IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
Автор
Порака
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Сон
    Испратена: 28.Октомври.2005 во 23:15

Tolku silno cuvstvo,...mnogu placev,lipav,ne bev svesna deka e son dodeka se svestam deka sum budna megu sonot i javeto seuste placev i pernicata bese mokra!

Kolku e moken sonot, sto li se e mozno da se sluci so nas dodeka spieme!?

Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2005 во 23:18

 ako sonot e jave ne sakam  da me budat

was ist los?
Кон врв
Crna mamba Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna mamba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2005 во 00:25

ne e sekogas taka

jas pocesto sonuvam kosmari

i koga ke se razbudam........sum nekako izmorena....imam nekoe cudno cuvstvo i se prasuvam dali vistina toa bilo son

Yahoo
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2005 во 00:28

sonot za sekogo ima razlicno znacenje.....eden drugar bas mi raskazuvase za sonot....epten e interesno....se toa so mi kazuvase.....:)

p.s. Barbi! dali si za temava da ja premestime vo Filozofija...sepak sonot ne e misterija....kako so mislis taka kje prajme! :)))

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2005 во 02:41
sonot, ahhhh... niso ne se sekavam na sonoite, retkost se
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2005 во 02:47
da odam da si legnam kebide najdobro,pa utre ke vi kazam sto sonuvav v.vazi
was ist los?
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2005 во 04:55
je je je... moze sekako samo nemoj nekoj dolg son da sonuvas
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
TEMPLAR Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TEMPLAR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2005 во 17:11
Znam zaso brzas sto posto nezo zesko ke sonuvas a?
hahhahahhahahaha


Изменето од TEMPLAR
TEMPLAR
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2005 во 18:10
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

sonot za sekogo ima razlicno znacenje.....eden drugar bas mi raskazuvase za sonot....epten e interesno....se toa so mi kazuvase.....:)

p.s. Barbi! dali si za temava da ja premestime vo Filozofija...sepak sonot ne e misterija....kako so mislis taka kje prajme! :)))

 
Во право си можеби е за во филозофија,но нека остави ја каде што си е мислам дека не смета,а во краен случај ти си модератор и ваму и таму па како ти милува така направи!
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2005 во 18:14
Кога сонувам кошмарни сништа ми се случува со денови да сум под влијание на сонот!Колкава моќ има...а имаат и значење!
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2005 во 10:52

eden son go sonuvav nekolku godini so red, nekade okolu 28 oktomvri...sekoja godina vo toj period istiot son...i taka nekolku godini, dodeka navistina ne se osstvari....stvarno izgledase nevozmozno....ama ete...se sluci.....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2005 во 13:02
Spored nekoi sonot e ona sto sni se slucilo vo minatoto a spored sdrugi e ona sto ke ni se sluci vo idnina,sepak e nesto sto se slucuva vo nasata glava najcesto sonot e povrzan so nasiote misli ona za sto sme milsele ili razmilusvame dali svesno ili nesvesno se javuva vo nasite sonista,kako i da e ubavo e da se sonuva
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2005 во 22:13

e pa vaka.i jas se resiv da pisam neso vo srska so ovaa tema.najvazno e da znajte deka sonot pretstavuva posebna sostojba na svesta.znacit isto kako i alkoholizam,dejstvo na drogi,hipnoza meditacija i sl.mnogu psiholozi se imet zanimavano so ovaa problematika i sekoj si imat kazano svoe mislenje koe nikogas vo celost ne e tocno.spored nekoi e slika na ona so ti se slucuvalo vo minatoto,a spored nekoi ona so ke ti se slucit vo idnina.najpoznati psiholozi koi se zanimavale so sonot se frojd i jung.dvajcata caroj.e sega,moe mislenje e deka do negde i dvajcata se vo pravo.zs taka.pa mnogupati sonvime raboti so ni se slucile vo minatoto,a mnogupati raboti koi ponataka se ispolnuvet.

aj drugpat pojke.imam mnogu da kazam na ovaa tema.

Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2005 во 19:45
Многу ме интересира колку има вистина во преносното(симболичко значење на сонот)Имено,доколку сонуваме заб едно значење,матна вода друго значење,пиленце трето значење...Обично не се обидувам да ги тумачам затоа што искрено се плашам што ќе слушнам!
Додека оние сонови кои имаат реални слики кажуваат или минато или претскажуваат.Сум ги доживеала и двете страни.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,360 секунди.