IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - ОРУЖЈЕ - колекционерство, потреба, луксуз...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ОРУЖЈЕ - колекционерство, потреба, луксуз...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 13:18
јас имам еден танто од импа земун и канџа од истата фирма...

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
4NHK0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4NHK0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 16:20
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

јас имам еден танто од импа земун и канџа од истата фирма...



не изгледа лош...јас немам танто нож во мојата колекција на оружје...сега ќе ја ставам
Кон врв
4NHK0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4NHK0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 16:30
еве ја мојата колекција на оружје(не вклучувајќи 2 самострала кои рачно ги изработив, PVC цефка со железна арматура во неа и уште неколку дрва,ланци и сл. :) )

http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/941/6389/original.jpg

1.Mora companion heavy duty
2.Mora topQ
3.Cold steel ti lite 4
4.Sam si go napraviv
5.Monkey's fist (со челично топче внатре)
6.Monkey's fist
7.Tiny globe(исто така со челично топче)
8.Uzi tactical pen 6 (пенкало со универзален клуч за лисици и карбиден врв за кршење стакло)
9.Cree Q5
10.Cold steel tuff lite
11.Wenger soldier's knife
12.Victorinox fieldmaster
13.Lеatherman tool style PS


Изменето од 4NHK0 - 09.Април.2014 во 16:43
Кон врв
4NHK0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4NHK0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 16:31
Незнам зошто не ми дава директно од PCто да ставам слика...па ја пастирав на мотика и и го копирав линкот...
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 16:31
,,koga sme veke kaj nozhevite,,,




trail masterot od mikei,,,a dodeka beshe shto beshe ,,od famipa direkto od fabrika,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 16:33
Originally posted by 4NHK0 4NHK0 напиша:

Незнам зошто не ми дава директно од PCто да ставам слика...па ја пастирав на мотика и и го копирав линкот...

Оваа?среќа



Изменето од evangeline - 09.Април.2014 во 16:41
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
4NHK0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4NHK0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 16:36
А дали на првиот нож ти пишува FES Rostfrei? Бидејќи додека проверував на интернет каков нож е мојот видов дека имаат сличен дизајн и германско потекло...Инаку тој јас што го направив (4) беше 100% ист како овој

http://i.imgur.com/a7Mfb.jpg

го купив од циган пазар 300 денари,но бидејќи сечилото му одеше само до половина од рачката,решив да со изменам малку.

Изменето од 4NHK0 - 09.Април.2014 во 16:39
Кон врв
4NHK0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4NHK0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 16:36
Фала evangeline

Изменето од 4NHK0 - 09.Април.2014 во 16:39
Кон врв
4NHK0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4NHK0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 16:42
Само се прашумам Monkey's fist дали се рачуна како орушје,веќе кога со еден замав можеш на некому лесно да му скршиш коска?
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2014 во 19:29
позната пушка  берданка  , користена и на нашите простори 



руска направија....



Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Hekiss Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hekiss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2014 во 06:03
Aj zdravo...

Abe lugje kaj ima vo Makedonija HECKLER&KOCH .45 acp? I kade (osven vo MICEI) se prodava HS-2000? Kaj ima Glock? Vo Micei cenite se kako odovde do America.
Ne sum od Skopje I ne gi znam prodavnicite za oruzje, a vremeto na dozvolata mi istekuva.

Blagodaram za sekakva pomos!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2014 во 09:31
побарај тука ...  http://prosport.com.mk
или побарај го бројот од  ДИ МАН КО од ГТЦ...
јас преку ТАРГЕТ, што се наоѓа под Кале имам земено Glock 17  , ама бидејќи земавме повеќе парчиња, ни ги даде по 510 долари....е сега, не сум сигурен дека уште постои, мисалам дека сега е некаков стрелачки клуб
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Hekiss Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hekiss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2014 во 13:21
Fala Ninja.
Vo DI MAN KO Glock 21 gen.4 kosta 950€, a vo TARGETS e 900€ itoa na promocija.
Кон врв
Hekiss Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hekiss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2014 во 13:29
Da ne odime USA zs vo drug kontinent e pa ajde da sporedime na balkanov GLOCK 21 gen.4 e 700-800 euro. Sepak nie sme vo Makedonija, mora da se dvoime pa zatoa e 900 kaj nas :).
HS 45 TACTICAL niz balkanov e okolu 550€ a kaj nas ni pomalku ni povekje tuku tocno 715€ vo MICEI (go nema na drugo mesto kaj sto imam prasano). ALAL DA NI E!

HECKLER&KOCH ne se uvezuvalo, Ceska Zbrojovka (pistoli) ne se uvezuvalo... Toa sto e naj dokazano ne se uvezuva, a drugoto e izgor skapo.

Pozzi4

Dokolku ima nekoj nekakva informacija
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.