IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што ни се случува
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ни се случува

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
Соловиев Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Соловиев Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 21:41
И јас ќе кажам,ко ќе не ми е мачно.

Изменето од Соловиев - 30.Јули.2009 во 21:42
(Се моли непознатиот фактор одговорен за снемвање на овој потпис да не изводи)
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 22:29
Ајде кажи, ќе ти пројде мачнината.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Соловиев Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Соловиев Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 22:34
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

свашта. 


Фала на добро разработеното и поткрепено од факти,твое мнение,кое имаше голем придонес за темата изненадување
(Се моли непознатиот фактор одговорен за снемвање на овој потпис да не изводи)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 22:36
Имам читано за толку буквално колку што сум тешка. намигнување Но немам намера во празно да зборам. Затоа моето мислење е-свашта. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 23:42
Имам сеништа у влез шо ѕиркаат у шпијунка и отвараат врата оти намерно шушкам со кесата да видат шо сум купил
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 23:56
мене еден дух вчера ми удри клоца и ми опцу мајка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 12:39
mi prijde od pozadi kako duh i mi gi istegna usite oti zevam po zenski
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 12:51
sram da mu e. duh nizaeden
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 14:32
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

sram da mu e. duh nizaeden
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 14:43
taka de.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 15:36
Евангелос, ако не читаш, те молам кажи го твоето мислење за случката што ја напишав претходната старна.
Како ти би ја протолкувал?

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 16:47
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Многу интересно искуство, затоа е и во доменот на мистеријата-никој неможе даде разумно објаснување.Јас не можам да заборавам еднаш, во спална која со ходник беше поврзана со дневна, со затворени прозорци, заклучени врати, осетив необјасниво присуство. Моето бебе тукушто заспа и јас решив да го искористам времето за нешто (ова се случи не така доцна кај 8-9 навечер).Одеднаш, во правец од кај ходникот, летна едно помало камче и ме цивна по ногата, така што останав зачудена, а по некоја секунда уште неосвестена и подзината летна и друго камче, од истиот правец. Да напоменам, камчето значи беше точно упатено кон мене, ѕидовите бели, мазни, варосани-нова зграда беше без шанси тукутака некој одрон или камче да падне, а камоли од друга соба да летне кон мене.Бев сама, се исплашив но камчињата ги зачував и подоцна кога му раскажав на маж ми не можеше да се изначуди.Мислам дека тоа беше некаков демон на кого не му одговараше моето присуство. И денес ме фаќа језа кога ќе помисламскелетИмам и други догодовштини ај коа ќе имам време ќе ви раскажам.
Spooky, да сум бил на твое место би добил инфаркт.
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 16:49
Originally posted by Irenuzza Irenuzza напиша:

По смртта на близок човек МОЖЕБИ и ќе речам дека се што ќе се појави е плод на фантазија.

Јас го сонував татко ми како на 40те дена излегува од куќата, и кога го прашав каде оди ми рече: Па време е да го напуштам домот (нели, на 40 дена духот си заминува).

Вечерта по погребот на баба ми ја сонував како заедно со неа и мајка ми шетаме во некој парк, ноќе, а во далечината се слуша како пее поп на закоп. Во сонот бев свесна дека е почината, и фактот го коментиравме со неа, и таа исто ми потврди дека е умрена. Ај сето тоа ќе помине со друго објаснување, него како може некој да ми го објасни ова: За време на шетањето, ми кажува баба ми како сукњата и палтенцето и биле големи последниот пат кога ги пробала, и затоа ги стеснала. Следниот ден и го раскажувам сонот на мајка ми, и таа што ми вели? Кога ја облекувавме баба ти видовме дека си ги стеснила сукњата и сакото во кои сакаше да биди закопана!! Многу нормално дека со никој не беше коментиран тој момент, а најмалце со мене....

Ова се случки со блиски луѓе кои починале....ми се има случено и друга случка: Во стан во кој живеевме под кирија со дечкото секогаш се чувствував чудно, уште од првиот момент кога стапнав внатре. Најлесно можам да го објаснам како негативна енергија која генерално не ти дава внатрешен мир..една вечер, околу 1 по полноќ, легнати во спалната (која се наоѓаше после 1 ходник, дневна, врата, мало претсобје и вратата од спалната) слушаме како некој тропа....ама како на врата, и тоа на оваа од спалната! Се гледаме двајцата и дечко ми стана да види што е работата, мислејќи дека некој тропа на влезната врата (што реално беше невозможно да се слушни)....се врати и вика: Ма нема ништо, ни пред оваа, ни пред било која врата. Се врати во кревет, по некое време пак затропа, ама баш онака Чук Чук...решивме да го игнорираме и легнавме да спиеме.
Како спијам осеќам присуство, и како ги отварам очите гледам тип со голема капа како ми стои од мојата страна на креветот и само ме гледа. Свикав и рипнав, по мене и дечкото свика и почна да ме смирува велејќи ми: Јас викнав, јас викнав...во моментот не го препрашав, и сабајлето кога станавме му велам:
Ејјј ама те уплашив сношти кога свикав
тој: Не викаше ти, јас викав па ти по мене.
јас: Како? Па што сонуваше ти?
тој: Се подразбудив и видов тип со голема капа како стои до твојата страна на креветот и свикав, а по мене и ти.

Е па.....ако може некој да ми објасни - отворена сум
И оваа случка ме наежи,а имам сонувано многу вакви случки по смртта на мојата пра-баба.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 17:31
Kaj mene u maalo, mnogu retko maz da dozivee starost, ama zatoa babista so brkovi na sekoj cekor ima...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.