IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 55>
Автор
Порака
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2006 во 15:33
sonuvav deka nasred kuka ima crkva sto mi ja podarile dve bratucetki, malo kameno crkvule...i jas koga sum razbrala sum rekla odam da ja iscistam sredam namestam.....
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2006 во 16:26
bluu znaci da veruvas vo znacite od boga
ili pak da izgradis crkva ako si vo moznost:)
ili pak otvori sonovnik:)pod crkva:)
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2006 во 18:27
Originally posted by blue blue напиша:

sonuvav deka nasred kuka ima crkva sto mi ja podarile dve bratucetki, malo kameno crkvule...i jas koga sum razbrala sum rekla odam da ja iscistam sredam namestam.....
 
Crkva...... zboruvaat za tebe
Ako vidis crkva....tvojot zivot ke bide uspesen
Ako vleguvas vo crkva.....moli se za tvoeto zdravje da bide dobro
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2006 во 22:02
abe ljugje nemojte so takvite smesni tolkuvanja.sekoj son imat razlicno znacenje za sekogo.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2006 во 19:14
Ova se opstite tolkuvanja od sonovnik. A ostanatoto ostanuva na toj sto sonuva, dali mu e nesto potsvesno za koe sto postojano razmisluva ili...
Кон врв
oh-sonce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oh-sonce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2006 во 23:04
se sonuvav deka sum bila vo nekoj siromasen kvart kede imase mnogu romi edna stara romka  sedese i mi turivase malecki bubacinja vo ustava  okolu nea bea mnogu mali cigancinja goli i bosi .kao da se protolkuva ovoj son dali nekoj od was znae?Smile
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 00:40
Originally posted by oh-sonce oh-sonce напиша:

se sonuvav deka sum bila vo nekoj siromasen kvart kede imase mnogu romi edna stara romka  sedese i mi turivase malecki bubacinja vo ustava  okolu nea bea mnogu mali cigancinja goli i bosi .kao da se protolkuva ovoj son dali nekoj od was znae?Smile
Pa da probam...
Primorana si poradi nekoj avtoritet(toa e starata zena) da go kries svoeto mislenje...Ti nametnuva nejzini stavovi i zborovi(se osekas ko so sila da ti gi stava vo usta)od koi ti se gadi(toa se bubackite).
Poradi toa se osekas "osiromaseno"(kvartot) i ne mozes da gi iskazes custvata...Avtoritetot od koj custvuvas strav kako da gi cedi emociite od tebe.
Ako imas zelba kazi mi sto pretstavuvaat za tebe malite cigancinja?Sto osekase dodeka trckaa okolu tebe?
Bitno e ti da izneses kako gi dozivuvas za da mozam bolje da ti gi protolkuvam.
 
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 19:09

kandid te molam dali znaes da mi kazes sto znaci ova..: Sonuvav deka sum vo kukjata pokraj ezero(vo koja nema ljuge prez godina, samo na leto) i tamo me brkala devojka so noz...i jas so noz vraka isto...cudno mi e toa sto uzasno me bea realni rasekotinite po celo moe telo...ConfusedConfusedConfusedConfused

Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 17:20
Originally posted by joki joki напиша:

kandid te molam dali znaes da mi kazes sto znaci ova..: Sonuvav deka sum vo kukjata pokraj ezero(vo koja nema ljuge prez godina, samo na leto) i tamo me brkala devojka so noz...i jas so noz vraka isto...cudno mi e toa sto uzasno me bea realni rasekotinite po celo moe telo...ConfusedConfusedConfusedConfused


Duso za da mozam da ti kazam neso pokonkretno,opisi mi ja devojkata(kakva e fizicki,kako ti ja dozivuvas,kakvi emocii ti budi) i kazi mi nesto poveke za kukata(sto mislis za nea,kakvi custva ti budi i sl.)
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 18:51
kandid daj te molam objasni mi go sonot sto go imav vcera:

sonuvav kako vo sobata kaj sto sum pominuvaat beli golemi macki
i potoa zamisli mi se vtri u glava kako sum zemala edna od tie beli macki i sum ja fatila za prednite noze i sum ja nisala (kako koga nisas majmun )vo krevet za bebe.....i mislam deka mackite imaa crveni oci....
ziti sve daj kazi mi loso li me ceka Confused

Fala odnapred


Изменето од Mona Liza - 26.Октомври.2006 во 19:43
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:37
Баш ме интересира како се ниша мајмун во кревет за бебе...LOLLOLLOL
Да видиме дали кандид знае..
LOLLOLLOL
LOL
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 18:26
Originally posted by kandid kandid напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

kandid te molam dali znaes da mi kazes sto znaci ova..: Sonuvav deka sum vo kukjata pokraj ezero(vo koja nema ljuge prez godina, samo na leto) i tamo me brkala devojka so noz...i jas so noz vraka isto...cudno mi e toa sto uzasno me bea realni rasekotinite po celo moe telo...ConfusedConfusedConfusedConfused


Duso za da mozam da ti kazam neso pokonkretno,opisi mi ja devojkata(kakva e fizicki,kako ti ja dozivuvas,kakvi emocii ti budi) i kazi mi nesto poveke za kukata(sto mislis za nea,kakvi custva ti budi i sl.)
Kukjata mi e najmilo mesto...tamu se custvuvam slobodna, relaksirano , a i site ubavi momenti gi imam doziveano tamo...a devojcevo porano go mrazev, ali sega nekako mi e mila...crnka e...
Кон врв
JASNA27 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASNA27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2006 во 18:49
sonuvav kako me pregazil slon
sto znaci toa ???
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2006 во 19:02
Originally posted by Otkacena Otkacena напиша:

sonuvav kako me pregazil slon
sto znaci toa ???
Немој да одиш во ЗоолошкаLOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.