IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Правна помош
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Правна помош

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212223
Автор
Порака Обратен редослед
RORAIMA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RORAIMA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 21:55
Samiot kazuvas deka kje ima povtoruvanje SAMO ZA ODREDENI POZICII.
Ako e taka ,togas Vasiot oglas i prijavata se vazecki

poz
se sto e so pari , e bez pari !
Кон врв
fazze Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fazze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 03:47
Дали со поништување на оглас за одредено работно место се поништува целиот јавен оглас?
Вака, да појаснам, се пријавив за работно место на јавен оглас кој се состоеше од повеќе отворени работни места, на едно од Министерствата на Р.М.
Слушнав дека ќе имало повторување на огласот за дел од отворените позиции, па ме интересира дали тоа значи дека ќе има повторување на јавниот оглас и за работните места за кои веќе има соодветни кандидати?!
Кон врв
Арогантен Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Арогантен Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 13:41
Originally posted by Makedonec vo dusa Makedonec vo dusa напиша:

Да, тоа е јасно но дали може порано од тоа да ме избркаат?


Да де, нормално.
Bodies on a cemetery...
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 18:55
e pa  ne bi trebàlo da te d'rže,ak' ne te biva za ništo bez razlika imiš ili nemiš dogovor.
Бог да чува!
Кон врв
Македонецот Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македонецот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 17:51
Да, тоа е јасно но дали може порано од тоа да ме избркаат?
Кон врв
Арогантен Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Арогантен Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 17:21
Може да те манипулира, пробен период од 3 месеца е предвиден во Законот за работни односи. Може да ти се сметаат само како "проба" тие 3 месеца, и да те избрка.
Bodies on a cemetery...
Кон врв
Македонецот Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македонецот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 01:01
Ме интересира дали доколку потпишам договор на 3 месеца пробен период мозат да ме избркаат од работа после месец дена без никаква или со глупава причина? И што можам да направам да се заштитам или да бидам обештетен?
Кон врв
Арогантен Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Арогантен Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 11:27
За правни совети, недоумици, изложување на случаи од секојдневието на членовите на форумот, прашања во врска со правото...да спориме и да одговориме овде .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212223
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.