IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 59606162>
Автор
Порака
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2015 во 14:03
имаше и бинго

и коа на некој ќе му се склопат тоа коцкиците , траба да викне-

БИНГООООООО!

Изменето од outlook123 - 24.Декември.2015 во 14:04
едно е - не се две
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2015 во 18:03
Gledam super bingo. :)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2015 во 21:04
Аут лук се зеза со лотаријава...а мор така е, како и за се во животов, среќна ѕвездичка ако немаш, бадијала ти е голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2015 во 23:20
Tocno srekjicka da se ima. Toa e bitno.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 12:15
od kade doaga srekata? среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 12:26
Originally posted by Devojcence Devojcence напиша:

Sekoj moze da pravi sto mu dusa saka. dogovor e praviot zbor.

interesno голема насмевкаhahahaa
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2016 во 17:10
Договор не е правиот збор.
Прост пример, не сум у тек баш сеа со муабетот, но гледајќи го девојче што пишува низ темине други...
Претпоставувам само... Пример, со срцето не можеш ти да вклучиш договор, пакт и да му речеш да се заљуби во некој.

А, среќата се раѓа со раѓањето наше, со самото наше раѓање доаѓа и таа: „Роди ме мајко со среќа и фрли ме в буниште“... Ако сме СРЕЌНИ, и таква ни е ѕвездата ќе ги поседуваме сите оние работи што всушност не прават среќни. „Среќата“, секој од нас овде поединечно може да си ја дефинира на свој начин, не може еден да каже точен одговор што е среќа, бидејќи сме различни карактери.
За некого среќата може да преставува да живее во вила, а за некој да везе гоблени.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2016 во 16:18
Da se prodolzi napred so drug ili da se maci so istiot?
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2016 во 17:27
Ne si bitna i ne mi e bitno tvoeto mislenje, sto znaci toa?
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2016 во 17:27
Zborenje potocno ne mislenje
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2016 во 23:35
da zatvorish vrati, bez ona poanatoto -

pochituvaj se sebe si, da kazhesh ne!

i isto tolku poznatoto -

ne znachi, arogantnost!

zatvori bre! krugot che te vrti, se dodeka ne ja nauchish lekcijata..
едно е - не се две
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2016 во 01:47
Fala vi na site za sovetite. Vreme e za napred.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2016 во 21:46
Nekolku prasanja iam:1.zoso nekoj go smenil mislenjeto? Znaci se bil dobar i naednash gitla ma me otkaci.
2. Zoso drugi mi kazuvaat deka zborel deka sme skarani? So znaci toa?
3. Zoso e budala deckoto?
Ako moze da me soveruvate so treba da praam kako da postapam? Go prasav i nego niso ne zbori kjuti se krie bega. I ne ni ocekuvam deka ke kaze pa zatoa i vas ve prasuvam. Poso celo vreme se vrtam vo krug.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2016 во 16:49
Бил добар, затоа што очекувал секс од тебе, или видел дека не му го даваш тоа што тој го сака па му здосади и те откачил или му даде, си ја завршил работата и те откачил. Или пак, не е ниту една од овие претпостапки, туку само се заљубил во друга и си заминал од тебе.

Тоа кажува, зборел така, за другата девојка што му е да разбере оти „сте скарани“, за таа да не го остави.

Будала е затоа што така му одговара. Подобро, земи си го животот и путуј среќо, уживај... Тоа гомно не те заслужуе, батали го... Плови низ животот, не е тој ни еден, ниту пак единствен. Биди среќна и контролирај се :)
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 59606162>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.