IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5354555657 62>
Автор
Порака
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2015 во 00:59
Mi raskina i prodolziv da mu pisuvam i da go cekam. Nemozam da go prebolam. Go sakam nekoj sto ne e moj. Dali sum normalna?
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2015 во 02:52
Неможе себеси да се обвинуваш што сакаш некого и исто така да обвиниш некој што неможе да е со тебе.

Љубовта не прашува никого дали ке му одговара туку едноставно се случува и ве затекнува.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2015 во 13:25
Originally posted by Devojcence Devojcence напиша:

Mi raskina i prodolziv da mu pisuvam i da go cekam. Nemozam da go prebolam. Go sakam nekoj sto ne e moj. Dali sum normalna?

Сигурна сум дека си нормална па дури и постапките ти се нормални. Тоа е дел од раскинувањето..
Ама мораш да продолжиш понатаму и да престанеш да му пишуваш, со тек на време ќе го заборавиш и ќе се чувствуваш како некој товар да ти се симнал од тебе..
Тоа е клучното сега:
1. Не му пишувај
2. Најди нешто што ќе ти ги окупура денот и мислите...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2015 во 18:16
Fala na sovetite. Probuvam da ne go citam i pisuvam na net ama ne mi uspeva. A deckoto si go prodolzil zivotot i ne me saka.        I kako ke mi pomine? I kako ke najdam drug? :( samo se razocaruvam.
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2015 во 01:39
Podnesi baranje do sud da mu se zabrani pristap na internet na dotichniot za da nemoze da go chitash ti.
Koga ke te prasha sudijata zosto podnesuvash takvo baranje, obrazlozi deka ako ti nemoze da go imash-niedna druga ne ma da go ima.
Ushte podobro resenie e da go eliminirash na nekoj nachin da ne postoi za da ne te podseka na tvojot neuspeh vo vrskata.

Изменето од Mazak - 29.Јуни.2015 во 01:40
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2015 во 02:42
Mnogu smesno :)
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2015 во 04:37
Задоволство е да ви бидам од корист со моите совети и мислења.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2015 во 14:27
Obostrano e zadovolstvoto drag prijatele
Ps: vo sreda sum na rociste, osnov zloupotreba na sluzbena dolznost.
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2015 во 21:09
Жените се по природа нежни кога љубат.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2015 во 03:39
Sekoj spored zaslugata :)
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2015 во 04:41
Ljubovta ne doagja tuku taka, taa treba da se zasluzhi.

...ha, a isto i raskinuvanjeto.

Изменето од Mazak - 30.Јуни.2015 во 04:42
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2015 во 19:39
Site raboti se dvostrani ha :)
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 17:34
Sto koga ke ti kaze deka ja saka bivsata? :(
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2015 во 20:50
Sto koga ke ti pise pak i ke se pravi ko nisto da ne bilo. I pak ustito i pak nisto ne bidna i pak ne mi pisuva ne mi se javuva ne me saka. So godini e istoto mozokot mi izgore vekje neznam sto da pravam. Ednash dobro se osekjam ednash loso. Psihata mi ja sjeba skros. Kontrolata ja izgubiv. Isto i deckoto, i ako nikogash ne bil moj. Probuvam i razmisluvam da si fatam drug ama i ne sym spremna nesakam da ispadnam neseriozna i da si napravam beter belja. A nemozam ni najubavite godini da mi idat zaludno.
Dajte sovet sto da pravam?.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5354555657 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.