IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 55>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 13:59
Обавезно и ке частам ако треба Thumbs%20Up
Ти благодарам
Кон врв
spring Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spring Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 20:53

Јас си ги запишувам соновите. После некое време се навракам наназад и читам се од почеток. И не ми се верува! Скоро секогаш наоѓам некаква поврзаност меѓу тоа што ми се случува и тоа што го сонувам! Потсвеста е мноу моќна работа!

Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 13:27
Ne samo ti poznavam mnogumina koi si gi zapisuvaat sonovite,a potoa gi analizirat.Interesno e kolku e toa vistinito!

Nokva sonuvav mnogu ubav son!Ureduvav stan na moi prijateli.Stan so mnogu dobro arhitetsko resenie.Sobite bea golemi prostrani tokmu kako jas sto sakam.Go uediv i postaviv masa so golmi crveni carsavi koja bese spremna za docek na gosti!Detalite se prekrasni ,no nema efekt ovde da gi izlozuvam.Prekrasno e cuvstvoto posle eden ubav son,koj voopsto ne e povrzan so javeto!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 10:18
Кај ми е психологот TongueTongueTongue
Ми се случи нешто што никогаш не би го направила на јаве... Имав кутија полни пајаци, но неколку избегаа и настана сопшта паника и убив 3 пајака.. страшно CryCryCry
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 15:17
Originally posted by natalija natalija напиша:

Кај ми е психологот TongueTongueTongue
Ми се случи нешто што никогаш не би го направила на јаве... Имав кутија полни пајаци, но неколку избегаа и настана сопшта паника и убив 3 пајака.. страшно CryCryCry



Toa znaci deka si imala kutija polno radosni vesti ili nekoe nasledstvo ,e sega ne si mozela bas site da gi prifatis pa tri si otfrlila e nisto strasno vazno e sto gi imas cel kup...Koga grofot bil cicija Wink
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 15:30
Никогаш, фала срцка... Сега се сетив колку многу пајачиња имав LOLLOLLOLLOL
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 15:38
Originally posted by Emus Emus напиша:

vcera go sonuvav mojot zivot od druga perspektiva kade se e temno, se sonuvav sebesi kako mnogu gnevna i opasna zenska. se cuvstvuvav kako jas da sum alfa i omega na zemjava, cuvstvuvav golema omraza, gnev i lutina. kazete mi sto znaci sonov bidejki ova mi e 12 pat vo noemvri kako go sonuvam a plus mnogu mi e strav od sont
 
se oslobodiv od onie koi me nerviraa, mi zabivaa noz vo grbot i pak go sonuvam sonot samo so dve razliki, imam pistol i lak i strela so mene
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 23:41
Леле колку глуп а и лош сон сум сањала.....
Како влагам во кола со 3 машки (крупни, големи) од кои едниот го знам (не лично, у исто школо сме)и он вози, а другите не (не им ги видов фаците) и они седат позади а ја на сувозачкото место. Колата стои на удолница и крената е рачната и има снег. И у моментот кога едниот ја спушта рачната, ја здогледувам баба ми како да се спрема да мења гума, клекнува покрај колата и колата оди надоле. Му викам на типот што вози да се врати и се враќа ама ја некако ја прегазува баба ми и следна слика ја гледам баба ми како лежи со скршена нога ама и фали еден дел од ногата..... Гадно! И му се дерам на типот нешто како у стил Што напраи? и почнувам да се нервирам и да плачам..... И се разбудив....
Некој да ми каже што значи???
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 15:24
Originally posted by Emus Emus напиша:

Originally posted by Emus Emus напиша:

vcera go sonuvav mojot zivot od druga perspektiva kade se e temno, se sonuvav sebesi kako mnogu gnevna i opasna zenska. se cuvstvuvav kako jas da sum alfa i omega na zemjava, cuvstvuvav golema omraza, gnev i lutina. kazete mi sto znaci sonov bidejki ova mi e 12 pat vo noemvri kako go sonuvam a plus mnogu mi e strav od sont
 
se oslobodiv od onie koi me nerviraa, mi zabivaa noz vo grbot i pak go sonuvam sonot samo so dve razliki, imam pistol i lak i strela so mene




oruzje-neprijatnost,kavga
temno-cuvaj se od zlobni luge
noz-neprijatnosti
pistol-bidejki e kaj tebe sigurnost vo sebe

Ima nekoi zlobni luge koi se obiduvaat da ti nastetat,treba da se cuvas od niv,so samoto toa sto si zemala kaj sebe pistol si ja vrakas sigurnosta.Nozot na son ukazuva na nekoi neprijatnosti,no se ke pobedis potrebno e samo da se vrati samodoverbata!



Изменето од Antoaneta - 12.Декември.2006 во 16:29
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 16:28
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Леле колку глуп а и лош сон сум сањала.....
Како влагам во кола со 3 машки (крупни, големи) од кои едниот го знам (не лично, у исто школо сме)и он вози, а другите не (не им ги видов фаците) и они седат позади а ја на сувозачкото место. Колата стои на удолница и крената е рачната и има снег. И у моментот кога едниот ја спушта рачната, ја здогледувам баба ми како да се спрема да мења гума, клекнува покрај колата и колата оди надоле. Му викам на типот што вози да се врати и се враќа ама ја некако ја прегазува баба ми и следна слика ја гледам баба ми како лежи со скршена нога ама и фали еден дел од ногата..... Гадно! И му се дерам на типот нешто како у стил Што напраи? и почнувам да се нервирам и да плачам..... И се разбудив....
Некој да ми каже што значи???



Ke ti bide prekinat nekoj plan,mozebi patuvanje...se na se te ocekuva sreka vo domot i nekoja radost koja e povrzana so tebe!



P.s. Interesno kolku dolgi i sodrzinski sonovi ...
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 20:46
a jas luge.......pred nekoi 9 godini,sonuvam kako so moite i sestra mi odime na pat.....se vozime u kola,se super i odednas kolava paga u bezdna...se tumbame,se prevrtuvame i se e haos.....sledna scena-ja u bolnica,cela u gipsovi,so povredi,katastrofa....doaga bolnicarka i mi nosi vesnik,a u nego pisuva-teska soobrakajka vamu i vamu,na toa i toa semejstvo....site se povredeni,a kerkata kalina(se ezam.......)e mrtva.........nikogas nema da zaboravam kolku bev uspanicena i kolku ne mozev da se oporavam otkako se razbudiv.......
Antoaneta?

Изменето од KaLiNa - 12.Декември.2006 во 20:47
kuliraj
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 13:40
Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

a jas luge.......pred nekoi 9 godini,sonuvam kako so moite i sestra mi odime na pat.....se vozime u kola,se super i odednas kolava paga u bezdna...se tumbame,se prevrtuvame i se e haos.....sledna scena-ja u bolnica,cela u gipsovi,so povredi,katastrofa....doaga bolnicarka i mi nosi vesnik,a u nego pisuva-teska soobrakajka vamu i vamu,na toa i toa semejstvo....site se povredeni,a kerkata kalina(se ezam.......)e mrtva.........nikogas nema da zaboravam kolku bev uspanicena i kolku ne mozev da se oporavam otkako se razbudiv.......
Antoaneta?




Ova e son koj odamna si go sonuvala ,a bidejki te vovel vo stresna sostojba normalno e i da se sekavas na nego.Vo sekoj sonovnik pisuva deka dokolku sonuvate smrt na bliska osoba ili licno svoja znaci prodolzuvanje na zivotot.Kaj tebe moze da e i nekoe simbolicno znacenje treba samo da se potsetis sto e toa na koe si mu stavila kraj a si go prodolzila po izvesno vreme!
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 14:31




Ova e son koj odamna si go sonuvala ,a bidejki te vovel vo stresna sostojba normalno e i da se sekavas na nego.Vo sekoj sonovnik pisuva deka dokolku sonuvate smrt na bliska osoba ili licno svoja znaci prodolzuvanje na zivotot.Kaj tebe moze da e i nekoe simbolicno znacenje treba samo da se potsetis sto e toa na koe si mu stavila kraj a si go prodolzila po izvesno vreme!
[/QUOTE]
blagodaram Antoaneta Smile
kuliraj
Кон врв
Lili.mk Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lili.mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 15:18
Ja sonuvav kako se pomiriv so bivsiot od pred 2 godini,a do mene lezese segasniot decko... 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.