IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Нашите штркови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нашите штркови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака Обратен редослед
paracetamol Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 11.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paracetamol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Нашите штркови
    Испратена: 06.Април.2014 во 19:42
Narod ko narod..........
Ako produze vaka ima da se sklucet i istopolni brakovi samo za pare.
Veke se otvore i prviot pederski portal za Makedonci kade so se dopisuet i mazi i zeni.
Sega e vazno koga ke se skluce i prv brak pomegu gasterbajter i nekoj nas vo Amerika ili Avstralija.
Jas tipuem za 3 leta maksimum.Koj e mz neka stavi 100eura
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2014 во 09:13
Originally posted by krkovicka_mala krkovicka_mala напиша:

... gasterbajterite mu se poeftini tukasnive zeni odkolku stranskite zeni.Zatoa idat tuka da se mazat i zenat,a ako barat tamu zeni ke gi sankaat kako sto sakat oti ovie nasive se malku poprosticki



Originally posted by krkovicka_mala krkovicka_mala напиша:

Pa sto e problem ako nekoja nasa Makedonka se omaze za pari?Sepak tie pari pak ke doagat vo Makedonija.Slicno pravat i Albancive,taka da negledam pricina zaso se bunat Makedonkive?


Па викаш прости сме биле:https://www.macedonians.tv/images/smilies/nemiseveruva.gif

Originally posted by krkovicka_mala krkovicka_mala напиша:

Go citav ova i Me cude zasto nie sme tolku prost narod?


Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2014 во 04:20
Originally posted by paracetamol paracetamol напиша:

Ke doaget,ke doaget.....kato zajaci ke se rasploduet niz Makedonijavaa.....
Ej,a da ja pitam nekoj "podebel"strk u vrat ima li??
ako ima ja mu dajem moj mobilni.......se razbira bez pare


Ja zbog tebe ostaaaa neudataaaaa,
cekajuci da se meni vraaaatis,
a ti osta u dalekom svetuuuuu,
ljubav mojuuuu, tvoje srceeee,
ne znade da shvatiiiii...


Zivotna mudrost vo edna strofa od Lepa nacionale! A vie cekajte da dojde leto, pa ke bide "Prodje leto tridesetoooo, cekajuci tebeee, a ja jos neudataaaa, moja dusa veneeee..." голема насмевка


Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
paracetamol Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 11.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paracetamol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2014 во 21:35
idi leto idi dolar..........
Кон врв
paracetamol Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 11.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paracetamol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2013 во 21:00
Ke doaget,ke doaget.....kato zajaci ke se rasploduet niz Makedonijavaa.....
Ej,a da ja pitam nekoj "podebel"strk u vrat ima li??
ako ima ja mu dajem moj mobilni.......se razbira bez pare
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2013 во 01:40
Абе штркови, за парење ќе доваѓате ли ова лето а???
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
paracetamol Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 11.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paracetamol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2013 во 18:09
pred 2 meseci u malo kaj nas zamina nevesta za ausralija,rece deka ke pusti nekoj dolar.....a bila je siromaska bas mnogu i mi e milo.pozz
Кон врв
krkovicka_mala Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krkovicka_mala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 18:20
nie nikogas nema da svatime deka gasterbajterite mu se poeftini tukasnive zeni odkolku stranskite zeni.Zatoa idat tuka da se mazat i zenat,a ako barat tamu zeni ke gi sankaat kako sto sakat oti ovie nasive se malku poprosticki

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2011 во 19:19
Originally posted by krkovicka_mala krkovicka_mala напиша:

Go citav ova i Me cude zasto nie sme tolku prost narod?
Pa sto e problem ako nekoja nasa Makedonka se omaze za pari?Sepak tie pari pak ke doagat vo Makedonija.Slicno pravat i Albancive,taka da negledam pricina zaso se bunat Makedonkive?
 
 
 
Ако можиш да трпиш некој 50 години од твојот живот само за неговите пари... не гледам ништо лошо да бараат ... спонзоринамигнување
 
 
 
Тоа се оние кои се буквално неспособни и не можат да направат ништо сами, па бараат богат партнер во иднина брачен другар. Жени без свое јас, кои би се продале и за најситна работа
 
Да не се препознаваш? ......... намигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
krkovicka_mala Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krkovicka_mala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2011 во 18:52
koment???
Кон врв
krkovicka_mala Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krkovicka_mala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2011 во 22:08
Go citav ova i Me cude zasto nie sme tolku prost narod?
Pa sto e problem ako nekoja nasa Makedonka se omaze za pari?Sepak tie pari pak ke doagat vo Makedonija.Slicno pravat i Albancive,taka da negledam pricina zaso se bunat Makedonkive?
Кон врв
krkovicka_mala Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krkovicka_mala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 21:22
Sto zboruvas,Amerikanci dosle vo ovaa mizerija da ziveat???

A toa sto se mazat i zenat e samo za pari se znae unapred.....
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 15:57
Имам една баба за мажење,60 години е ама задржана.За миразот ќе се договориме.

Има кандидати?
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
alankan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alankan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 02:53
Originally posted by zambija zambija напиша:

Ke mi kazi nekoj gasterbajter zosto nasite se zenat i mazat tuka vo makedonija ,a ne si zemat zeni od tamu kaj sto se na pecalba?
Zatoa shto zenite tamu se ,kucki, ke te sogolat do koza i posle ke te ostavat,a mazite se pogolem del bolni debili,e zatoa nash*te si idat na sigurno,nejcat lugeto da reskiraat i da se vencaat po tri cetiri pati,sekoj saka da doceka starost so semejstvo,a ne po staracki domovi ili na ulica kako shto poveceto niz SAD go dozivuvaat toa.Amerite begaat od Amerikankite i se zenat so Filipinki ili na Tajland a eve i vo Kumanovo ima vece dvesetina Amerikanski domazeti
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,139 секунди.