IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би се вратиле во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би се вратиле во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 39>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2006 во 00:46

fala bogu,....eden pameten da vidam tuka!

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2006 во 01:08
Originally posted by bosab bosab напиша:

јас еве две год. како се вратив од странство (живеев 6год.) и се вратив и нетуеден момент не зажалив што сум се вратила.стан, кола,плата имам се што ми е потребно за живот а што мислите ако отидете во странство таму рози ке ви цветаат,никогаш не плукај во стариот бунар така велат старите.
   ti si izgleda iskluchok ,koj shto go potvrduva praviloto,.......!LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
manevska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Мај.2006
Локација: England
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај manevska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2006 во 01:04
Jas mislam deka za sekoj eden vrakanje vo Mkd e dosta golem cekor... pocnuvajki od kultoroloski pa do ekonomski razliki itn... itn...
Super e da se ide na odmor, sepak jas licno ne bi mozela da zamilam da ziveam vo Mkd bez razlika kolku ke mi bidat finansiskite primanja. Opsto kazano lugeto se dosta grubi i nekulturni barem spored mene.
 
PozdavStar
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2006 во 01:07
i jas go mislam istoto iako sum tuka....

Изменето од beleg - 13.Јуни.2006 во 01:08
Кон врв
VoNi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VoNi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2006 во 08:00
Pa ako otidam vo nekoja druga drzava sto mnogu mi se sviga i otsekogas sum sakala tamu da bidam........pa bogami osvena ko ne mi se zdosadi ne se vrakam vo makedonijaTongue
...dreams can take you anywhere...
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 00:01
Drzavata ni e super, ama malce da se smeni 'demokratijata(mislam na politickiot sistem, pravniot sistem-koga toa ke profunkcionira i ke se podrazvie ekonomijata i lugjeto ke imaat poveke pari ke vidite kako site ke bidat prijatni i fini kako vo vremeto na jugoslavija.... bi se vratil vednas
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2006 во 04:04
Originally posted by bomboni bomboni напиша:

Drzavata ni e super, ama malce da se smeni 'demokratijata(mislam na politickiot sistem, pravniot sistem-koga toa ke profunkcionira i ke se podrazvie ekonomijata i lugjeto ke imaat poveke pari ke vidite kako site ke bidat prijatni i fini kako vo vremeto na jugoslavija.... bi se vratil vednas
 
Mnogu tocno ....
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 00:17
Originally posted by brza brza напиша:

Toj sto ke se vrati vo makedonija,neka odi odma na klinika,na kompjuterska tomografija,da mu napravat detalen pregled na mozokot!




Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
eli1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eli1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2006 во 00:14
Nepotreben i odbiven post od "Brza"...
 
Sekoj ke pravi so saka....a glupo e da se bide osuduvan i nalepen so etiketa vo koj pravec da odi: pregled na mozok...
 
 
 
 
Кон врв
Мече Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2006
Локација: Marshall Islands
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мече Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2006 во 00:30
Зашто да не се вратам-еве после една година помината на школување за неколку дена се враќам во Македонија-како дома што може да ти биде убаво никаде на друго место-некогаш финансиската страна и не е толку важна ако ја имаш душевната исполнетост
Мирна вода брег рони
Кон врв
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2006 во 03:50
pa za edno 10 godini a bi gi sovetuval mladite ucete jazici i ne samo angliskiot i pravec evropa  


koj saka da doaga neka kaze ima ovde mnogu za muzenje,zenenje a za vrakanje ke vidime......
    

Изменето од LouWeed - 29.Јуни.2006 во 13:49
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2006 во 11:44
Bidejki zivotot nekako me vturna da sum vo Italija pogolem del od godinata kade sto premnogu vloziv ,za zal nemam namera da se vratam vo MK iako ne bev edna koja tapkase vo mesto vo Makedonija.Da se reshish da si stranec megu site Italjani vo pocetokot ne e lesno no bidejki se narod koj te prifakaat kako svoj ,koj ne deli od kade si koj si, koj ke ti pomogne namesto da te butni kako kaj nas, koj ke ti bide vistinski prijatel, koj ke ti kaze kako polesno da se snajdesh...koga od seto ova ke ja vidish ubavinata teshko ke posakash nazad, zosto veke si del od eden drug svet druga kultura.Sega koga sum vo MK mnogu raboti pochnuvaat da mi smetaat kaj nas, moze zatoa sto sum naviknata na besprekorniot red na evropjanite, nivnoto cesto upotrebuvanje na blagodaram, izvini...nivnota tocnost, nivnata iskrenost.Kaj nas samo lagi i lagi...pochnuvajki od ekonomski plan kade sto sekoj prtti e siromav, kade sto sekoj vtor e nevraboten, kade sto vlasta ne funkcionira, kade sto vladee nevidena korumpiranost, kade sto se e prljavo i crno....takva e Makedonija, ja sakam no ja gledam so vistinski oci iako seto ova me boli
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Todockin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Todockin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2006 во 12:59
"Мојата работа често дозволува патувања.Некогаш и размислував за ова,но сепак не се донесува така лесно одлука.Јас сум многу поврзана емотивно за моето семејство,можеби затоа што сум единица па ова донекаде и влијаело врз мојата одлука да не ја напуштам Македонија.
Но кога би заминала сепак тоа би било на кратко време и би се вратила назад."
Maja - 1 Nov 2005 - Panta Rei
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2006 во 19:41
Maja, se cuvstvuvam mnogu slicno...
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.