IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - ЕНЕРГИЈАТА ЗА ИДНИНАТА ЌЕ ПРОТЕЧЕ ОД МАКЕДОНИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕНЕРГИЈАТА ЗА ИДНИНАТА ЌЕ ПРОТЕЧЕ ОД МАКЕДОНИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
Автор
Порака Обратен редослед
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 23:37
...pa , ako si tolku siguren vo sebe,..batali gi ovie od tuka,..i "daj" im ja vodenicava na nekoi povizionerski raspolozeni zemji ,...svesen li si be,...deka zboruvash za edno od najgolemite otkritija,..ako ne i najgolemo ,..vo istorijata na choveshtvoto!?!,...ama , aj ,..sigurno znaesh shto mkazuvash...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 23:33
abnormalen
Сениор
Сениор
Лик
Регистриран: 05.Април.2009 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 415
Цитирај abnormalen Одговорbullet Испратена: 22.Април.2009 во 00:04
Originally posted by anakin


ne mu gine nobelova na vojo, togas , valjda ke ima pari  i od lim da go napravi dolapov! газење%20од%20смеење


aha,.збунетост..ti li ke ne spasish od bedava?!,...so drvenava mini vodenica,a?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 23:03
ЗДРАВО НА СИТЕ-Имам голема чест да ве известам дека ЕНЕРГИЈАТА ЗА ИДНИНАТА ЌЕ ПРОТЕЧЕ ОД МАКЕДОНИЈА.Истата ЕНЕРГИЈА ќе биде произведена со нај нов алтернативен принцип на производство.Предноста е во тоа што не користи ветер,сонце или некаков вид или никаков вид на согорливи енергенси и истите да не ви ги набројувам,а атомските и нуклеарните централи први ќе затворат а после другите согорливи енергенси ќе ги отфрлам една по една и тоа за време од неколку години а помалку од една деценија.Уште малку ќе ги оставам ЕНЕРГЕТИЧАРИТЕ и стручнаците да завлезат уште по длабоко за по убаво да се засрамат пред самите себе и пред Народот бидејки моите проекти за производство на секаков вид ЕНЕРГИЈА не сакаат да ги прифатат а истите се многу реални или па нека ми кажат ако несе реални.Срамота од нивна страна,научиле само демагогии да ни кажуваат од областа на ЕНЕРГЕТИКАТА.Сега слушам па и енергеттска стратегија поднеле до ВЛАДАТА за наредните неколку години.Е сега ако е паметен ПРЕМИЕРОТ НИКОЛА ГРУЕВСКИ да ме повика и да ме соочи со подносителите на стратегијата а от кога ќе им ја побијам таквата Енергетска стратегија и одма сите до еден да ги избрка од работа и истите да ги даде на суд за измама на Државата и за малтретирање и осиромашување на народот на Р.МАКЕДОНИЈА и закочување на МАКЕДОНИЈА за светска промоција а не да гледаат само сеир на Премиерот ,претседателот,на нашата Држава па и на целиот свет.А плус и имам документ што сум ги известил за моите проекти уште во 2005година а тие стратези од МАНУ ме праќааше во странство да одам.Ако утврдиле дека не можам да направам прото тип па тој нее толку глупав да не знае еден нај обичен цртеж да прочита и да се произнесе по него кога веќе државата ми издала ПАТЕНТНА ИСПРАВА за таква машина или ќе чекаат да умрам па да можат и тогаш на туѓа сметка да се докажуваат и да прават шеми.Напоменувам-јас сум иноватор на три машини за кои поседувам ПАТЕНТНИ ИСПРАВИ кои по меѓу народна класификација на патенти влегуваат во групата на ПЕРПЕТУММОБИЛЕ и истите ќе служат за производство на секаков вид ЕНЕРГИЈА на секое место и во секакво време а на стратезите,машинците и енергетичарите им дозволувам во секое време да ме демантираат ако можат или да престанат да издаваат глупави ЕНЕРГЕТСКИ СТРАТЕГИИ и да се научат да ги почитуваат иновациите бидејки од нив јадат леб,а не на некој да исполнуваат желби а да го запоставува развојот или напредокот на НАУКАТА.ПОЗДРАВ НА СИТЕ.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.