IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 55>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:10


Originally posted by Antoaneta Antoaneta напиша:


Originally posted by maja maja напиша:

Zarem veruvate vo ova [IMG]smileys/smiley11.gif" align="middle" />
Zarem treba da pozelenes za da kazes deka neveruvas vo ova...tvoe pravo neli!?Sonot e individualna rabota i umee mnogu nesta da pretskaze ,a ako nisto drugo samoto pretskazuvanje zemi go kako zabava i...nema sto da imas zeleno glavce ...neli Maja!?Onamu kaj sto ne ti se bendisuva ne vlagaj i ne si nanesuvaj negativna energija![IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />
Kako sto e i MOETO MISLENJE INDIVIDUALNO, a so POSTOV ti vnese NEGATIVNA ENERGIJA
btw....interesen NIK imash neli :)))prepoznatlivao nesto mie ...sepak uzivaj na fporumot :)osobeno ona so sonot , odamna si ovde neli

Изменето од maja - 16.Ноември.2006 во 14:11
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:10
Tvojot son me zamisli bese bajagi tezok i morase kako mozaik da se resi.Za da dades nekoe tolkuvanje na son e golema odgovornost ama ne me svajkajte za tolku seriozno ova mi bilo hobi od mala zatoa sto mene licno sekoj son mi znaci nesto,zatoa velat treba sami da si gi naucite snistata i sami da si gi tolkuvate taka e najtocno.Sepak ima generaliziranje vo znacenjeto na nekoi predmeti koi se javuvaat vo sonot pa taka moze i nekoj drug da nerecam "od ulica" eve kako jas da vi pomogne vo tolkuvanjeto.
Natalija prasaj me slobodno,a ako ne e za vo javnost togas na LP(ova vazi za site koi sonuvaat i im posakuvam ubavi snista...jas mnogu sakam da sonuvam posebno ubavi sonovi)
Smile
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:13
Originally posted by maja maja напиша:


Originally posted by Antoaneta Antoaneta напиша:


Originally posted by maja maja напиша:

Zarem veruvate vo ova [IMG]smileys/smiley11.gif" align="middle" />
Zarem treba da pozelenes za da kazes deka neveruvas vo ova...tvoe pravo neli!?Sonot e individualna rabota i umee mnogu nesta da pretskaze ,a ako nisto drugo samoto pretskazuvanje zemi go kako zabava i...nema sto da imas zeleno glavce ...neli Maja!?Onamu kaj sto ne ti se bendisuva ne vlagaj i ne si nanesuvaj negativna energija![IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />
Kako sto e i MOETO MISLENJE INDIVIDUALNO, a so POSTOV ti vnese NEGATIVNA ENERGIJA


Izvini najmnogu Maja ne mi bese takva namerata,samo te posovetuvav da ne vleguvas onamu kaj sto ne ti se dopaga!
Pozdrav i ne pisuvaj so golemi bukvi taka epten se primetuva deka sum te iznervirala!Smile
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:14
ке идам на лична сепак е многу личен сонот.. Ти благодарамм
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:16
De de Maja smiri hormoni sto ti e,zarem si skarana so nekoj od forumov pa sega nemas komu pa mene !Aj i tebe nekoj son ke ti proyumacam ako se zadrzis na ovaa tema ke pocnes da sonuvas!Wink
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:19
ne sakam gledanje na kafe ili tumachenje na sonovi, protiv religijata hristijanska e, kako prvo.religioznite lugje treba dva pati da razmislat okolu ovie raboti
 
na naucno nivo - da...odnosno bi razgovarala so covek sto ubavo razbira kakvi toa pretstavi nasata potsvest ni prikazuva preku sonot, odnosno, imam prijatelka psiholog so koja cesto debatirame na vakvi i slicni temi
 
a da dojde nekoja si ili nekoj si i da mi kaze za dve nedeli ke ti se sluci cudo....ke i kazam samo glej si ja rabotata ili get lost ;)
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:20
Moe pravo e kade ke vlezam ili ne, a najmalku ti si taa koja mozesh da mi kazesh kade da upagjam zosto so tvojot upad na forumot cuda se slucuvaat, od SON DO MISTERII:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:21
Originally posted by Antoaneta Antoaneta напиша:

De de Maja smiri hormoni sto ti e,zarem si skarana so nekoj od forumov pa sega nemas komu pa mene !Aj i tebe nekoj son ke ti proyumacam ako se zadrzis na ovaa tema ke pocnes da sonuvas!Wink
aj da ne se pravime premnogu"pozitivni" pleaseWink, a megju drugoto maja ti kaza deka tolkuvanjeto na sonovi i e bljak (Dead)
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:24
Dobro de neka e bljak sto baras togas i ti na ovaa tema ako i tebe ti e bljak...LOL !Potparoli li ima ovdeka!
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:27
Originally posted by blue blue напиша:

ne sakam gledanje na kafe ili tumachenje na sonovi, protiv religijata hristijanska e, kako prvo.religioznite lugje treba dva pati da razmislat okolu ovie raboti
 
na naucno nivo - da...odnosno bi razgovarala so covek sto ubavo razbira kakvi toa pretstavi nasata potsvest ni prikazuva preku sonot, odnosno, imam prijatelka psiholog so koja cesto debatirame na vakvi i slicni temi
 
a da dojde nekoja si ili nekoj si i da mi kaze za dve nedeli ke ti se sluci cudo....ke i kazam samo glej si ja rabotata ili get lost ;)
eve go moeto mislenje na temava, bljak ili nebljak sama oceni Wink
inaku....nareci me kako sakas pa i portparol, ama ne moze da ostane covek ramnodusen na takvi "pozitiviracki soveti" kako i kade koj clen na forumov da pisuva, if you know what I mean
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:36
ima mnogu naucni ispituvanja na ovaa tema, odnosno sto tocno sonot pretstavuva i kakvo e negovoto vlijanie vrz covekoviot zivot...
fakt e deka nekoi telesni znaci i signali sto teloto gi emitira mozat da se prepoznaat vo son, isto taka, mnogu problemi koi preku den go izmacuvaat mozokot svesta i potsvesta zaedno se borat da gi resat vo sonot....i zatoa velat utroto e popametno od denot, odnosno, za vreme na sonot imame sansa da go prfatime ona sto se slucilo, problemot itn. da go ostavime potsvesta da go isprocesira da mu najde mesto vo nasiot mozok
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:37
Jas si pisuvam,komu mu cini me cita,a ako ima osobi na koi im smetam neka ne me citaat!Licen kontakt nemam so nikogo,ne clenuvam vo nitu edna partija  LOL i nezavisen kandidat sum za pratenik na forumov LOL taka da ne me dirajte ne ve diram.Sakavte tumacenje na sonovi ...gi tumacam.Ne gi izmisliv jas tumacenjata...svati go kako zabava i ke ti bide ubavo,a ako ne sakas mislenje ne go ni baraj ne go ni davaj.

Ne kontaktiram so lica koi sakaat da trosat vreme za kavgi ...neka si se karaat doma so mama i tato ili so bato....
Ovde nikoj licno ne ve prasuva sto jadevte vcera!?
Ako vi miluva si pisuvate ,a ako ne  ne si pisuvate,a ne eve vi ja Antoaneta pa karaj te se so nea!Zosto... zatoa sto nekoj sakal da mu kazam moe mislenje pa sum mu kazala ,a na nekoj si mu pozelenala glavata od moeto mislnje...e me zabole p**kava!Smile

P.S Blue Ne e ov podforum misterii i astrologija...e i sonot e del od misteriite zatoa e ovdeka,a jas gi obozavam misteriite kako i Biblijata Wink (ama ne nosam marama koga vleguvam vo crkva) Smile
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 14:58
off topic antoaneta Wink
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 21:15
Сањав многу чуден сон....
Сум се скарала со дечко ми кај мене дома и он си отишол, а кај мене дома биле мајка ми и уште еден (у сонот ми е како другар, фацата не му ја памтам). И следно што се сеќавам е дека другаров почнал да ме попалува и ме фаќал на одредени местаBig%20smile а ја сум му се тргала цело време ама бил некако поискусен и мислам дека беше повозрасен.... И после сум се соблекла (панталоните и гаќите) и сум легнала на земја на стомак и он легнал врз мене (облечен) и мајка ми влегла и ме видела ама како да не и било гајле што се дешава, така насмеана влегла да остави нешто и јас сум и рекла нешто како у стил нема ништо да праам... И она ми рекла Добро, не се секирај.... И после овој другаров ме попалил ептен и сме имале секс ама многу кратко пошо ја сум се тргнала, не сум можела да го изварам дечко ми. И сум се облекла ама маица не сум облекла и дечко ми дошол кај мене дома (ја у тој момент сум излагала од веце) и кога сум го видела сум се вратила у вецето за да не ме види без маица и да не се посомнева ама ме видел и почнал да ме распрашува зашто сум без маица, дали сум праела нешто со тој итн.... И јас сум одрекувала се и после го прашал него дали сме имале нешто и он рекол не и дечко ми конечно престанал да се распрашува и мислам дека се смиривме.... А на другар ми сум му кажала да не кажува на никој ни збор пошо ако каже дечко ми ќе ми се наљути а ја нема да праам муабет со него....
Ве молам кажете што значи....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.