IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 62>
Автор
Порака
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2015 во 04:16
Dali veruvate vo ljubovni magii? :)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2015 во 09:26
Originally posted by Devojcence Devojcence напиша:

Sto koga ke ti pise pak i ke se pravi ko nisto da ne bilo. I pak ustito i pak nisto ne bidna i pak ne mi pisuva ne mi se javuva ne me saka. So godini e istoto mozokot mi izgore vekje neznam sto da pravam. Ednash dobro se osekjam ednash loso. Psihata mi ja sjeba skros. Kontrolata ja izgubiv. Isto i deckoto, i ako nikogash ne bil moj. Probuvam i razmisluvam da si fatam drug ama i ne sym spremna nesakam da ispadnam neseriozna i da si napravam beter belja. A nemozam ni najubavite godini da mi idat zaludno.
Dajte sovet sto da pravam?.

Девојченце колку години имаш? По начинот на кој пишуваш веројатно си релативно млада...
дај откачи го, насочи ги мислите и своето време кон нешто сосема друго, стави го на игнор
доволно време си трчала по него, нели се измори?
Постојано пишуваш дека не те сака, како може добро да се осеќаш да трчаш по некој да му
пишуваш а цело време знаеш дека не те сака...епа со сила ништо не бива. Остави го да си го тера 
својот пат, а ти својот. Значи по твоите постапки навистина излегува дека цело време го следиш
и го молиш да ти се врати, а зошто кога не те сака? Свесна си за тоа и пак си продолжуваш исто.
Дај па не е само тој еден и единствен на светов.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2015 во 23:51
Не го расипувај кафето со млеко,
Виното со вода и 
Љубовта со брак ( ако ја имаш ) ....препишано де голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2015 во 12:17
голема насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2015 во 04:59
Некои членови се заљубени во сите свои 3 никови одеднашка на форумов па незнаат со кој попрво да ср појават и да пишуваат...кој е вашиот совет за таквите пубертетлијски појави?
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2015 во 15:20
голема насмевка ako e pubertetlijska,ke pomine sama od sebe голема насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2015 во 03:03
Некои луге неможат да му побегнат на пубертетот целиот свој живот.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2015 во 13:09
sto ima loso vo toa? среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2015 во 02:28
Па, лугето никогаш нема да те сватат сериозно.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2015 во 11:16
toa ne e dobro? среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2015 во 03:09
Kako za kogo...
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2015 во 11:46
za tebe? среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2015 во 01:10
Ha, za mene mala pauza molam...

Jas gi sakam zhenite koga se seriozni i uspeshni i mislam deka nema nishto po seksi od momentot koga ke se predadat vo ljubovnata igra i ke iznenadat so pubertetsko odnesuvanje.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2015 во 12:32
hm,seriozno? среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.