IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Последна прочитана книга
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последна прочитана книга

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 49>
Автор
Порака
walker_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај walker_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 13:21

Пред 2 - 3 дена ја прочитав

"Најголемиот трговец на светот" - Ог Мандино

Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 20:40

£6.99

 Frédéric Beigbeder

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 20:45
Glorija od R.Marinkovik
Кон врв
makstepstone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makstepstone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2006 во 19:48
galebot djonatan livingston - zabegano motivaciona kniga
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2006 во 09:58
"Burleska Peruna boga groma",a sega citam drugo...Knigata e od Rastko Petrovic,parodija i opfateni se temi od razdvojuvanjeto na kosmosot od bitieto se do mit za da zavrsi so istorija
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2006 во 08:19
"Sedum duhovni zakoni na uspehot" od Copra
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2006 во 15:24

ja zvrsiv 11 minuti od koeljo....a sega pri kraj sum so najgolemata tajna na svetot od mandino..

 

Кон врв
Мече Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2006
Локација: Marshall Islands
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мече Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2006 во 15:52
Пророкот - Халил Џибран
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2006 во 17:29

Tibetanska kniga na smrta
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2006 во 18:00

Originally posted by nindza nindza напиша:


Tibetanska kniga na smrta


Edinstvena kniga sto ne ja docitav...."Tibetanska kniga na mrtvite"-do pola...i nisto ne razbrav....samo iminja mi se motaa...ama bas nistoConfused

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 02:38
Edinstvena kniga sto ne ja docitav...."Tibetanska kniga na mrtvite"-do pola...i nisto ne razbrav....samo iminja mi se motaa...ama bas nisto
______________________________________________

Vidi vaka... ako ja procitas ..do kraj...ama i ako ja razberesh... garant ke umreshe... ( odnosno delot od tebe koj bil prethodno ke umre ) i povtorno ke se rodish ...kako nova ti ...

A ti ko sto si plasliva ...si vide zbor smrt...bukvalno go protolkuva i si vikas ...
A sto znaesh ... moze nekoj i stvarno da umre ako go prenapregne mozokot citajki....

Sustinata u knigata e ne da se napnesh da ja razberesh ...tuku da ja osetish ...za da bi mozela da umresh ....




OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 08:18
Originally posted by nindza nindza напиша:

Edinstvena kniga sto ne ja docitav...."Tibetanska kniga na mrtvite"-do pola...i nisto ne razbrav....samo iminja mi se motaa...ama bas nisto
______________________________________________

Vidi vaka... ako ja procitas ..do kraj...ama i ako ja razberesh... garant ke umreshe... ( odnosno delot od tebe koj bil prethodno ke umre ) i povtorno ke se rodish ...kako nova ti ...

A ti ko sto si plasliva ...si vide zbor smrt...bukvalno go protolkuva i si vikas ...
A sto znaesh ... moze nekoj i stvarno da umre ako go prenapregne mozokot citajki....

Sustinata u knigata e ne da se napnesh da ja razberesh ...tuku da ja osetish ...za da bi mozela da umresh ....




abe ne sum plavusaLOLLOLLOL a za navredite nema da gi primam tie se samo zborovi koi nema da doprat do meneWink

Изменето од beleg
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 10:34
Порака во Шише - Николас Спаркс..

Ви ја Препорачувам прекрасна е не ме остави воопшто рамногушна се потруди и солза да ми измами..
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2006 во 19:10

Oskar i gospogjata vo rozov mantil od Erik Emanuel Shmit

knigata e..... EXTRA 

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 49>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.