IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Општество, традиција и култура
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Општество, традиција и култура

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2009 во 01:03

скептичка јама2 

so napredokot nas se pomalku se septicki jami
a i nemas kogo da udavis vo nivголема%20насмевка


Изменето од anakin - 04.Октомври.2009 во 21:01
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2009 во 23:09
  ...Незнам дали во другите општества го има ова, но кај нас
веќе од крајов на  август ...започнува СМС наплатата за паркирање ...
 
 Значи  граѓаните, ќе можат да ги паркираат своите автомобили во веќе дефинираните зони во централното градско подрачје на Скопје со испраќање СМС-порака на бројот ****** од мобилните телефони, а од  септември услугата ќе биде достапна и во другите зони ...
 И ете така, со ова почнува првата фаза од воведувањето на системот за зонско паркирање и системот за СМС-паркирање ...
Уште нешто...има и нова интернет страница, каде што, граѓаните ќе можат да се запознаат со сите детали за начинот на функционирање на зонското паркирање и како преку мобилните телефони ќе се врши наплата на паркинг-местото...
 
...Каков напредок.....голема%20насмевка
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2009 во 23:10
napredok kje bide koga kje moze da se napravi IN VITRO po SMS
голема%20насмевкаголемо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2009 во 23:14
изненадување..ако го има и тоа во  другите општества, ќе го украдеме, ако не
па што знаеш, може и ние ќе бидеме во нешто   ПРВИ.... голема%20насмевка  
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2009 во 23:15
nie sme vo mnogu nesta prvi
taka da edno vise manje голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 20:07
индивидуи од нашето општество сакаат да одат на море

мореееееееееее мореееееееееееееее

http://www.perfectescapes.com/TheSuiteLife/wp-content/uploads/2009/06/road-trip.jpg
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 00:26
СИТЕ СМЕ НАЈПАМЕТНИ, за жалтага
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 11:21
naseto opstestvo sega ima problem

ako nekoj koj e na vlast neso saka da napravi, tie so ne se na vlast sekogas se protiv... toa i ne bi bilo neso cudno i tesko, oti vo skoro site opstestva e taka
no tie so ne se na vlast imat kaj nas edna taktika.. da podbucnat pa zaednica koja e vo manjina .. i taka se dobiva PRETENJE ZA VOJNA, PODELBA,
BADINTER OVA ONA....ONA DA,,  I NA KRAJ  naseto osptestvo e osudeno da nema nisto novo

nema novi crvkvi, nema nov grb, nema nova himna, ni zname, nema pomali danoci oti tretina na teritorija ne gi plakja pa dvete tritini trebat da plakjaat za tretata
nema poevtina struja od ista pricina kako gornata, nekoj mora da plakja ne?
nema novi ispravni enciklopedii
nema ispravna istorija
nema da ima nisto novo

edino, ostanuva ................... da, no toa e sranje u boja

MOZEBI SME EDINSTVENO OPSTESTVO KOE E ZAROBENO VO SVOITE GRANICI OD EVROPA
I E ZARBENO VO SVOITE GRANICI OD SVOITE GOSTI, KOI NEKOGAS DOJDOA NA GOSTI I ZEMAA EDNA SPALNA I SEGA nemozes da go krecis celiot stan oti im mirisa POLIKOLOROT
Изменето од anakin - 27.Септември.2009 во 11:23
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 14:16
нашето општество има проблем што сегашнава власт се однасува како диктатор, а работите ги прави се без никакво објаснување или логика, и без трошка транспарентност, што потајно, толку подобро, и сега на ова не треба да се буни народот?

по форумов па има многу личности кои се фалат дека нивната партија е најбоља, ке нивната власт е составена од богови и дека тие се најчесните и најморалните луѓе на планетава, а кога ќе ги прашаш кои се тие, што направиле и зошто сметаат дека се добри, тие не се способни да ти одговорат, а уште со сета дрскост те нарекуваат необразован

и сега кој го кочи развојот, сигурно не опозицијата, бидејќи гледам дека власта има таква моќ да прави што сака и како сака, а народот може до утре оро да игра...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2009 во 13:48
opstestvo..demokratsko,retko kako naseto
1.samo kaj nas malcinstvata se nad mnozinstvoto..kako vo kolonijalnite opstestva.
2...od 40%.. nevraboteni po spisok,duri 39% se potencijalni politicari po slednite izbori.
3....95% od naselenieto nad 13 godini se zanimava aktivno so bistrenje politika i znae koja mu e zena na premierot,a do treto koleno rodbinska vrska na pretsedatelot.
 
tradicija...balkanska,samo na ovoj prostor.
1.brat brata ne rani,tesko na toj sto go ima..
2.za svadbite i pogrebite,se pisuvase po drugite temi...i ednoto i drugoto...seir gledanje..
3.za da se ozenis obavezno kum ti treba,so pravo na veto... za vencanje koncenzus plus badinterovo mnozinstvo za razvod.
 
kultura...газење%20од%20смеење
...taa e pred stecaj,koj den da odi vo likvidacija!
 
 
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 20:53
ne znam kako da go narecam ova, opstestvo li, tradicija li, kultura li


Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 21:05
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

ne znam kako da go narecam ova, opstestvo li, tradicija li, kultura li
...може просто да е заборавил...хи,%20хи...
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 22:51
Ако е облеката порака, што ли порачува овој?

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 09:49
samo kaj nas NE-vladinite organizacii se bez kompas...slucajnost ili sudbina..ne znam.
vika:..-na prestojnite protesti za pravata na homoseksualcite ,skoro site "nevladini organizacii "ke gi podrzat vo nivnite baranja..
stvarno ne bev siguren deka posle "onie od vrvot" ,i kaj ovie bil nadfrlen limitot.
sekade gi ima bre...kako zuti mravi se!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.