IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би се вратиле во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би се вратиле во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 39>
Автор
Порака Обратен редослед
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2012 во 04:53
Како стар сеирџија, мечката ... опс... Маврамис ќе се врати да го нервира кардиналот Ришелје, кој до тогаш можеби малку ќе успори... смеење
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2012 во 03:35
Па и понатаму добар дел од буџетот ќе биде дополнуван од странски дознаки.

Се разбира ова ќе го правиме за доброто на Македонија, а и нашето.
Што би рекле овде кај нас, WIN-WIN sotiation!

Прчењето, ќе му го отанивем на некој неизживеан.

Дали и ова некому му пречи!?
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2012 во 21:25
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Секако, затоа имам стан во Скопје.

Во почетокот имам намера секоја година да живеам по неколку месеци во татковината, а подоцна и целосно да се преселам.



A vo meguvreme stanot mu e pod kirija daden , ne za pari nego da ne e prazen .....

A koga ke zeme penzija .."ke se vrati " i tuka da se kurci pred komsiiteда


И што те засега тебе што правам со мојот сопствен стан ???  збунетост

Дали го чувам празен, дали го давам под кирија, дали го давам на пријател без пари... што те здоболе тебе тоа толку многу ??? збунетост

Да не земам нешто од тебе ? збунетост

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Љубоморен?

Загрижен?

Незадоволен затоа што не си и ти онаму каде што се и тие?

Имаш проблем со нивното враќање?

И не ми реплицирај, не ми одговорај, медитирај малу на прашањава и одговори си самиот на себе си... неколку пати ти имам свртено внимание дека Messenger не е тема за дискусија. Интелигентен човек си, не би требало да ти биде тешко да запомниш.

Темата е "Дали би се вратиле во Македонија?"






Изменето од Messenger - 28.Август.2012 во 21:27
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2012 во 20:40
Ајде, мирни ви се молам!
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2012 во 19:33
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Секако, затоа имам стан во Скопје.

Во почетокот имам намера секоја година да живеам по неколку месеци во татковината, а подоцна и целосно да се преселам.



A vo meguvreme stanot mu e pod kirija daden , ne za pari nego da ne e prazen .....

A koga ke zeme penzija .."ke se vrati " i tuka da se kurci pred komsiiteда
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2012 во 17:22
Љубоморен?

Загрижен?

Незадоволен затоа што не си и ти онаму каде што се и тие?

Имаш проблем со нивното враќање?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2012 во 12:37
-glupo prashanje.,...navistina!изненадување

...pa , mnogu jasno deka ke se vratat ,...ama ,otkako ke si go potroshat tamu nekade  rabotniot vek,...pa ...i ni skrshen $ da nemaat ushtedeno ( shto e  ispod sekoe somnenie) ,..

...ke ni se prchat posle so 10-tina pati pogolemi penzii od ovdeshnite,

...koishto makotrpno gi zarabtile vo  bednite zemji..........
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2012 во 00:13

Секако, затоа имам стан во Скопје.

Во почетокот имам намера секоја година да живеам по неколку месеци во татковината, а подоцна и целосно да се преселам.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
lion888 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lion888 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2012 во 16:48
Zosto bi se vratil nazad, hmmm dobro prasanje. Rabotive se otideni duri beter nego pred da zaminam od nasata tatkovina, narodot mislam vo prosek zivee beter nego pred dve godini. Nostalgija ne me faka mnogu za sreka, taka da se poveke se privrzuvam za mojata nova tatkovina i koga ke vidis site nie imame samo eden zivot i treba da go ispolnime sto poveke so ljubov, zabava i familija. Zemjata ili drzavata e samo lokacija, po igra na slucajot sme se rodile na edno parce, ke ziveeme na drugo a ke popolnime dupka mozebi na treto parce.

Za penzioniranje da se vratam nazad ne mislam, vporcem moja zamisla ne e da so go pominam krajot na zivotot pod vodno vo senka tuku na nekoja kuka so pogled na plaza pod palma da gi slusam branovite. Ne mi treba politika i nervoza koja e vlezena vo sekoj del od zivotot na mojata bivsha zemja, kade retko mozes da vidis nasmeani luge kako se dvizat po ulica, retko mozes da vidis nekoj kontenjer bez nekoj da buricka vo nego za hrana, a be sme stanate beter od Indija a pred 2000 godini bevne kolevka na civilizacijata. Gospode do kade stignavne.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 17:28
...e kako da se vratam kogaизненадување,...ne sum ni otishol?!тага
===================================================================================
...a , na naslovot ...nishto ne mu falesheизненадување,
..toa e  posebna forma na prashanje ,..so povratna (lichna)zamenka od vtoro lice mnozina!

-sum....si ...e !

-sme...ste ..se !

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 17:23
Originally posted by brza brza напиша:

...e kako da se vratam kogaизненадување,...ne sum ni otishol?!тага
 

хи, хи... токму ти ли Бруте го кажа тоа   ?


Изменето од емил - 25.Април.2012 во 17:23
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 17:18
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Насловов не ми штима...
Променете го во Дали би се вратиле во Македонија?да


Тоа од Бранко е останато, он е крив, ама ние ќе го смениме...голема насмевка...Затоа сме ние тука...големо гушкање
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 01:21
Насловов не ми штима...
Променете го во Дали би се вратиле во Македонија?да
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2010 во 02:20
незнам како можат да ја заборават?!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.