IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би се вратиле во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би се вратиле во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 39>
Автор
Порака Обратен редослед
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали би се вратиле во Македонија?
    Испратена: 01.Август.2023 во 18:49
Top 30 Please Stop Talking GIFs | Find the best GIF on Gfycat
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2019 во 08:00

... со Времеплов низ Книгите се е Можно ...
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2019 во 22:58
Се враќам
секогаш се враќам
барем до сега беше така не знам
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2019 во 00:40

O Mindy си ја погодила поента само LL искулирано вели еве на секоја десетка пак тро македонски кормид би сецкал за Пријатели Роднини Комшии ...

јас ќе речам каде и да ет Чоек денес со то фејкбукот ко да е дома, толку фино границата на носталгијата е поместена да просто никој не ни имма потреба да се навраќа назад, иако поефтино ет тоа него ли да организира на гости да му доаѓаат Ближните, новите генерации особено бидејќи од старт и повеќе време им е срочено во Печалба, то визната либерализација опушти атмосфера, додека порано кој замина не ни рискира да изгуби статус кај год се учипил понадвор и то, сега таков вајб сеуште си ет со Азија, Америките и помалку Африка ...

НО СИЛЈАН ШТРКОТ НЕКА ИМ Е ПОТСЕТНИК нека удри првата првата поголема светска рецесија и че ги прашам кај ќе дремат и дали нема плубо да им биде на Дедоина да си насадат бавча, иако секогаш ќе има исклучоци кои заради екстра туѓ зарзават замешан им во животот ко што посочует Минди и трици ќе јадат ама назад нема да се вратат, нели освен ако не ги депортираат каде и да си нашле седло ...


Изменето од Zelenikovo - 07.Јануари.2019 во 00:40
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2019 во 01:12
Dosta bese 20 dena...sledno doagjanje za edno 10 godini...na pominuvanje
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2017 во 14:21
Јас утре доаѓам Македонија да одморам живци малку. Недела дена мислам дека е доволно да се извидам со некои луѓе и да си ја одморам главата. 


А за комплетно враќање назад  во Мк  -  НЕМА НИКАКВИ ШАНСИ , не ми паѓа на памет само поради тој лош македонски менталитет и мешање у туѓ живот.


Кон врв
Arhimed Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arhimed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2017 во 15:35
Moeto viduvanje e deka najdobvro e covek da si zivees vo svojata drzava i pomedju svoite rodnini i prijateli no vo uslovi koga ekonomskiot factor go diktira zivotot sekoj bara nekakov izlez nadvor od vojata drzava. jas mislam deka najgolemiot broj od mkd se ekonosmki migranti sto znaci nikoj ne zaminal kako avanturist (takvite se mnogu malku ako voopsto gi ima) tuku zaminale vo potraga za podobar zivot. problemot nastanuva koga ke pocustvuvas podobar zivot nadvor i potoa ne ke sakas da se vratis nazad taka lesno na polosi ekonomski uslovi. koga ke vlezis vo Mercedes nema poslem da ti se vozi golf, figurativno kazano. izgleda nie makedoncite sme nasekade osven vo nasata drzava a toa e dosta zalno... razmisluvam za vrajkanje naskoro bidejki sepak mislam nikade nemoze da bide podobro of home sweet home no ke vidime i toa kolku ke potrae vazno imam zelba da se vratam
Pomina postot se digna lostot !
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2016 во 02:35

ISPOVEST SRPKINJE KOJA JE OTIŠLA U KANADU: Vraćam se u Srbiju, ovo je prava ISTINA o životu tamo!


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Angel-Miranda Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2015
Статус: Офлајн
Поени: 143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Angel-Miranda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2016 во 22:04
Јас живеам во странство и ми се допаѓа начинот на живот таму,но како дома нема никаде. Студирав во европска земја и многу поквалитетно образование се добива отколку во МК,ама сепак што е мое,мое е.Плус тоа и мажена сум за странец и работите не ми испаднаа како што сакав. Планирав после студиите да се вратам во МК,но се омажив за човек од странство и се чувствував како странец кога се сликав на плоштадот во Скопје,плажите во Охрид,Дојран и Преспа, на скијачките центри(зимата пред да се омажам) и уште многу други места во Македонија за спомен. Ниту јас не сакам луѓе што сакаат да знаат се’ за секого што на Балканот ги има во изобилство,ама во МК ги стекнав најдобрите пријатели и имам многу убави спомени. Точно е и дека МК нема висок стандард,ама не ни е ниту толку низок колку што си го правиме. Од лошо,има и полошо. Луѓето од повеќето африкански држави би не прашале зошто се жалиме кога кај нив има многу што умираат од глад. Не сакам да проповедам,како сакате така,никому не се мешам. Само си кажав зошто заминав од МК и што би направила.

Изменето од Angel-Miranda - 12.Ноември.2016 во 22:05
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2015 во 03:58
Абе јасно ама и невестите одат за Македонија во последно време и тоа почесто од момците.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2015 во 01:34
Originally posted by Mazak Mazak напиша:

Многу внимавам на тоа и да ви кажам воопшто не ми е мило кога ке слушнам коментари од типот:

" еве го овој/оваа пак не издржа, и оваа година ке оди за македонија како да нема секс таму каде што живеат-само за тоа доагаат ваму "

Навистина, да му е срам на човека да каже дека бил во Македонија.

Ne idat za seks nego po nevesti
i vo pravo se tie sto si gi slusal so tie komentari
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2015 во 01:32
Многу внимавам на тоа и да ви кажам воопшто не ми е мило кога ке слушнам коментари од типот:

" еве го овој/оваа пак не издржа, и оваа година ке оди за македонија како да нема секс таму каде што живеат-само за тоа доагаат ваму "

Навистина, да му е срам на човека да каже дека бил во Македонија.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2015 во 08:13
http://donbalon.eu/news204664.html

Грънчаров: Отказвам се от Македония заради Ботев
old d4b3
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2014 во 19:04
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.