IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Нега на телото
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нега на телото

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 12:31
Значи да го нарачам кремот... ќе пробам, фала за советот
иако имам колекција од Авон за стапала, не сум се сетила да го нарачам силиконскиот крем

It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 12:44
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Значи да го нарачам кремот... ќе пробам, фала за советот
иако имам колекција од Авон за стапала, не сум се сетила да го нарачам силиконскиот крем

nisto, poveli i drug patголемо%20гушкање
ima premnogu i kremovi i pilinzi i sto uste ne...
ali ovoj e stvarno dobar...ne e vo tubicka, tuku vo kutivce, sigurno znaes tocno za koj stanva zbor.
 
pozdravголемо%20гушкање
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 12:52
mmmmm, krem...

Jas koristam eurokrem od vitaminka za nega na kozata na meot... odnatre...
DeepBlue
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 12:59
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Значи да го нарачам кремот... ќе пробам, фала за советот иако имам колекција од Авон за стапала, не сум се сетила да го нарачам силиконскиот крем

nisto, poveli i drug patголемо%20гушкање
ima premnogu i kremovi i pilinzi i sto uste ne...

ali ovoj e stvarno dobar...ne e vo tubicka, tuku vo kutivce, sigurno znaes tocno za koj stanva zbor.

 

pozdravголемо%20гушкање



Знам кој е... ама не сум помислила дека може да има такво дејство, благодарам црнооко
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 18:02
mm, za stapalata:
posle sekoe tusiranje ( na zeskovo, dva pati na den), gi mackam so pavlovicheva, i obavezno so corapcinja po doma.
toa go pravam i sekoja vecer pred legnuvanje, i vo tekot na denot posle "osvezuvanje" na nozete so crevoto vo dvorголема%20насмевка
inaku, na 2-3 dena si praktikuvam struzenje na petite so tn.rende ( od vero:)), ili so kamen za peti- otkako prethodno kje gi nakisnam vo topla voda so morska sol...posle, pavlovicheva+corapcinja.

stapalata mi se da gi jades, na nieden del od teloto ne mu posvetuvam tolku vnimanie kako na stapalataнамигнување
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 11:02
pihhh !!!
gjabe e nega na telo .....
ako se nema barem priblizno idealni oblini....
najvaznata nega e idealna tezina so idealni oblini....
uhhhh koj go ima toa nejneguvan e......
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2010 во 12:22
Skoro si nabaviv nesto ODLICHNO za telo- od BODY SHOP...
Tuka se premnogu skapi, no koj moze da gi kupi od nadvor ( ili Solun), vredi da gi imas, predobri se.



да   да
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2010 во 12:24
Копитата ги стругам со ренде, камен, шмиргла оние што се за педикир нормално и користам тоа едно пилинг кремче од Авон (порано од Ст.Ивс многу поарно беше) и балсам крема за миење и масажа на стапалата од Еукалиптус, за на крај да ги намачкам со крем за испукани пети и сл. од Ментол.
Сите креми за стапала на база на Ментол се најубави зашто ја одмараат кожата и и го даваат она чувство на свежина.голема%20насмевка
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2010 во 12:26
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

pihhh !!!
gjabe e nega na telo .....
ako se nema barem priblizno idealni oblini....
najvaznata nega e idealna tezina so idealni oblini....
uhhhh koj go ima toa nejneguvan e......
А што да прават тие што природата не ги дарила со некое убаво обликувано тело, тие многу слабите или тие дебелите?
Да не се негуваат, да баталатзбунетост Што викаш?
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2010 во 14:51
Glen srce ...mislam idealni oblini u smisol na idealna tezhina dzabe ke machka nekoj pomada a toa salo nadvisnalo....
dzabe shminka na ochi a vamu podbradok....
dzabe machaknje petici so vazelin demek mazno a noze nanaaaaa debeli...
vaka.... velime.... disciplina na telo vo neguvanje so veshtachki sredstva toa mozheme??a pravilna ishrana i vezbanje disciplina jok??? e ne ojt taka....
dajjj prvo disciplina na telo (kakvo takvo sho ni go dal gospod toa e nasha ubavina), a posle taa disciplina da se neguva so razni pomadi i dr. sredstva..
znaesh......lesno e da se machka....teshko e da se istrae vo disciplina na telo( pravilna ishrana i vezhbanje)...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2010 во 20:01
Исто како што лицето бара секојдневна нега ,така и остатокот од телото треба да се хидратира и негува.
Јас имам сува кожа и за мене е незамисливо  после туширање да не нанесам некоја  поинтензивно хидратантна крема .
Пилинг на лице правам еднаш неделно ,а на тело еднаш месечно заради отстранување на мртвиот епител од кожата.


Изменето од renatax - 10.Јуни.2010 во 21:42
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2010 во 21:25
Исти случај кај мене.
Недај боже па пудра да стаам без претходно да ставам крема... тоа цела ко со лишаи ќе бидам. Имам многу, многу осетлива кожа.

Изменето од Tiggy Vicious - 10.Јуни.2010 во 21:26
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2010 во 19:45
za nega na teloto koristam kolekcija od avon i sum zadovolnaсреќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.