IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би се вратиле во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би се вратиле во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 39>
Автор
Порака
Јордан Шумарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јордан Шумарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 16:51
пипипи трупер.... ваков логистичар ЛОЛ и крал на реториката...никојпат не останвит в клозет гладен,...лол
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 18:30
strav mi e da kazam deka ne mi se dopadja ... kojznae sto kje mi napisse truperot mene грицкање%20нокти
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 18:32
Originally posted by ThePPPTrooper ThePPPTrooper напиша:

marija1000, ако не те 'тепа' носталгија и поубаво ти е таму, супер

nelson, ако не ти се допаѓа тука, границите се отворени
 
 
siguren si deka granicite se otvoreni...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
ThePPPTrooper Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
АнтиКомунист..

Регистриран: 12.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThePPPTrooper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 18:46
Originally posted by nelson nelson напиша:

Originally posted by ThePPPTrooper ThePPPTrooper напиша:

marija1000, ако не те 'тепа' носталгија и поубаво ти е таму, супер nelson, ако не ти се допаѓа тука, границите се отворени

 

 

siguren si deka granicite se otvoreni...


Да...Хрватска, Србија, Јапонија...
Those who wants to live, let them fight, and those who does not want to fight in this world of eternal struggle, do not deserve to live!
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 18:52
greska si...плазење
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 18:52
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 18:57
so se smej be ti ? mecka ne igra!намигнување
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 20:09
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Да се престане со провокации и навреди. И да се дискутира на поставената тема. Сопствените лични проблеми решавајте ги на друго место.

Форумот е за дружба и дискусија на конкретни теми.


Дали е потребно уште една Тема да се затвори? Ве молам дискутирајте на Темата, ако имате потреба од дриги дискусии слободни сте да отворите нови Теми, само без провокации и навреди!!!
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 00:01
Се вратив и останав..и тоа сосем сама(буквално сама)!!...А зошто...затоа што Македонија е комплетно различна од USA..сега таму одам 4 пати годишно..исто како што иселениците доаѓаат во Македонија..само за шетање и да се видам со мајка ми и татко ми ..и 100 пати ми е подобро тука..барем луѓето се поинакви и не се чувствувам како странец..
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 10:44
najubavo e taka...i jas sakam...drug da raboti jas da trosam...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Јордан Шумарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јордан Шумарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 11:22
Originally posted by ma4kica ma4kica напиша:

Се вратив и останав..и тоа сосем сама(буквално сама)!!...А зошто...затоа што Македонија е комплетно различна од USA..сега таму одам 4 пати годишно..исто како што иселениците доаѓаат во Македонија..само за шетање и да се видам со мајка ми и татко ми ..и 100 пати ми е подобро тука..барем луѓето се поинакви и не се чувствувам како странец..


А као демек во америка си се осеќала ко странец??? дан е обратно????
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 12:12
не е обратно..живеев таму со години и никогаш не се почувствував дека припаѓам таму..луѓето се различни се е поразлично..кој не живеел незнае како е...не дека не се вклопив во нивниот начин на живот,ама има нешто што не се објаснува само се чувствува..не дека ми било лошо таму(далеку од тоа)..се што имам Америка ми го даде..почнувајки од образование па се до мн.други работи...
а што се однесува на постот на Nelson.....najubavo e taka...i jas sakam...drug da raboti jas da trosam... ..колку за твоја информација..јас работам тука..така да ..што е до мене..јас си заработувам доволно за да живеам..а тоа што го добивам од моите е само бонус за да си дозволам некое поголемо задоволство...
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 12:16
blaze si ti ...vo sekoj slucaj...tebe ti e podobro od 80% na naselenie...neka ostane taka...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Saevus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2009
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Saevus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 12:29
abe dobro e vo MKD za Zurkanje samo :D
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.