IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би се вратиле во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би се вратиле во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 39>
Автор
Порака
Kaneo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kaneo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 23:04

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Aj malce i jas da ve skaram dali ke moze?!?! A koj se buni mnogu mi e gajle!!! Kako prvo vo Makedonija e tezok zivotot, rabota nema, pari beter, jas znam bidejki sum tuka!!!! No da ve prasam vas koi ste nadvor od Makedonija, a vi e sram da kazete deka ste od ovaa zemja : Zosto letno vreme koga imate 15 dena slobodni trcate tuka vo Makedonija so site vasi partali i skapi kolicinja, za da se pokazete kakvi glavni fraeri ste na nas da ni gi pokazuvate najnovite mobilcinja (mozeme i bez vasite kolicinja i partalcinj i kolicinja)!!! JAs iskreno da sum nekoja vlast vo drzavava bi naredil na granica da ne ve pustaat nikogas!!! ABE KAKO NE VI E SRAM, ste otisle tamu ste nasle mazinja koi gi molzete gi cicate, im gi vadite parite, ste izlegle od nivite i selata i mislite deka ste stanale gragjani od prv red!!! Abe Seljak vo dusa si ostanuva seljak!!! Abe kako vikaat na K-15 seuste se cudite na toa sto e solja za wc, a sto e kada za banjanje, i od kade tece toplata voda!!! Ako ne ja sakate Makedonija, ako ne podcenuvate nas kako gragjani na Makedonija, togas nemojte ni da razgovarate so nas ni na forum ni nikako!!! Ako ste otisle da si specalite paricka a seuste ve boli za Makedonija i za rodnite ognista komunicirajte so nas prasajte ne kako ni e!! Nemojte da ne omalovazuvate!!! Mozebi zemate plati (ogromni vo sporedba so nas), vo pravo ste poubav vi e zivotot, pa ke ve molam ne ne zamarajte s vasite glupavi razmisluvanja i so toa kako vie ste carevi carici, i ostala klosaraaaanaaa!!! Imase edna emisija za iselenicite kade najdobro se pokaza kolku nasive stanale pokondureni tikvi!!! Ke ve molam zivotot vo Makedonija e tezok no barem e sloboden!!! Za skapanite 200 evra sto ke gi zemam tuka ke si izlezam koga sakam i do kolku sakam i ke si setnam niz gradce, ke si pijam kafence, i ke si napravam muabet!!! A vie ke se istegnete ko konji i ke ja zaboravite Makedonija i od kaj ste i sto ste i koskite ke vi ostanat vo tugjina i grobovite nema da vi gi znaat, a dusata mozete da si ja piknete na edno mesto!!!
OVOJ TEKST E NAMENET ZA SITE PRODADENI DUSI KOI OTISLE VO TUGJINA I ZABORAVILE OD KOE SELO I KOJA DUPKA IZLEGLE I SE POKONDURILE (ako razbraa sto sakav da kazam),   A NE E NAMENET ZA SITE ONIE SO ISKRENI ZELBI KOI ZAMINALE VO STRANSTVO DA SI OBEZBEDAT SVOJA ZIVOTNA IZDRSKA I NE ZABORAVILE KOI SE I STO SE!!! TEKSTOV GO NAPISAV ISPROVOCIRAN OD PRETHODNITE PROSTACKI POSTOVI NA NEKOI ODREDENI TAKANARECENI "PAMETNI" CLENOVI NA FORUMOV, IMA MNOGU GNEV I BES VO NEGO, KE VE MOLAM AKO SE NAVREDI NEKOJ OD POGORE NAPISANOTO NEKA MI PLUKNE POD PROZOR, ZASTO JASUM MAKEDONEC, ZIVEAM I PREZIVUVAM VO MAKEDONIJA I SUM GORD DA KAZAM DEKA SUM MAKEDONEC!!!!!
POZDRAV TUGJINO JABANOOOOOO

NRGMKD, alal da ti e za odgovorov! Jas momentalno ziveam vo Toronto, ama ne uste za dolgo. A pokondurenite tikvi neka si sedat tuka vo Kanada ili bilo kade na drugo mesto vo svetot, takvite ic neka ne se vrakjaat vo najubavata ni Makedonija, ne ni trebaat, nie sto si ja sakame ke si ja gradime i razvivame. A za onie so zajadlivite komentari deka vo Makedonija ne se raboti, imam samo eden odgovor: SE RABOTI, I TOA MNOGU! Ako tie ne rabotele, ne znaci deka toa vazi i za drugite. Toa sto atmosferata na rabota e poopustena e samo mnogu pozdravo od vestackiot pritisok sto na zapadov namerno se sozdava za da lugjeto se iscrpuvaat sto povekje, za da ne razmisluvaat mnogu, zasto taka na drzavata i' e polesno da gi kontrolira. A za site onie sto planiraat da emigriraat vo Kanada - samo edno ke vi kazam: deka Kanada e najubava zemja za zivot e samo propaganda; drzavata uvezuva imigranti samo za eftina rabotna sila. Da ne kazete deka nikoj ne ve predupredil. Plus, doma si e doma!  



Изменето од Kaneo
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 01:48

E Kaneo alal da ti e za komentarov,na toj so mu se raboti ke raboti i tuka.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 02:42
Originally posted by Kaneo Kaneo напиша:

[QUOTE=NRGMKD]Aj malce i jas da ve skaram dali ke moze?!?! A koj se buni mnogu mi e gajle!!! Kako prvo vo Makedonija e tezok zivotot, rabota nema, pari beter, jas znam bidejki sum tuka!!!! No da ve prasam vas koi ste nadvor od Makedonija, a vi e sram da kazete deka ste od ovaa zemja : Zosto letno vreme koga imate 15 dena slobodni trcate tuka vo Makedonija so site vasi partali i skapi kolicinja, za da se pokazete kakvi glavni fraeri ste na nas da ni gi pokazuvate najnovite mobilcinja (mozeme i bez vasite kolicinja i partalcinj i kolicinja)!!! JAs iskreno da sum nekoja vlast vo drzavava bi naredil na granica da ne ve pustaat nikogas!!! ABE KAKO NE VI E SRAM, ste otisle tamu ste nasle mazinja koi gi molzete gi cicate, im gi vadite parite, ste izlegle od nivite i selata i mislite deka ste stanale gragjani od prv red!!! Abe Seljak vo dusa si ostanuva seljak!!! Abe kako vikaat na K-15 seuste se cudite na toa sto e solja za wc, a sto e kada za banjanje, i od kade tece toplata voda!!! Ako ne ja sakate Makedonija, ako ne podcenuvate nas kako gragjani na Makedonija, togas nemojte ni da razgovarate so nas ni na forum ni nikako!!! Ako ste otisle da si specalite paricka a seuste ve boli za Makedonija i za rodnite ognista komunicirajte so nas prasajte ne kako ni e!! Nemojte da ne omalovazuvate!!! Mozebi zemate plati (ogromni vo sporedba so nas), vo pravo ste poubav vi e zivotot, pa ke ve molam ne ne zamarajte s vasite glupavi razmisluvanja i so toa kako vie ste carevi carici, i ostala klosaraaaanaaa!!! Imase edna emisija za iselenicite kade najdobro se pokaza kolku nasive stanale pokondureni tikvi!!! Ke ve molam zivotot vo Makedonija e tezok no barem e sloboden!!! Za skapanite 200 evra sto ke gi zemam tuka ke si izlezam koga sakam i do kolku sakam i ke si setnam niz gradce, ke si pijam kafence, i ke si napravam muabet!!! A vie ke se istegnete ko konji i ke ja zaboravite Makedonija i od kaj ste i sto ste i koskite ke vi ostanat vo tugjina i grobovite nema da vi gi znaat, a dusata mozete da si ja piknete na edno mesto!!!
OVOJ TEKST E NAMENET ZA SITE PRODADENI DUSI KOI OTISLE VO TUGJINA I ZABORAVILE OD KOE SELO I KOJA DUPKA IZLEGLE I SE POKONDURILE (ako razbraa sto sakav da kazam),   A NE E NAMENET ZA SITE ONIE SO ISKRENI ZELBI KOI ZAMINALE VO STRANSTVO DA SI OBEZBEDAT SVOJA ZIVOTNA IZDRSKA I NE ZABORAVILE KOI SE I STO SE!!! TEKSTOV GO NAPISAV ISPROVOCIRAN OD PRETHODNITE PROSTACKI POSTOVI NA NEKOI ODREDENI TAKANARECENI "PAMETNI" CLENOVI NA FORUMOV, IMA MNOGU GNEV I BES VO NEGO, KE VE MOLAM AKO SE NAVREDI NEKOJ OD POGORE NAPISANOTO NEKA MI PLUKNE POD PROZOR, ZASTO JASUM MAKEDONEC, ZIVEAM I PREZIVUVAM VO MAKEDONIJA I SUM GORD DA KAZAM DEKA SUM MAKEDONEC!!!!!
POZDRAV TUGJINO JABANOOOOOO

NRGMKD, alal da ti e za odgovorov! Jas momentalno ziveam vo Toronto, ama ne uste za dolgo. A pokondurenite tikvi neka si sedat tuka vo Kanada ili bilo kade na drugo mesto vo svetot, takvite ic neka ne se vrakjaat vo najubavata ni Makedonija, ne ni trebaat, nie sto si ja sakame ke si ja gradime i razvivame. A za onie so zajadlivite komentari deka vo Makedonija ne se raboti, imam samo eden odgovor: SE RABOTI, I TOA MNOGU! Ako tie ne rabotele, ne znaci deka toa vazi i za drugite. Toa sto atmosferata na rabota e poopustena e samo mnogu pozdravo od vestackiot pritisok sto na zapadov namerno se sozdava za da lugjeto se iscrpuvaat sto povekje, za da ne razmisluvaat mnogu, zasto taka na drzavata i' e polesno da gi kontrolira. A za site onie sto planiraat da emigriraat vo Kanada - samo edno ke vi kazam: deka Kanada e najubava zemja za zivot e samo propaganda; drzavata uvezuva imigranti samo za eftina rabotna sila. Da ne kazete deka nikoj ne ve predupredil. Plus, doma si e doma!     AJ, NE SE MESHAM, KE SE UVREDI NEKOJ!!



Изменето од brza
Кон врв
Kaneo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kaneo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 07:28
[QUOTE=bosab]

E Kaneo alal da ti e za komentarov,na toj so mu se raboti ke raboti i tuka.

Tokmu taka, Bosab. Jas vo Makedonija rabotev na povekje razlicni rabotni mesta, site gi najdov sama, bez mama i tato da mi fakjaat vrski. Isto i mnogu drugi lugje sto gi znam. Po najregularen pat: so CV-ja, intervjua, site proceduri! Mozebi imav srekja, ne velam ne, no i jas i site kolegi i sorabotnici sto gi imav rabotevme mnogu sovesno bez da ima potreba nekoj postojano da ne' kontrolira i da ni dise vo vrat, kako sto toa masovno se pravi tuka. A toa sto vo MK i vo drugi delovi na Evropa lugjeto znaat da pauziraat od rabota so solja kafe i laf muabet, ne gi pravi mrzlivi i nerabotnici. Italijanite se poznati po dvocasovnata pauza za rucek, a Spancite po nivnata siesta, pa ne gledam deka im propadnaa drzavite. A za onie sto ne znaat, vo severna Amerika kafeto se pie odejki ili vozejki (zasto postojano site brzaat nekade) od kartonski casi. Da, ubavo procitavte: od kartonski casi! Mi trebase cela godina da se naviknam da go gledam toa...
Ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 23:27
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Ok e brza!!! Te razbravme dovolno!!! Ne sakas da se vratis ne sakas!!! Nikoj pistol na glava ne ti stavi!!! Samo ne ne pravi gragjani ne od vtor tuku od tret red!!! Praj si muabeti teraj si po forumive, samo ne deli naucni misli kako Ajnstajn zasto i nie tuka vo Makedonija imame ucilista i ne ucat po nesto!!! Ok e!!!! Kaj tebe u Avstralija pari na drvo rastat i ti si gi beres, i gotovo!!! nie tuka sme ke si crncime i ke si uzivame u bedotijata kako sto ti ja kazuvas!!! Jebiga moze i u ludnica ke ne strpaat ama vo Makedonija ke si bideme barem!!! Tuka ni e dusata (dusata prestavuva nesto najvovizvesno, nesto sto covekot ne smee da go izgubi)!!! "POZDRAV"
  Ti nemas pravo da im solis pamet na drugite .koga so sekoja tvoja poraka gi navreduvas ostanatite,so svojot potpis!A sakate nekoe povisoko nivo na razgovor?!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 01:03
[QUOTE=Kaneo]

 

  .     .  .&am p;nb sp;.  . momentalno ziveam vo Toronto, ama ne uste za dolgo. A pokondurenite tikvi neka si sedat tuka vo Kanada ili bilo kade na drugo mesto vo svetot, takvite ic neka ne se vrakjaat vo najubavata ni Makedonija, ne ni trebaat, nie sto si ja sakame ke si ja gradime i razvivame. ........Samo taka,ajde dojdi pobrzo, pa chekaj polnok da go pravish ova! I kolku shto znam,se vika POKONDIRENI!1



Изменето од brza
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 01:49

Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Ok e brza!!! Te razbravme dovolno!!! Ne sakas da se vratis ne sakas!!! Nikoj pistol na glava ne ti stavi!!! Samo ne ne pravi gragjani ne od vtor tuku od tret red!!! Praj si muabeti teraj si po forumive, samo ne deli naucni misli kako Ajnstajn zasto i nie tuka vo Makedonija imame ucilista i ne ucat po nesto!!! Ok e!!!! Kaj tebe u Avstralija pari na drvo rastat i ti si gi beres, i gotovo!!! nie tuka sme ke si crncime i ke si uzivame u bedotijata kako sto ti ja kazuvas!!! Jebiga moze i u ludnica ke ne strpaat ama vo Makedonija ke si bideme barem!!! Tuka ni e dusata (dusata prestavuva nesto najvovizvesno, nesto sto covekot ne smee da go izgubi)!!! "POZDRAV"
  Ti nemas pravo da im solis pamet na drugite .koga so sekoja tvoja poraka gi navreduvas ostanatite,so svojot potpis!A sakate nekoe povisoko nivo na razgovor?!

 

Аууууууууууууууу брзааааааааааа!!!!  Види види, сега почна и култура да ни покажуваш!!! Е вака сеа ќе ти реплицирам те*е!!! Јас со и-нетов, се бафтам некаде добри 10 години, уште кога се развиваше мирцот низ Македонија и кога немаше ниту еден македонски форум, а мислам дека немаше и некои веб сајтови (не сум сигурен)!!! Е така да по форуми сум многу одамна, и тоа исклучиво по странски, и го користам овој ник и овој потпис уште од тогаш (никој не ми замерил - ти ја имаш честа прва да го направиш тоа)!!!! Како втора реплика, јас на никого не солам памет, бидејќи и самиот го немам премногу!!!!  Јас само не се сложувам со луѓето кои го кријат својот сопствен идентитет и своите фрустрации ги испукуваат во форма на премногу знаење (таканаречено ПУВАЊЕ)!!! Така да јас никого не потенцирав во мојот прв пост на оваа тема, туку ти беше таа што ме нападна, бидејќи се најде навредена (тој што си ја има мувата на капата и прави ИШ)!!!! Така да брза, јас повторно пишав но ово пат мислам дека ти реплицирав (ме мрзи да читам погоре), и ти се вжешти!!!

ПОТЕНЦИРАВ и ПОВТОРНО ЌЕ ПОТЕНЦИРАМ !!!!

ТОЈ ШТО СЕ СРАМИ ОД ОВАА ДРЖАВА, ОД НАРОДОТ КОЈ ЖИВЕЕ ВО НЕА, И СЕ СРАМИ ДА СЕ НАРЕЧЕ МАКЕДОНЕЦ НЕКА НЕ ГО ПРАВИ ТОА, НЕКА НЕ СЕ ВРАЌА ТУКА (нек си остане таму кај што е),НЕКА НЕ СЕ ПРАВИ ПРЕМНОГУ ПАМЕТЕН, НЕКА НЕ НЕ ОМАЛОВАЖУВА НАС ТИЕ ШТО САКАМЕ ДА СИ СЕ НАРЕКУВАМЕ МАКЕДНОЦИ, КОИ ШТО САКАМЕ ДА ОСТАНЕМЕ И ДА ЈА ГРАДИМЕ ОВАА ДРЖАВА!!!! СИТЕ ПОГОРЕ СПОМЕНАТИ НЕКА НЕ БАРААТ ПОНАТАМУ ДА БИДАТ МАКЕДОНЦИ БИДЕЈЌИ НЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА ГО НОСАТ ТОА ИМЕ, И НЕКА ДО КРАЈОТ НА ЖИВОТОТ ИМ БИДАТ СЛУГИ НА СТРАНЦИТЕ, НЕКА ИМ БИДАТ РОБОВИ И ЦЕЛИОТ СВОЈ ЖИВОТ НЕКА ГО ПОМИНАТ ВО СВОЈАТА МИЗЕРИЈА НЕКАДЕ ДАЛЕКУ ОД ОВАА МАЛА ДРЖАВИЧКА, ВО КОЈА ЈАС ВЕРУВАМ И ВЕРУВАМ ДЕКА ЕДЕН ДЕН ЌЕ БИДЕ ДОВОЛНО ЈАКА И ЌЕ НИ ОБЕЗБЕДИ ПРИСТОЕН ЖИВОТ!!!!

Текстов го напишав на малку повисоко ниво од моето вообичаено но знам дека поголемиот дел од членовите на форумов ќе го разберат!!!!

 

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 01:49
Brza izvini,znam deka ne e vo sklop so temata ama edno me interesira ako veke tolku imash dignato race od Makedonija i Makedoncite zosto si na Forumot?Za da ni kazesh kolku dobro ti odi vo zivotot vo Avstralija i da izrazish zalenje za onie vo Makedonija?Ok ja dobivme porakata super ti e srekni sme za tebe.Sepak sekoj si ima pravo na svoj izbor,ona sto tebe te pravi sreken/na moze za nekoj drug nema nikakvo znacenje i obratno
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 02:09

WHATEVER ELENI !!!! не си го малтретирај главчето со секакви!!! Јас сум во МК и сум HAPPY!!! Си работам, заработувам и не слугувам никому!!!!

Македонија е free country, и како што тргнала работава во неа сите ќе си бидеме HAPPY во мнооооооооооооооооооггггггггггггуууууууууууу брзо време!!!!

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 03:46
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Ok e brza!!! Te razbravme dovolno!!! Ne sakas da se vratis ne sakas!!! Nikoj pistol na glava ne ti stavi!!! Samo ne ne pravi gragjani ne od vtor tuku od tret red!!! Praj si muabeti teraj si po forumive, samo ne deli naucni misli kako Ajnstajn zasto i nie tuka vo Makedonija imame ucilista i ne ucat po nesto!!! Ok e!!!! Kaj tebe u Avstralija pari na drvo rastat i ti si gi beres, i gotovo!!! nie tuka sme ke si crncime i ke si uzivame u bedotijata kako sto ti ja kazuvas!!! Jebiga moze i u ludnica ke ne strpaat ama vo Makedonija ke si bideme barem!!! Tuka ni e dusata (dusata prestavuva nesto najvovizvesno, nesto sto covekot ne smee da go izgubi)!!! "POZDRAV"
  Ti nemas pravo da im solis pamet na drugite .koga so sekoja tvoja poraka gi navreduvas ostanatite,so svojot potpis!A sakate nekoe povisoko nivo na razgovor?!

 

Аууууууууууууууу брзааааааааааа!!!!  Види види, сега почна и култура да ни покажуваш!!! Е вака сеа ќе ти реплицирам те*е!!! Јас со и-нетов, се бафтам некаде добри 10 години, уште кога се развиваше мирцот низ Македонија и кога немаше ниту еден македонски форум, а мислам дека немаше и некои веб сајтови (не сум сигурен)!!! Е така да по форуми сум многу одамна, и тоа исклучиво по странски, и го користам овој ник и овој потпис уште од тогаш (никој не ми замерил - ти ја имаш честа прва да го направиш тоа)!!!! Како втора реплика, јас на никого не солам памет, бидејќи и самиот го немам премногу!!!!  Јас само не се сложувам со луѓето кои го кријат својот сопствен идентитет и своите фрустрации ги испукуваат во форма на премногу знаење (таканаречено ПУВАЊЕ)!!! Така да јас никого не потенцирав во мојот прв пост на оваа тема, туку ти беше таа што ме нападна, бидејќи се најде навредена (тој што си ја има мувата на капата и прави ИШ)!!!! Така да брза, јас повторно пишав но ово пат мислам дека ти реплицирав (ме мрзи да читам погоре), и ти се вжешти!!!

ПОТЕНЦИРАВ и ПОВТОРНО ЌЕ ПОТЕНЦИРАМ !!!!

ТОЈ ШТО СЕ СРАМИ ОД ОВАА ДРЖАВА, ОД НАРОДОТ КОЈ ЖИВЕЕ ВО НЕА, И СЕ СРАМИ ДА СЕ НАРЕЧЕ МАКЕДОНЕЦ НЕКА НЕ ГО ПРАВИ ТОА, НЕКА НЕ СЕ ВРАЌА ТУКА (нек си остане таму кај што е),НЕКА НЕ СЕ ПРАВИ ПРЕМНОГУ ПАМЕТЕН, НЕКА НЕ НЕ ОМАЛОВАЖУВА НАС ТИЕ ШТО САКАМЕ ДА СИ СЕ НАРЕКУВАМЕ МАКЕДНОЦИ, КОИ ШТО САКАМЕ ДА ОСТАНЕМЕ И ДА ЈА ГРАДИМЕ ОВАА ДРЖАВА!!!! СИТЕ ПОГОРЕ СПОМЕНАТИ НЕКА НЕ БАРААТ ПОНАТАМУ ДА БИДАТ МАКЕДОНЦИ БИДЕЈЌИ НЕ ЗАСЛУЖУВААТ ДА ГО НОСАТ ТОА ИМЕ, И НЕКА ДО КРАЈОТ НА ЖИВОТОТ ИМ БИДАТ СЛУГИ НА СТРАНЦИТЕ, НЕКА ИМ БИДАТ РОБОВИ И ЦЕЛИОТ СВОЈ ЖИВОТ НЕКА ГО ПОМИНАТ ВО СВОЈАТА МИЗЕРИЈА НЕКАДЕ ДАЛЕКУ ОД ОВАА МАЛА ДРЖАВИЧКА, ВО КОЈА ЈАС ВЕРУВАМ И ВЕРУВАМ ДЕКА ЕДЕН ДЕН ЌЕ БИДЕ ДОВОЛНО ЈАКА И ЌЕ НИ ОБЕЗБЕДИ ПРИСТОЕН ЖИВОТ!!!!

Текстов го напишав на малку повисоко ниво од моето вообичаено но знам дека поголемиот дел од членовите на форумов ќе го разберат!!!!

 Brza moze da e Brza,ama toa ne znaci deka ne e Brzi!Ti mozes i od peleni da si bil kaj sto kaza ama bash ich ne me boli za toa.Jas sum tuka i ako povnimatelno si chital ke videshe kade sum i koj sum.Toa bese nenamerna greska,bidejki prvpat si imam rabota na ovoj nacin.Ama koga povtorno bi pocnuval sega bi go napravil namerno koga gledam deka drukcie se odnesuvas sprema tie sto ne ziveat tuka ako malku ili mnogu go kritikuva ona sto plache za kritika!Zatoa ne mi soli pamet kako se zivee tuka!Nekoj den ke ti opisam sto gledam od prozor vo centar!Se sramam samo od gluposta i nedokvakanosta na ovoj narod!

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Kaneo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kaneo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 06:17

Originally posted by brza brza напиша:

[QUOTE=Kaneo] 

........Samo taka,ajde dojdi pobrzo, pa chekaj polnok da go pravish ova! I kolku shto znam,se vika POKONDIRENI!1

Lele, kolku lutina, c c c c... Prvo - znam deka se vika "pokondireni", ama bas mi se bendisa varijantata "pokondureni". Toj izraz go upotrebuva i pocituvaniot makedonski pisatel Venko Andonovski, pa zosto da ne go upotrebuvame i nie? Bas makedonski zvuci.  Vtoro - koga ke si dojdam vo MK nema da imam vreme da pisuvam po forumi, zasto ke sum premnogu zafatena so druzenje so mili i dragi lugje koi tuka gi nemam. A ti zosto si tolku lut/a? Pa apliciraj za kanadska viza, ako dobies, super ke ti bide tuka. Ke si rabotis nekakva amalska rabota, ke primas plata kolku da platis kirija i ke se davis vo dolgovi na kreditnite karticki. Sto bi kazale Srbite: Ko voli nek' izvoli!  

Ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country.
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 09:20

Јас би рекла седи си тука во МК ако сите бараме да избегаме од овде кој ке остане во МК, бев видов и се вратив па луге како овде нема никаде.

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 20:18
Epa BRZI ili BRZA, sto da ti kazam!!!! Srami se od nedokvakanosta i gluposta na ovoj narod!!! Se gleda deka ti si toj sto vsusnost gi ispukuvas svoite frustracii na forumov, a ne sum jas toj!!! Ti kazav ne go solam pametot bidejki i jas seuste go nemam dovolno!!!! Kritikuvam samo koga gledam deka nekoj me ponizuva mene, ovoj narod i site tie sto ziveat vo ovaa drzava!!! I gi kritikuvam i tie sto ziveat tuka!!! Mene me isfrustrira toa deka pocna da vregjas za ovoj narod i ovaa drzava a so fakt demek zivees vo Avstralija, i sega koga nemozes ponataka so fakti da se boris i sprotivstavuvas odma BRZI, CENTAR pa pu pu nevazi muabetot jas sum od tuka ova ona e se ostanato!!!! Koga lazes barem priznaj deka lazes!!!! Nemorase bas na ovakov nacin da se izdavas!!!!
Prodolzi od Centar da kazuvas sto gledas!!!! A ako ne ti se svigja drzavava i narodot koj zivee vo nea, slobodno fati si go patot pod noze pa ete ti i E.U i SAD i Afrika ako sakas, samo ne gi mavaj tvoite frustracii na nas!!!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 21:09
[QUOTE=NRGMKD]

 

Аууууууууууууууу брзааааааааааа!!!!  Види види, сега почна и култура да ни покажуваш!!! Е вака сеа ќе ти реплицирам те*е!!! Јас со и-нетов, се бафтам некаде добри 10 години, уште кога се развиваше мирцот низ Македонија и кога немаше ниту еден македонски форум, а мислам дека немаше и некои веб сајтови (не сум сигурен)!!! Е така да по форуми сум многу одамна, и тоа исклучиво по странски, и го користам овој ник и овој потпис уште од тогаш (никој не ми замерил - ти ја имаш честа прва да го направиш тоа)!!!! Како втора реплика, јас на никого не солам памет, бидејќи и самиот го немам премногу!!!!  Јас само не се сложувам со луѓето кои го кријат својот сопствен идентитет и своите фрустрации ги испукуваат во форма на премногу знаење (таканаречено ПУВАЊЕ)!!! Така да јас никого не потенцирав во мојот прв пост на оваа тема, туку ти беше таа што ме нападна, бидејќи се најде навредена (тој што си ја има мувата на капата и прави ИШ)!!!! Така да брза, јас повторно пишав но ово пат мислам дека ти реплицирав (ме мрзи да читам погоре), и ти се вжешти!!!

 NE SERIIIIIIIIIIIIIIIIII,BEEEEEEEEE!!!!! Sakav da kazam ne se deri.Izvini za formata ama ne e copyright od tvojata,koja gledam chesto ja koristish! A i da ebash me zabole za toa,barm taka e vo ovaa zemja! Sto sakav da kazam?! A,da! Mi se smachi veke od takvi tipovi kako tebe,ovaa drzava e polna so samo bendisani,narcisoidni....slepci,da me izvinat drugite! Izgleda sum zalutal na stranata na "zlatno slavejce,zoshto gledam uporno ja branish i falish tvojata prekrasna drzavichka,iako priznavas deka ima i raboti koi ne se za falenje.Pa da ti peam pesnichki za ubavata ni tatkovin, toa li go sakash? I nemoj da zboruvash vo imeto na 70-80% od narodot,so tioe tvoi 350E!Toj narod moze samo da sonuva za toa.A onie sto od iljadnici kilometri,se priklonuvaat na tvoite razmisluvanja,,pa tie ne zasluzuvaat da bidat tamu,makar i na kratko,zatoa neka si se vratat odma i da ne pomisluvaat da odat bilo kade,pa i vo shoping,kako sto pisha nekoj!Mozebi ke se osvesti ovoj narod nekogas,ama da ne bide kasno ili za mene ili za nego.(procitaj ja prikaznata vo "makedoncite izumiraat???Ako nekoj samobendisan so sila da ja izbtishe, ne go napravil toa!Toest, ocenil deka moze losho da vlijae na ovoj "pameten" narod.Tuku,za da ne si go trosam vremeto za badijala,eve vi edna anketa pa da vidime dali brza negde zalutal ili e na vistinskoto mesto! Ako stvarno nema nacin nekoj da glasa 100 pati,kako sto e ovde i retko kade na drugo mesto,togas rezultatot ke bide tocno kakov sto ke bide.Zatoa samo napred,da ne si trosi brza vreme i pari za nesto bezvredno!        &n bsp;         &n bsp;         &n bsp;         &n bsp;         &n bsp;  SE ONA SHTO VO DRUGI ZEMJI SE KAZNUVA,TUKA NEKOJ GO VELICHA KAKO DEMOKRATIJA.........teshko na ovaa zemja so takvi luge!?Sakal chovekot da pushi kaj ke mu prdne i da ne bide kaznet!Se kladam deka ovoj nekogash ke bide i naroden pretstavnik!.......

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.