IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 55>
Автор
Порака
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2008 во 23:23

Mlaku za ELF vo izvadokov od dadeniot link

http://www.rhfweb.com/research.html
Jamming devices to jam microwaves, ELF waves, & magnetic waves may be used to block out radiation. Alter the magnetic frequencies of the body and generate negative wavelengths of other frequencies involved. I.E. Create a magnetic field around your body by means of placing magnets around your body, or rotating magnets. Also a conductive coil placed around your body may work.
Creating mangetic noise or other noise from the sounds of motors and other electronic devices may help to jam some of the radiation being directed at a human target. A screen which has a reversing high frequency voltage and
a reversing magnetic field.
See U.S. patent numbers 5213562, 5356368, 3647970, 5101831.
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2008 во 23:25
Stom znaes za Blue beam verojatno i tamu imas naletano na ELF zracite
http://portland.indymedia.org/en/2005/01/309308.shtml

Third, electronic telepathy involving ELF, VLF, and LF waves will reach people by the inside of their brains, interlacing and interweaving with the natural thinking to form diffused artificial thought and making each one to believe that God is speaking to them from within their own souls.

Изменето од Astra - 18.Мај.2008 во 23:26
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2008 во 23:46
Originally posted by Astra Astra напиша:

Не ми се верува, зар и ти сине Бруте го сонуваше Тоше. Џејмс пиши ми на ПП се за сонот и како ти го толкуваш. А јас се надевам ќе имам храброст да ти ги кажам моите мисли за овој тип на сон.
Обавезно пиши ми!!!


Добро Астрич... обеќавам !!!!

Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2008 во 23:53
Originally posted by Astra Astra напиша:

Stom znaes za Blue beam verojatno i tamu imas naletano na ELF zracite
http://portland.indymedia.org/en/2005/01/309308.shtml

Third, electronic telepathy involving ELF, VLF, and LF waves will reach people by the inside of their brains, interlacing and interweaving with the natural thinking to form diffused artificial thought and making each one to believe that God is speaking to them from within their own souls.



Па проблемот е што за Blue beam знам само површно, основните податоци.... Текстовите ми стојат у компјутер со години и уште не сум стигнал да ги проанализирам.

Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 00:28
sonuvam milicok te neama se cudam sto te nema tolku dolgo....nekolku meseci...i eve resiv da te pobaram....
I OP SE RAZBUDIV STO ZNACI?
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 08:55
Џејмс ветуваш? Чесен пионерски збор даваш?
Што убаво ми дојде деновиве малце помирно беше, онака ко затишје ми дојде, ама затишјево изгледа пред бура е...
А за Блу бим обавезно нига в раце и да почнеш да читаш. И Џејмс дарлинг ова е наредба...
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 19:58
Originally posted by Astra Astra напиша:

Џејмс ветуваш? Чесен пионерски збор даваш?
Што убаво ми дојде деновиве малце помирно беше, онака ко затишје ми дојде, ама затишјево изгледа пред бура е...
А за Блу бим обавезно нига в раце и да почнеш да читаш. И Џејмс дарлинг ова е наредба...



Е да бе Астра!!! Јас да читам ... и да ви раскажувам после овде на вас џаболебари !!!    

Си имам јас и попаметни работи!

Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 22:09
Као на пример???
Па признај дека добро ти лежи улогата. Ајде не се буни сега.
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 17:31
Ok eve eden pomiruvacki predlog.Podeli del od materijalot pa i jas ke citam so tebe..
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 23:03
Originally posted by Astra Astra напиша:

Ok eve eden pomiruvacki predlog.Podeli del od materijalot pa i jas ke citam so tebe..



Астра, ај не ме дриблај сеа ...... не ме мести !!!    

Немам време весник да прочитам, а не нешто друго!

Него, ......... а јас тебе да ти ги дадам материјателите, па ти после се да ни објасниш! (Не се секирај, не се големи )   

Се разбира.. можеш ако сакаш и да ме отераш ....   ...... е знаеш де каде !    

Ама ај....... In the name of science



Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 00:24
хм оже ли некој да ми објасни што значи да сонуваш здрави заби......знам за паѓање или расипување или пак за расипан али за ова појма неам........да не е нешто лошо....???
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 00:49
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

хм оже ли некој да ми објасни што значи да сонуваш здрави заби......знам за паѓање или расипување или пак за расипан али за ова појма неам........да не е нешто лошо....???


Колку што се разбирам....не е лошо биди си спокоен
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
Дудуловски Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дудуловски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 04:28
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

хм оже ли некој да ми објасни што значи да сонуваш здрави заби......знам за паѓање или расипување или пак за расипан али за ова појма неам........да не е нешто лошо....???


Забите може да ја симболизираат и сексуалната енергија.
Ibis, redibus numquam, in bello peribis.
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 08:48
Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by Astra Astra напиша:

Као на пример???
Па признај дека добро ти лежи улогата. Ајде не се буни сега.



А од кај ти па тебе сега ова - "Tи лежи улогата" ???

Ти стварно да не мислиш дека сум James Dean ???       







NE!. Pomisliv u stvari deka deka si Jul Briner...hehehe
ok, dobro eve jas kje bidam fina i kje gi citam tvoite materijali. Se nadevam toa kje ti obezbedi barem 5 minuti da go procitas vesnikot.

Изменето од Astra - 21.Мај.2008 во 08:53
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.