktika G6........
prevzemanje na kulturen nacin rabotite vo svoi race.........
ne znam sto asortiman imas.......ama psiholoski ke deluvas na ,,zemacot,,
deka ,,aram,, ke bide ......zavisi od situacija......za na kraj pokazes sila.....samo taka....плазење


кај си ма ти?големо%20гушкање
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 10:38
nasata policija samo tehnicki postoi a site presmetki so kriminalcite se resavaat   na    taen nacin-preku   slucajni   nesrejci.dali   primetuvate kolku pomalce mafijasi ima    osven   onie partiski vojnici sto se.
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 11:07
Originally posted by mariija mariija напиша:

toa e uvek taka ne e slucaj samo kaj nas


каде на друго место?
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 12:05
еј, имам нови вести!!!!
денес на колегиум, полицаецот го ,,опоменале,, и го ,,прекориле,,

демек со тоа е решен проблемот и правдата задоволена

уф....не%20знам што е тешко во денешно време да си плавушакокошка
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2009 во 00:20
Дали некој им видено ситуација кога на полицаец ќе му се обратат со зборовите....."Ќе видиш ти кој сум јас или кој стои зад мене, ќе зажалиш што си пишал, ќе ти ја соблечам униформата........"
Тие ситуации се многу посекојдневни од овие примери кои ги наведувате....


Изменето од Анастеа - 05.Септември.2009 во 01:08
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 13:11
доказ за партизирана полиција во која влијание има секоја бараба која статусот на заслужен партиски активист е заработил со лепење плакати  и агитирање ................
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 02:34
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Ова ми се случи денесМуштеривка влегува во дуќан, зема производ, го става во ташна и вели дека ќе си оди, зашто нема пари да плати и ќе плати во ДекемвриПосле жестока расправа, продавачката ја затвора вратата и викаме полицијаДоаѓа полицаецот, не' ислуша фино лепо, и` зеде податоци и ја пушти да си оди, а мене ми рече дека му е многу криво што е така, но тој нема право да ја претресува и ако сакам да ја тужамВи се верува ли?????????????????????????изненадување


а видео надзор нема дуќанот па после да ја пучат а???

ако е така јас да си одам во ИТ продавница неколку пати па да си земам нов процесор нова матична графичка монитор и оп ете ми нов компјутер ЗА БЕЗ ПАРИ

и да му речам на продавачот

ке ти платам кога ке земам пензија... после 40 години



Изменето од Iron Man - 07.Септември.2009 во 02:36
Кон врв
Delija sever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delija sever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 07:58
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Ова ми се случи денесМуштеривка влегува во дуќан, зема производ, го става во ташна и вели дека ќе си оди, зашто нема пари да плати и ќе плати во ДекемвриПосле жестока расправа, продавачката ја затвора вратата и викаме полицијаДоаѓа полицаецот, не' ислуша фино лепо, и` зеде податоци и ја пушти да си оди, а мене ми рече дека му е многу криво што е така, но тој нема право да ја претресува и ако сакам да ја тужамВи се верува ли?????????????????????????изненадување
Katastrofa
I jas bi trcal kako Bolt, da e pozadi mene nekoj gej.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 03:26
Нашата полиција е криминална
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 08:49
Како може толку нон-шалантно да се однесуваат спрема криминалот и безбедноста на граѓаните??изненадување
ццццц
Инаку секоја современа продавница треба да има видео надзор и детектор систем на портите за украдена роба, она стварче што вришти пип, пип,пип кога некој сака да мазне нешто. Производите треба да бидат тагувани и кодовите уредно внесени во системот за препознавање и тогаш локалното обезбедување и Полицијата директно имаат право да извршат  претрес поради неоспорливи докази и да те приведат.
Секаде по нормалните продавници стои натпис Thieves may be Prosecuted  и иди па укради да те видам, освен ако не си некој Про.
Според правилата по кои се водел полицаецов во случкава на Кејт има само клевета од страна на продавачките и он нема право да ја престресе госпожата-лопужа  (валда така ќе му дојде а?)


Изменето од GlenKlouz - 18.Септември.2009 во 08:53
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
RORAIMA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RORAIMA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 22:23
Totalno promasuvanje na POLICAEC TIKVAR.
Toj e dolzen da go zastiti imotot
Toj e dolzen sekoj koj e fate ,,in flagranti,, na delo , ne samo da go pretresi tuku i kjotek da mu udri slobodno.

Da ne mu bil bratuced na atramivkata
se sto e so pari , e bez pari !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,168 секунди.