IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Нашето судство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нашето судство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Прашање: Колку сте задоволни од работата на нашето судство?
Одговор Гласови Статистика
2 [9,09%]
5 [22,73%]
0 [0,00%]
1 [4,55%]
0 [0,00%]
13 [59,09%]
1 [4,55%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2011 во 00:46
...nezavisni?збунетост...mozebi od drzavata,...a i toa kojznae koga,

...ama , barem si priznavaat (a ,pochnaa, ete i da se reklamiraat, gledam),изненадување

....i toa,shto se tiche za  nivnite ''mushterii''...edinstven nachin za da dojdat do pravdata'' ,...t.e...kluchot za neakaj niv  e vo...dolarite,...t.e....vo parite!да
............
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
elektroalf1969 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Мај.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektroalf1969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2012 во 01:37
Па и да ти речам во право си :( Ч(
За жал кај нас е така ....ако ти "најдат" нсјмала вина, нешто што ке ги поттикне да веруваат дека си виновен тогаш "ПРАВДАТА " ја спроведуваат експресно во кратко рокови. Ако се појави колизија помегу 2 закони тогаш одма применуваат членоби од УСТАВОТ на РМ Ама кога ти ја докажуваш правдата или невиноста пред судските, органи е тогаш си ја УТНАЛ работата. Да да да како е можно да докажеш дека ТИ си во право???? Тогаш судството би ссе покажало како неефикасно, тогаш би требало да ти плакаат одтштета, нееееее "вака е најубаво" И ВОЛКОТ СИТ И ОВЦИТЕ НА БРОЈ тие ке си ја применуваат долгогодишната пракса ОБВИНЕТИОТ Е ОСУДЕН САМО СЕ ЧЕКА НА ЕДНА НЕФОРМАЛНА РАБОТА........................ДА СЕ ДОКАЖЕ ВИНАТА.
Пример : Еве ја пред десетина години бев "OBVINET I OSUDEN NA 10 MESECI Z" I + 140.000 ден кривични трошоци,. Е сега пошто немам пари да ги платам тие пари ( социјален случај ) 10г не можам да си ја подигнам патната исправа. Ме тераат да си ги платам парите и покрај тоа што сум веке на работ на егзистенција .... Каде е тука правдата ???????????
   Сеуште ги трпам последиците од таа правна работа која е завршена пред 10г   Доставив до судот дописи до Јавно правобранителство и сеусте немам одговори веке повеке години ............... И што да правам сега ?????????????????????????Па и да ти речам во право си :( Ч( За жал кај нас е така ....ако ти "најдат" нсјмала вина, нешто што ке ги поттикне да веруваат дека си виновен тогаш "ПРАВДАТА " ја спроведуваат експресно во кратко рокови. Ако се појави колизија помегу 2 закони тогаш одма применуваат членоби од УСТАВОТ на РМ Ама кога ти ја докажуваш правдата или невиноста пред судските, органи е тогаш си ја УТНАЛ работата. Да да да како е можно да докажеш дека ТИ си во право???? Тогаш судството би ссе покажало како неефикасно, тогаш би требало да ти плакаат одтштета, нееееее "вака е најубаво" И ВОЛКОТ СИТ И ОВЦИТЕ НА БРОЈ тие ке си ја применуваат долгогодишната пракса ОБВИНЕТИОТ Е ОСУДЕН САМО СЕ ЧЕКА НА ЕДНА НЕФОРМАЛНА РАБОТА........................ДА СЕ ДОКАЖЕ ВИНАТА. Пример : Еве ја пред десетина години бев "OBVINET I OSUDEN NA 10 MESECI Z" I + 140.000 ден кривични трошоци,. Е сега пошто немам пари да ги платам тие пари ( социјален случај ) 10г не можам да си ја подигнам патната исправа. Ме тераат да си ги платам парите и покрај тоа што сум веке на работ на егзистенција .... Каде е тука правдата ???????????    Сеуште ги трпам последиците од таа правна работа која е завршена пред 10г   Доставив до судот дописи до Јавно правобранителство и сеусте немам одговори веке повеке години ............... И што да правам сега ?????????????????????????
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2012 во 01:57
Па добро нели на 120.000 денари беше?

И измени го текстот, веќе те поправив на едно место!
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.