IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Ти простувам...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ти простувам...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 37>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2005 во 13:23
Originally posted by angelce angelce напиша:

jas  gi pametam losite raboti i tesko prostuvam .Toa go smetam za mana
 
 
Da vo pravo si ...ova definitivno e maana,nosi samo negativna energija!
 
SINO pogore mnogu ubavo napisa za pozdrav e komentarot!
 
Ne vredi nikoj i nisto da se trosi vreme zaludno,eden e zivotot i kolku pobrzo naucime da prostuvame tolku povejke vreme ke imame za sebe!
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2005 во 14:21
mislam vaka
dzabe se muabeti dali treba da se prosti ili ne
dali nekoj prostuva lesno ili ne
dali sakame da prostime ili ne

sekoj covek CUSTVUVA dali treba da prosti ili ne
odnapred ne se znae nisto
ako CUSTVOTO ti kazuva PROSTI togas napravi go toa
Кон врв
devilish Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devilish Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2005 во 18:24
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Originally posted by angelce angelce напиша:

jas  gi pametam losite raboti i tesko prostuvam .Toa go smetam za mana
 
 
Da vo pravo si ...ova definitivno e maana,nosi samo negativna energija!
 
Не е мана тоа е животно искуство и се вика памет за дру пат! Да не ти се потори иста грешка, да не дозволиш.
 
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

 
Ne vredi nikoj i nisto da se trosi vreme zaludno,eden e zivotot i kolku pobrzo naucime da prostuvame tolku povejke vreme ke imame za sebe!

Не можеш да научиш да простуваш, затоа што некои грешки се непростливи. Но добро е да не е човек злопамтило или осветољубив и да не си губи време во измачување за нешто што било и поминало.

 

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2005 во 18:30
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

brzo prostuvam...toa mi bese sekoj pat problemot

 

 

Ova ne e problem Lou ova e doblest...blazesi ni sto te imame kako prijatel na forumov...pobogati sme!


tenk ju...
Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2005 во 18:32

lou dali mi prosti i mene!

P.S.ne mi odgovori na licnata poraka

was ist los?
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2005 во 23:00

Ima vistina i vo ona:

Vo ednoto uvo mi vleguva,a od drugoto izleguva...

Pa togas i nema potreba da prostuvas,a komu da prostuvas ako se si pustil da pomine pokraj tebe!?

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2005 во 23:13
Originally posted by angelce angelce напиша:

lou dali mi prosti i mene!


P.S.ne mi odgovori na licnata poraka



neli kazav deka brzo prostuvam........
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2005 во 23:05

sto se odnesuva do mene, na site im e prosteno, ne se ni zamaram so nikogo do tolku za da me pogodi nesto za koe sto bi sednal da razmisluvam i da tupam mozok... sto da kazam osven PLAY THE GAME

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 17:07
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

sto se odnesuva do mene, na site im e prosteno, ne se ni zamaram so nikogo do tolku za da me pogodi nesto za koe sto bi sednal da razmisluvam i da tupam mozok... sto da kazam osven PLAY THE GAME

 
Odlicno pravilo koga bi go primenuvale site bi nemalo bolka i taga
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2005 во 16:44

Bikoj ne moze da ne povredi onolku kolku sto samite mozeme da se povredime sebe,nikoj nemoze da ni go napriva ona sto samite si go pravime.

Pa zatoa covecki e da se gresi a angelski da se prostuva.

Toa e njagolemata doblest>

setete se samo na zborovite od isus:gospodi prosti im neznaat sto pravat.-mislam deka se e kazani!

Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2005 во 20:00
Да убаво кажано..Господи прости им незнаат што прават!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2005 во 20:10

Sekoj od nas gresi...sekoj i na nas ni zgresil.Dali da se oprosti???

Da,definitivno.Mozebi toa e ona sto ne pravi blisku do "sovrsenstvoto"-prostuvanjeto!!!Toa ne doblizuva do "Bogovite"-davanjeto na vtora sansa!

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2005 во 21:06
prostuvaat samo onie sto vistinski cuvstvuvaat :)
Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2005 во 18:15

Кога имам некој близок со кого се случило нешто за што би требало да му замерам знам дека тоа не е од него, туку од „нешто“ во него бидејќи го знам тој човек и знам дека сме биле пријатели. Ако ми е пријател само чекам да му помине „фазата“ без да се замерам, а ако е подалечен заборавам во истата секунда и не мислам ништо. Таа фаза секогаш поминува. Целиот процес го гледам и знам што ќе се случува, но сепак е болно и не е баш така лесно. Едно време товарот кој го носев од блиските пријатели беше толку голем што сакав да се откажам од сите луѓе на светов. Но кога се достоинствено ќе се издржи од секакви измислици, оговарања и навреди потоа доаѓа нешто како награда. Чувството за се*е е многу фино, а гледаш другите всушност уште повеќе те почитуваат иако не мора тоа со зборови да го кажат. Единствено ми смета што не успевам на нив да гледам онака светло како пред тоа. Би сакал сликата за нив да не ми се затемнува и исто така се припазувам бидејќи се покажале за нестабилни.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 37>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.