IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Последна прочитана книга
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последна прочитана книга

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 48>
Автор
Порака
mia111 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 597
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mia111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 15:08
ANGELI I DEMONI-DEN BRAUN
BITKA MEGU NAUKA I RELIGIJA
FANTASTICNO NESTO
NA SITE IM JA PREPORACUVAM

Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 15:13
Пирамиди - тери прачет
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 15:14

krumcek:

Pa dobro PRAVOSLAVIE, ne moze da e losha kniga napishana od grupa avtori:) Se so necinelo so vekovi bilo isfrlano, taka da ja citame vo prifatliva forma. Mozda i nema da ti se dopadne vistinskata forma ako nekogash izleze na videlina. MNogu raboti falat...

Зависи која Библија читаш. За другите не знам, ама Православната Црква ја чува во целост и неизменета целото ова време, зашто за нас Православните Христови Ученици Светото Писмо е Свето онакво како што е примено, а не онакво какво што ние ќе си го ’стокмиме’. И не само Библијата туку и другиот дел од Апостолското Предание - се’ се чува со внимавање. Ако знаеш потсети се, ако не знаеш еве ти информација: Светото Писмо е настанато во Црквата. Не како запис туку како список на книги. Зошто и како - не знам. Луѓето во првите векови имале многу повеќе информации и увид па знаеле што прават. Јас ги почитувам. Многу повеќе отколку Ден Браун и ’Кодот на Да Винчи’Изменето од Pravoslavie
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
krumcek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krumcek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 17:24
Pravoslavie:"Светото Писмо е настанато во Црквата"
Se si kaza so ova...Dovolno mi e...
Nema potreba veke da mi delish komentari niti za crkvata nitu za Dan Brown. Edno e koga ke napishe nekoj ...I BI COVEK...i nema da se potpishe, za da ne mu se smeat za toa, a drugo e koga so celo ime i prezime ke napishesh deka nemash takvo gledishte na rabotite. Zatoa treba da go pocituvash Dan Brown, ako nisto drugo, covekot imal hrabrost.
Ama so ti kazuvam tebe, koga za tebe Bblijata se pishuvala vo crkvata, od losho polosho...
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 17:53

Originally posted by krumcek krumcek напиша:

Pravoslavie:"Светото Писмо е настанато во Црквата"
Se si kaza so ova...Dovolno mi e...
Nema potreba veke da mi delish komentari niti za crkvata nitu za Dan Brown. Edno e koga ke napishe nekoj ...I BI COVEK...i nema da se potpishe, za da ne mu se smeat za toa, a drugo e koga so celo ime i prezime ke napishesh deka nemash takvo gledishte na rabotite. Zatoa treba da go pocituvash Dan Brown, ako nisto drugo, covekot imal hrabrost.
Ama so ti kazuvam tebe, koga za tebe Bblijata se pishuvala vo crkvata, od losho polosho...

Кога ме цитираш, цитирај ме целосно, правилно!! Не ти реков дека е НАПИШАНО во Црквата, туку дека е СОСТАВЕНО во Црквата. Напишано е од апостолите и за волја на Вистината и тие ги оставиле своите имиња. за тоа што го напишал Ден Браун никогаш нема со својот живот да сведочи дека е вистина, а апостолите и други луѓе со своите животи и маченичка смрт ПОСВЕДОЧИЛЕ дека тоа што го зборуваат е ВИСТИНА. Црквата не е институција, туку ЗАЕДНИЦА. Таа постои од Христа наваму.

Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 08:06
Shindleroviot Kovceg
Кон врв
Nightmare Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nightmare Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 15:38
Smrtta-golemata misterija na zivotot-Herbi Brenan
Belive in who you are,not in what they telling you that you are
Кон врв
Arhitekt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arhitekt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2005 во 13:50
SVETILISTE- od nekoj amerikanski posatel(nekoj dosta sovreemn roman) ama ic ne mi ostavi vpecatok(samo vremeto si go potrosiv na 300 stranici sto gi naposal nekoj kauboec od teksas) a be gluposti zivi ama al!?
Potpis....
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2005 во 14:31

ne gi gubejte nervite za mali raboti-richart karlson

Prekrasni mali soveti za dobar zivot

Malite raboti go pravat zivotot poubav,tie se tuka ama denes retko koj obrnuva vnimanie...procitajte ja i ke se uverite!

Кон врв
Nate Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 481
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2005 во 00:27
"Praviloto na cetvorkata" od Jan Koldvel i Dastin Tomason
Кон врв
Везо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2006
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Везо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2006 во 12:18
Последнаата книга, която четох беше за дядо Ильо Марков войвода-голям герой-поздрови за Берово и Малешевско, големи сте юнаци.
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2006 во 13:20

ЕРИК - ТЕРИ ПРАЧЕТ

Кон врв
Supernatural Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Supernatural Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2006 во 15:42

 

 THOMAS FUCHS : LEIB - RAUM - PERSON (Entwurf einer phänomenologischen Anthropologie )

 

Кон врв
roxy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај roxy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2006 во 14:30
sto ste zapnale za kueljo, ne e kojznae sto,samo dobro go menadziraat negovite izdavaci,ima mnogu dr. podobri od nego,zosto ne se navrakate na starite dobri dostoevski,tolstoj,flober, pa duri i balzak
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.