IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Би заминале ли од МК по укинување на визи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Би заминале ли од МК по укинување на визи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 15:00
...brat,uste vencanica sto ne mi pobaraa...ziva sreka!...drugo se...do imoten list..!za pecati po dukumenti i da ne zboruvame...nepoznati institucii za niv...nevalidni potpisi..crven ,plav,zelen ...so grb i bez grb pasosH....pa ime..po zosto RM a ne BRJM...pa politika..kako da ne znaat sto e rabotata....samo milioni prichini da te trgnat...!jbg...golgota..
 
p.s...ono ubavo si stoelo vo zabeleskite:
cit:..i so ovaa viza ,ne Vi garantirame siguren vlez i prestoj vo nasata zemja.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
igorcence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igorcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 15:03
jas mislam i da ni gi ukinat vizite ke baraat da imame plus dokomenti kako garantno pismo toest mesto kade ke prestojuvas i finansii za prestojot(primer2000 evra)toa znaci deka graganite pak nemozat da patuvaat kade sto ke posakaat toest dokolku nemaat koj da im dade garantno pismo i 2000 evra
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 15:14
Originally posted by zagor zagor напиша:

...brat,uste vencanica sto ne mi pobaraa...ziva sreka!...drugo se...do imoten list..!za pecati po dukumenti i da ne zboruvame...nepoznati institucii za niv...nevalidni potpisi..crven ,plav,zelen ...so grb i bez grb pasosH....pa ime..po zosto RM a ne BRJM...pa politika..kako da ne znaat sto e rabotata....samo milioni prichini da te trgnat...!jbg...golgota..
 
p.s...ono ubavo si stoelo vo zabeleskite:
cit:..i so ovaa viza ,ne Vi garantirame siguren vlez i prestoj vo nasata zemja.
..a, se kladam...deka i na chelo ti pishalo..od kaj si i shto si!изненадување...ili mozebi si nosel nekoj "specijalen"tovar..намигнување..... голема%20насмевка...shala na strana ,..ama , mene nikogash ne mi se desilo neshto sl.(  so niv!)....ako si gledash " svoja posla"..nemash nikakvi problemi...a "potekloto" ostavi si go ..doma..a, ako ne sakash...ostaj si i ti...doma!задоволство
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 15:19
the newish nick....said:


"jas mislam i da ni gi ukinat vizite ke baraat da imame plus dokomenti kako garantno pismo toest mesto kade ke prestojuvas i finansii za prestojot(primer2000 evra)toa znaci deka graganite pak nemozat da patuvaat kade sto ke posakaat toest dokolku nemaat koj da im dade garantno pismo i 2000 evra "


- e, pa, ako bide stvarno takaизненадување....togash.ovie ..."sposobnjacive" ...treba da im kazat:..ne fala!...ne ni treba da se ukinuvaat vash*te ebani vizi !!лутина



Изменето од brza - 21.Август.2009 во 15:20
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
igorcence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igorcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 16:20
Ne znam kolku ovaa informacija ke bide vistinita ili laga no sepak dobiv od bliski luge koi rabotat na toj slucaj.Znaci ako sakate da idete nekade vo stranstvo morate pred se da uplatite i rezervirate hotelsko smestuvanje kako garancija ili garantno pismo od rodnina i okolku 2000 evra na smetka koi gi sonuvame. a "sposobnjacive" samo gi lazat lugeto deka ke patuvaat samo so pasos
Кон врв
ogledalo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ogledalo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 13:34
Site nesto si izmisluvaat i si pisuvaat sto ke im padne na pamet!!!
Druga rabota e sto vladava veke na golemo se reklamira za vizite, a seuste nisto ne e sigurno. Ej, VLADO, uste gi nemame dobieno vizite. Bas me interesira sto ke recat nasive, ako Evropska komisija i koj li uste treba da go odobri ukinuvanjeto, go odlozat na primer za 2011. Do koga ke se reklamirame vo prazno.

A jas ke castam koga ke mozam slobodno da patuvam vo Evropa. Malku da prosetam niz Evropa, da vidam Berlin, Pariz da vidam.
Ne trebaat poveke pari odosto trosime za odmor vo Grcija ili Hrvatska. Tie sto mislat daka trebaat iljadnici evra, nikogas ne ni otisle negde za da znaat.

Za ostanuvanje, ne bi ostanal na crno, bi otisol cisto turisticki na 2-3 nedeli.

Изменето од ogledalo - 23.Август.2009 во 13:36
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 11:39
"Malku da prosetam niz Evropa, da vidam Berlin, Pariz da vidam."

- sakash da kazesh...da vidish ..kukush...stambol da vidish!изненадување........намигнување

....kako i da e....izgledadeka, ushte dolgo...ohridgjani...ke trijat race!....nazalost.....poshiroka!тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 12:21
Да ме биваше и да не бев цвикатор одамна ќе бев таму негде
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 12:34
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

ВЕДНАШ и со БИЛЕТ ВО ЕДЕН ПРАВЕЦ .......... и обавезно кај што нема античари и букефалисти ..........али , неќе моќи .......... барем не засега тагатагатага
,...a be..joze?..збунетост..da ne mi te .."otkinale" tebe...od mene...pred mnogu godini?.......изненадување....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 12:39
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

ВЕДНАШ и со БИЛЕТ ВО ЕДЕН ПРАВЕЦ .......... и обавезно кај што нема античари и букефалисти ..........али , неќе моќи .......... барем не засега тагатагатага
,...a be..joze?..збунетост..da ne mi te .."otkinale" tebe...od mene...pred mnogu godini?.......изненадување....
 
 
бадава безвизен режим кога тешко веројатно дека нареднава деценија ќе имам право на патување .......... и пасош тага
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2009 во 22:11
Ne.....Kakvo- takvo ,tuka e mojot dom!
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 15:57
Не верувам, зошто да заминам од овде? Македонија е мојата земја, и секаде на друго место ќе се чувствувам како граѓанин од втор ред, освен можеби во Америка или Канада каде што сите се дојдени од некаде...

А за шетање, со визи, без визи исто му се фаќа... важно е дали имаш пари или не - ако имаш пари, визите нема да ти бидат пречка да отидеш да посетиш некоја земја....
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
fiore Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 17:33
А за шетање, со визи, без визи исто му се фаќа... важно е дали имаш пари или не - ако имаш пари, визите нема да ти бидат пречка да отидеш да посетиш некоја земја....


Ne e bas taka...mene me nervira da cekam za viza i da gubam vreme,na vlezot vo ambasada-da ja ostavam cantata nadvor(nebare kriminalec sum)i da odnesam kup dokumenti.
Bez viza e mn.polesno.
Palis kola,pasos i odis...a ne od togas pocnuva prestoj pa samo 30 dena smees,pa 5 dena pred da istece viza da mines Slovenija oti nema da ti dozvolat tranzit....gluposti

Изменето од fiore - 26.Август.2009 во 17:34
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 18:52
ако ти е пун џебот,. нема да ти смета дали со виза или без виза?!збунетостајде беее, колку "остроумно"!изненадување
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.