IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 55>
Автор
Порака
JASNA27 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASNA27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2006 во 19:43
Originally posted by babyy babyy напиша:

Originally posted by Otkacena Otkacena напиша:

sonuvav kako me pregazil slon
sto znaci toa ???
Немој да одиш во ЗоолошкаLOL



blagodaram za sovet, a zamisli bas slon mi  e omileno zivotno LOL
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 14:02
vcera go sonuvav mojot zivot od druga perspektiva kade se e temno, se sonuvav sebesi kako mnogu gnevna i opasna zenska. se cuvstvuvav kako jas da sum alfa i omega na zemjava, cuvstvuvav golema omraza, gnev i lutina. kazete mi sto znaci sonov bidejki ova mi e 12 pat vo noemvri kako go sonuvam a plus mnogu mi e strav od sont
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 14:11
Lutenje:Vnimavaj intrigi
Temnica:cuvaj se od zlobni luge

P.S.So pomos na intrigi i pametni potezi ke gi trgnes od sebe zlobnite luge!


Ova e za Emus!


Изменето од Antoaneta - 15.Ноември.2006 во 13:52
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 10:30
Originally posted by Otkacena Otkacena напиша:

sonuvav kako me pregazil slon
sto znaci toa ???



Ke te oblee ogromna radost,nesto sto odamna ocekuvas! Smile
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2006 во 13:46
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

kandid daj te molam objasni mi go sonot sto go imav vcera:

sonuvav kako vo sobata kaj sto sum pominuvaat beli golemi macki
i potoa zamisli mi se vtri u glava kako sum zemala edna od tie beli macki i sum ja fatila za prednite noze i sum ja nisala (kako koga nisas majmun )vo krevet za bebe.....i mislam deka mackite imaa crveni oci....
ziti sve daj kazi mi loso li me ceka Confused

Fala odnapred


Grubo analizirano te ceka glema sreka,mozno e ponuda za brak(dokolu si ja videla i kolevkata vo son) ili novorodence vo familijata.Macki se licemerni luge ,no nesto spored sonot nema da ti nastetat voopsto,zatoa sto se beli i so crveni oci najverojatno ke stavis kraj so licemerijata,a za ostanatoto ti znaes!
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2006 во 13:51
Originally posted by joki joki напиша:

kandid te molam dali znaes da mi kazes sto znaci ova..: Sonuvav deka sum vo kukjata pokraj ezero(vo koja nema ljuge prez godina, samo na leto) i tamo me brkala devojka so noz...i jas so noz vraka isto...cudno mi e toa sto uzasno me bea realni rasekotinite po celo moe telo...ConfusedConfusedConfusedConfused



Kuka generalno se mnogu grizi,sepak te cekat otvoreni patista vo koi ke imas mali neprijatnosti,no ti sledi sreka vo ljubovta!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2006 во 14:00
Што не кажеш ...TongueTongue сега ја ти сон..

Долга црвена хањина и црвени чевли.. се китев со злато.. а ич брате не го сакам златото ConfusedConfusedConfused
другиот ден.. ме фати еден чичко или дедо лик не видов и ме однесе пред една кука.. и ми вика не ме љути и не ми противречи...
Куката беше непозната, но познат лик внатре...
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 10:09
Ti sledi sreka vo ljubovta(koja ti nanesuva nekoi nepotrebni grizi sto pokazuva kitenjeto so zlato koe samata si go pravis,sto znaci sama nepotrebno si nanesuvas grizni misli).Ti sledi pokana za na gosti,so samoto toa sto te vodi nekoj covek postara licnost koja te poducuva naveduva na toa deka ke ja prifatis pokanata.Poznatiot lik koj te ocekuva ili ti nego posakuvas da go vidis ne treba da te zagrizuva(barem taka veli sonot) odi ostvari si ja zelbata.Oblecena si vo crveno ,a toa e znak za sreka vo ljubovta! Smile
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 10:30
Zarem veruvate vo ova
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 11:21
Благодарам Антоанета многу Tongue
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 13:15
Originally posted by maja maja напиша:

Zarem veruvate vo ova
 
јас не ама сонот ме перплаши
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 13:51
Originally posted by maja maja напиша:

Zarem veruvate vo ova


Zarem treba da pozelenes za da kazes deka neveruvas vo ova...tvoe pravo neli!?
Sonot e individualna rabota i umee mnogu nesta da pretskaze ,a ako nisto drugo samoto pretskazuvanje zemi go kako zabava i...nema sto da imas zeleno glavce ...neli Maja!?

Onamu kaj sto ne ti se bendisuva ne vlagaj i ne si nanesuvaj negativna energija!
Wink


Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 13:52
Originally posted by Emus Emus напиша:

Originally posted by maja maja напиша:

Zarem veruvate vo ova
 
јас не ама сонот ме перплаши


Netreba da se plasis od nitu eden son...posilna si od sonot samo ako ti veruvas vo toa! Smile
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:00
Обично ми се случува соновите за многу работи да ме предупредат..
некои не умеам ни да ги протумачам..
Ти благодарам за одговорот ми дојде ептен сладок..
Нормално на секој му импонира интересен одговор позитивен..
Би те запрашала уште нешто ако не ти пречи??Embarrassed
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.