IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Што сакате во рајот? Што нејќете?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сакате во рајот? Што нејќете?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 23:46
Покрај тоа што си го кажав погоре, би сакала Рајот да има интернет конекција со Земјата,  како постојано би биле на скајп со блиските.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 23:47
Originally posted by Orthophill Orthophill напиша:

Ако најдам милост пред Господа Бога и појдам во рајот, рајот сакам да биде заедница на сите оние кои со сето срце го љубат Господа, да се служи непрестано Небеска литургија и да бидам осветлен од Таворската светлина.

Арно ама, кога ги читам нападите од господата еретици врз нас Цркварите, нажалост посакувам рај каков што го посакувале и отците на римокатоличката црква. Да седам во прегратките на св Томас Торквемада и да уживам гледајќи ги еретиците како горат во неугасивиот оган и како ги јаде црвот кој не умира!
 
Па овој рај на отците од римокатоличката црква би бетер и од Мухаммедановиот. Мухаммед ветувал хедонизам и харем, а овие изживување и пукање сеир болен


Изменето од EvAngelos - 31.Август.2009 во 23:48
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 23:59
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Покрај тоа што си го кажав погоре, би сакала Рајот да има интернет конекција со Земјата,  како постојано би биле на скајп со блиските.



hehehe, mnogu sakas pa i ti

Ajde, eden den site da bideme vo rajot so nasite bliski, kade ke nema starost, bolest i smrt

Pozdrav do tebe Maria Magdalena , fala sto me nasmea
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 00:05
големо%20гушкање

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 01:51
ova uste crna kola da se dodade?OH ride?
Кон врв
папата Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај папата Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 00:17
Мн филозофска ја направивте темава.

Ја на пример, сакам во рајот да ја има Рита.
Баци!!!
Кон врв
папата Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај папата Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 01:01
Originally posted by папата папата напиша:

Мн филозофска ја направивте темава.

Ја на пример, сакам во рајот да ја има Рита.


И месинџер сакам да го има, ама по можност да не филозофира толку.

Значи го сакам месинџер во рајот.
Ги нејќам филозофиите на месинџер во рајот.

Изменето од папата - 02.Септември.2009 во 01:03
Баци!!!
Кон врв
Rita.MD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rita.MD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 12:39
Originally posted by папата папата напиша:

Мн филозофска ја направивте темава.

Ја на пример, сакам во рајот да ја има Рита.


Awww... Ќе ме дружиш таму?    

Изменето од Rita.MD - 02.Септември.2009 во 12:41
A religion that gives nothing, costs nothing, and suffers nothing, is worth nothing. - M. Luther
Кон врв
папата Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај папата Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 13:13
Па моравме малце да спуштиме топка. Се некои филозофи овде.

Еве друго што би сакал е да не мора да се спие, а пак да се биде одморен. Ааааа.... ми се приспива нешто.
Баци!!!
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 13:15
..Јас би сакала во ,,рајот,,  Евангелос... да ме  дружи ... !!!    голема%20насмевка
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 13:26
Originally posted by pcelka pcelka напиша:

..Јас би сакала во ,,рајот,,  Евангелос... да ме  дружи ... !!!    голема%20насмевка
 
И јас го посакувам истото драга големо%20гушкање 
 
"Ви велам: ако двајца од вас се согласат на земјата околу било која работа каква и да посакат, ќе им биде дадено од Мојот Татко, Кој е во небесата."
(Исус Христос во ев. Матеј 18:19)
 
Предлагам првата друженка да ни биде жмурка во Едемската градина, папата ќе жмури, а јас, ти, Рита.МД и останатите ќе му се криеме среќа
 
п.с. Отидов на работа, поздрав на сите големо%20гушкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
папата Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај папата Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 13:39
Прво ќе треба на капија да поминете. Клучевите на Петар кај кого се што мислите?
Баци!!!
Кон врв
Rita.MD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rita.MD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 13:45
Originally posted by папата папата напиша:

Прво ќе треба на капија да поминете. Клучевите на Петар кај кого се што мислите?


Кај тебе да не се случајно?
A religion that gives nothing, costs nothing, and suffers nothing, is worth nothing. - M. Luther
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 15:15
Citajki ja ovaa tema svativ deka vo rajot mozhe da ima bukvalno se, osven grev.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.